Co nas czeka po śmierci? 6 głośnych teorii o życiu pozagrobowym

W którą z nich wierzysz?
Co nas czeka po śmierci? 6 głośnych teorii o życiu pozagrobowym
Fot. Unsplash
19.03.2019

Co nas czeka po śmierci? Każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Trudno powiedzieć, jak wygląda to naprawdę, ale ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną, bardzo często opowiadają o niezwykłym zjawisku. Twierdzą, że w momencie, kiedy byli najbliżej przejścia na drugą stronę (dla jednych oznacza to spotkanie z Bogiem, dla innych definitywny koniec istnienia), przed oczami ujrzeli… film. I to nie byle jaki, bo określają go mianem „filmu z życia”. Zanim ostatecznie pożegnamy się z tym światem, człowiek ma ponoć okazję zobaczyć najważniejsze momenty w telegraficznym skrócie. Od narodzin, przez dorastanie, pierwszą miłość, pierwszy raz, stały związek, potomstwo, ale także sceny mniej przyjemne.

Zobacz także: Śmierć tego człowieka ma zwiastować koniec świata. To wydarzy się w tym roku

Ta teoria dotyczy momentu umierania, ale co dzieje się z naszą duszą już po śmierci? Serwis espressocommunication.com przytoczył kilka najpopularniejszych tez na ten temat. W którą z nich wierzysz?

Ponowne narodziny

Zdarza się czasem, że masz tzw. deja vu i sytuacje, które zdarzają się pierwszy raz, tak naprawdę wydają ci się znajome? Zupełnie tak, jakbyś kiedyś już je przeżyła? Zdaniem niektórych to najlepszy dowód na to, że życie jest jak taśma magnetofonowa – umieramy i naradzamy się ponownie, a życie zaczyna się na nowo zaraz po śmierci.

Uwierz w ducha

Inna teza głosi, że umiera jedynie ciało człowieka, a dusza nadal może kontaktować się ze światem. Z teorii tej wynika zatem, że zostajemy duchami, które albo straszą, albo opiekują się ludźmi na ziemi.

Niebo, piekło, czyściec

Chrześcijanie wierzą, że życie ziemskie to tylko wstęp do tego, co czeka nas po śmierci. Nasze dobre lub złe uczynki zdecydują o tym, czy trafimy na wieczne męki do piekła czy doświadczymy wiecznej radości w niebie. Niewykluczone też, że dostaniemy drugą szansę na odkupienie win i trafimy do czyśćca…

Reinkarnacja

Hinduizm zakłada, że człowiek po śmierci odradza się w nowym ciele 52 mln razy, zanim ponownie wróci do ludzkiej postaci. Hindusi wierzą zatem, że w kolejnym życiu mogą zostać np. kwiatem, zwierzęciem, kamieniem lub każdą inną formą istnienia.

Jestem bogiem

Buddyści wierzą, że po śmierci czeka ich 6 możliwości. Mogą odrodzić się jako bogowie, półbogowie, ludzie, zwierzęta, głodne dusze lub mogą zostać zesłani do piekieł. Wszystko zależy od ich dobrych uczynków – im lepszymi byli ludźmi za życia, tym większa szansa na to, że po śmierci zostaną bogami.

Obudź się

Istnieje również teoria mówiąca o tym, że całe nasze życie jest… snem wyższych bytów. Tak naprawdę zatem nie istniejemy i nigdy nie istnieliśmy…

Co Ty na to? Która z teorii jest najbliższa twoim poglądom?

Zobacz także: Przepowiednia sprzed kilkudziesięciu lat znów rozpala wyobraźnię. Jest straszna

Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.03.2019 16:59
A ja nie potrafię wskazać, które poglądy dotyczące życia po śmierci są mi najbliższe. Po prostu uważam, że ludzie boją się tego co nieznane i wymyślają jakieś scenariusze żeby to co jest nieznane jednak było hmm... znane :) co będzie to będzie, kiedyś się okaże, albo i nie okaże jeżeli po śmierci np.nie ma nic...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2019 09:12
Fajny artykuł, w końcu. Ja wierzę w reinkarnację.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie