Dlaczego powinnaś spotykać się z przyjaciółkami dwa razy w tygodniu?

Badacze bardzo do tego zachęcają.
Dlaczego powinnaś spotykać się z przyjaciółkami dwa razy w tygodniu?
Fot. Unsplash
07.02.2019

Bardzo lubisz spotykać się z przyjaciółkami, ale twój mężczyzna kręci nosem za każdym razem, gdy wychodzisz? W takim razie pokaż mu ten artykuł. Okazuje się bowiem, że kobiety, aby cieszyć się doskonałym zdrowiem psychicznym i fizycznym, powinny spotykać się ze znajomymi aż dwa razy w tygodniu. To żaden wymysł, tylko informacja potwierdzona naukowo i poparta badaniami.
Zobacz także: „Razem z koleżanką chcemy kupić wspólne mieszkanie”

Specjaliści z Oxford University dowiedli, że przedstawicielki płci pięknej, które regularnie umawiają się z przyjaciółkami, są zdrowsze, i to dosłownie. Szybciej regenerują się po chorobach, mają silniejszą odporność i lepszy humor, który wpływa na ich stan psychiczny. Badacze zalecają, aby kobiety spotykały się w grupach maksymalnie 4-osobowych, ponieważ dzięki temu socjalizują się lepiej, a ich więź staje się mocniejsza. Im grupa znajomych na spotkaniu jest większa, tym trudniej o zażyłość.

To nie wszystko. Eksperci zalecają, by na takich spotkaniach… plotkować, żartować, dużo się śmiać i zwierzać z problemów. Taką receptę na zdrowie chciałby dostać chyba każdy!

„Wszystko świetnie, ale przecież mam dom, rodzinę, dzieci i nie mam czasu na spotkania z przyjaciółmi” – jeśli takie zdanie przemknęło ci przez myśl, badacze i na to mają swoją odpowiedź. Wyjście z przyjaciółkami nie musi trwać długo. Wystarczy wyrwać się na godzinę i w tym czasie zrelaksować się w gronie znajomych. Dzięki temu będziesz lepszą żoną i mamą, bo staniesz się nie tylko zdrowsza, ale również szczęśliwsza.

To jak, dzwonisz do przyjaciółek, żeby umówić się z nimi na dzisiejszy wieczór?

Zobacz także: Przyjaciółka opublikowała PRYWATNE zdjęcie księżnej Diany! Piękne i wzruszające

Internauci bezlitośnie komentują dom Kylie Jenner: „Tandeta, okropny!”
Internauci bezlitośnie komentują dom Kylie Jenner: „Tandeta, okropny!” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 3.5 / 5
gość (Ocena: 2) 07.02.2019 20:16
Nie mam przyjaciółek, bo dziwnie się czuję w towarzystwie kobiet. Wolę skoczyć do pubu z kumplami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2019 13:10
haha, najlepiej :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie