„Uścisk dłoni to męski gest”. Według niego kobiety należy tulić na powitanie

Internautki w dosadny sposób skomentowały jego teorię.
„Uścisk dłoni to męski gest”. Według niego kobiety należy tulić na powitanie
źródło: YouTube / ramzpaul, Unsplash
14.04.2019

Wydawało się, że równouprawnienie powoli staje się faktem. Wciąż nie jest idealnie, ale kobiety coraz częściej traktowane są po partnersku, przejawy mizoginii (uprzedzenie w stosunku do płci żeńskiej) są publicznie piętnowane. Niestety, wywód tego dojrzałego mężczyzny udowadnia, że sporo jest jeszcze do zrobienia.

Zobacz również: LIST: „Kobiety chcą wolnego z okazji miesiączki? I tak ciągle migacie się od pracy!”

Paul Ray Ramsey to amerykański youtuber. 56-latek w swoich filmach komentuje otaczającą go rzeczywistość i aktualne wydarzenia, a na Twitterze wypowiada się praktycznie na każdy temat. Niektórzy uważają go za autorytet, bo swoje już przeżył, a siwe włosy i okulary tylko podkreślają jego mądrość.

Jednak po ostatnim wpisie nawet zagorzali fani zwątpili w jego zdrowy rozsądek.

źródło: YouTube / ramzpaul

Mężczyzna podzielił się w mediach społecznościowych swoją kontrowersyjną teorią. Według niego nie należy podawać kobiecie dłoni na powitanie, bo ta nie jest do tego przystosowana i wręcz na to nie zasługuje. Uścisk ma nam rzekomo zagrażać.

Ściskanie dłoni kobiety to jak podawanie ręki dziecku. Wydaje się sztuczne i protekcjonalne. Takie powitanie zostało kiedyś stworzone dla mężczyzn, aby pokazać, że nie ukrywamy w ręce broni

- tłumaczy internetowy ekspert od wszystkiego. Dowodem na to ma być fakt, że kobiety same chętniej witają się poprzez delikatne przytulenie. Nasze dłonie są zbyt delikatne, by narażać je na kontakt z męską ręką.

Zobacz również: „Najgorsze teksty, jakie usłyszałam z ust faceta”. Prawdopodobnie tobie też nie są obce

źródło: YouTube / ramzpaul

Niepozorny wpis wywołał prawdziwą burzę. Ramsey został oskarżony przez internautki, że nienawidzi kobiet i nie potrafi odnaleźć się we współczesnym świecie.

„Chciałam przypomnieć, że nie żyjemy już w XVI wieku i musisz się z tym jakoś pogodzić”. „Nigdy w życiu nie witałam nikogo tuląc się do niego. To gest zarezerwowany tylko dla najbliższych”. „To dziadek nauczył mnie, żeby podawać mężczyznom rękę. W ten sposób pokazuję szacunek i daję do zrozumienia, że też na niego zasługuję”. „Zdajesz sobie sprawę, że twoje wpisy są publicznie widoczne?”. „Ode mnie dostałbyś z liścia na powitanie” - czytamy w komentarzach.

Nie wyciągaj pierwszy dłoni. Po prostu tego nie rób. Jeśli ona to zrobi, wtedy ją uściśnij. W mniej oficjalnych sytuacjach polecam się przytulić, a w Europie mile widziany jest pocałunek w policzek

- 56-latek nie daje za wygraną i pomimo awantury nadal trzyma się swojego zdania.

Zobacz również: Wypunktował wskazówki „jak być piękną kobietą”. Internauci nie mają dla niego litości

Właścicielki tych imion prędko nie wyjdą za mąż
Właścicielki tych imion prędko nie wyjdą za mąż - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.04.2019 23:26
Oczywiście, że pan ma rację. W końcu nie od dziś wiadomo, że do uścisku ręki potrzebny jest penis. :D Jezu, że też takie półmózgi po ziemi chodzą...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2019 22:04
Ja tam wolę, kiedy to facet podaje mi rękę jak wszystkim i traktuje mnie na równi ze sobą, a nie jak kogoś gorszego, tylko dlatego że jestem kobietą. Jeśli nie podaje mi ręki i nie wita się ze mną, to dla mnie jest chamem i prostakiem, tyle w temacie.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 14.04.2019 07:34
Według zasad savoir vivre to kobieta wybiera sposób powitania. Gdyby jakiś facet próbował mnie przytulić kiedy ja mu podaję rękę to mógłby co najwyżej dostać pięścią w twarz i ochrzan, co on, kurna, wyprawia. Spoko, są ludze, których przytulam na powitanie, ale jeśli są to faceci, to oni między sobą też witają się przytulę iem, a nie podaniem dłoni. Równouprawnienie w obie strony.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie