Polscy faceci są pozbawieni kompleksów!

Jak pokazują badania, Polacy przywiązują bardzo dużą wagę do swojego wyglądu i w większości są z niego zadowoleni.
Polscy faceci są pozbawieni kompleksów!
15.08.2009

Polakom nie można już chyba zarzucić tego, że są zakompleksieni. W ciągu ostatnich sześciu lat znacznie poprawiła się nasza samoocena – tak wynika z przeprowadzonych przez CBOS badań. Więcej (niż jeszcze kilka lat temu) osób w naszym kraju cieszy się ze swojego wyglądu, a mniej uważa, że powinno coś w nim zmienić. 

Trzy czwarte Polaków akceptuje swój wygląd i jest zadowolonych z własnej sylwetki. Połowa z nas nic by nie zmieniła, a 24 proc. myśli o jakiejś korekcie wizerunku. Około jedna piąta badanych nie jest zadowolona ze swojego wyglądu.

9 na 10 osób przywiązuje dużą wagę do tego, jak wygląda. Ich zdaniem, atrakcyjna prezencja pomaga w życiu osobistym, a jeszcze bardziej w zawodowym. Co ciekawe, z badania wynika też, że nasze „gorsze połówki” mają mniej kompleksów niż my. 67 procent kobiet i aż 85 proc. badanych mężczyzn nie widzi w sobie większych wad.  

Warto zatem iść za przykładem panów i nie być tak krytyczną wobec siebie, bo przecież duży wpływ na to, jak wyglądamy, ma nasze myślenie. 

Blanka Maj 

Zobacz także:

Czy Polki piorą staniki co 2 miesiące?

Badania w Wielkiej Brytanii wykazały, że o ile majtki zmieniamy codziennie, to staniki mogą nam służyć przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Polscy faceci to brudasy!

Aż 60 procent panów nie przywiązuje wagi do tak oczywistej czynności jak mycie rąk.

Polecane wideo

Komentarze (111)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2010 19:40
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2009 19:35
kurde to wy chyba Angoli nie widzieliscie.....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2009 13:36
Doskonale widać wysoką samoocenę panów na wszelkich forach internetowych, gdzie to krytykują każdą najmniejszą niedoskonałość u kobiet a sami wyglądają jak wieloryby uważając się jednocześnie za młodych bogów, którym należy się tylko idealnie wyglądająca kobieta. Głównie po to żeby mogli podziwiać ją kumple. To jest żałosne.. Ech gdybyśmy my kobiety tak patrzyły na każdą niedoskonałość facetów to nie wiem czy choćby 1/4 znalazła by partnerkę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2009 17:47
absolutnie nie mam zadnych kompleksów... ciałko mam ładne więc ich nie musze mieć. Sporo się ruszam, odstawiłem już co prawda bodymaxa sport, ale siła zostala :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2009 21:39
Weź idź :D KAżdy z moich byłych byłych była zjebisty z wyglądy .... Polacy są NAPRAWDĘ przystojni ... trzeba tylko wiedzieć w jakich miejscach szukać ... :D Zapraszam na treningi Box'u :DD Ciałka jakich mało .... trenuje juz pół roku ... :P i jest na co patrzeć :DD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie