7 nietypowych rzeczy, które dziedziczymy po przodkach

Niektórych na pewno byś nie zgadła.
7 nietypowych rzeczy, które dziedziczymy po przodkach
Fot. Unsplash
05.02.2019

Wygląd dziedziczymy po naszych rodzicach bądź dalszych przodkach. To może być kolor oczu, włosów, kształt nosa, wielkość ust, typ sylwetki, rodzaj skóry i wiele innych cech. Nie bez powodu każda z nas słyszy, że jest kopią jakiegoś krewnego. Dziedziczymy jednak znacznie więcej rzeczy, niż mogłoby nam się wydawać. Są to także choroby, cechy charakteru i skłonności. Co dokładnie zawdzięczamy naszym przodkom?

5 nietypowych cech świadczących o inteligencji

Zamiłowanie do muzyki

Jeżeli masz talent muzyczny, jesteś szczęściarą. Zawdzięczasz go genom, a nie ciężkiej pracy. W tym przypadku nie ma ona znaczenia. Przeprowadzono badanie, które wykazało, że osoby, które często praktykują, i tak osiągają mniej spektakularne efekty niż osoby praktykujące mniej, ale wykazujące talent muzyczny.

Wspomnienia

Boisz się ciemności? Nie znosisz pająków? Masz klaustrofobię? A może nie znosisz dużych przestrzeni? Niewykluczone, że zawdzięczasz to jednemu ze swoich przodków. Zostały przeprowadzone badania, które wykazały, że dziedziczymy pewne wspomnienia. Niekiedy chodzi o traumatyczne doświadczenia. Jeżeli nie potrafisz wskazać u siebie racjonalnej przyczyny, dlaczego masz jakąś fobię, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przekazał ci ją przodek.

Umiejętność oszczędzania

Oszczędzania można się nauczyć, ale niektórym osobom przychodzi to naturalnie. Właśnie dlatego, że odziedziczyli tę umiejętność po przodku. Geny odpowiadają za nią w 30 proc. W tym przypadku nie mają żadnego znaczenia dochody i płeć.

Ten błyskawiczny psychotest robi furorę. Diagnoza w zaledwie kilka sekund

Skłonność do stresowania się

Jesteś nerwuską? Niestety prawdopodobnie możesz „podziękować” za tę skłonność mamie bądź obojgu rodzicom. Na przykład przed twoim poczęciem oboje mogli być zestresowani albo twoja rodzicielka niepokoiła się, będąc w ciąży. Stan, w jakim znajduje się kobieta spodziewająca się dziecka.

Bycie introwertykiem i ekstrawertykiem

Niektóre cechy można wypracować, a inne są zapisane w DNA. Chodzi o skłonności do unikania ludzi i bycia osobą zamkniętą w sobie bądź bycia duszą towarzystwa. Jeżeli jesteś małomówna i wolisz przebywać w samotności tak jak twoja mama/ojciec, odziedziczyłaś to po nich. Ale jeżeli ciągle zabawiasz innych anegdotkami i podczas każdego spotkania ze znajomymi jesteś w centrum uwagi, być może jeden z twoich krewnych również zachowywał się w ten sposób.

Radosny sposób bycia/ śmiech

To nie wpływ środowiska, w jakim się obracamy, ma wpływ na to, czy jesteśmy śmieszkami czy nie. Tajemnica tkwi w genie 5-HTTLPR, czytamy na serwisie polki.pl. W zależności od tego, jaką wersję tego genu posiadamy, śmiejemy się częściej bądź nie wykazujemy takiej reakcji.

Ten test osobowości sprawdza się niemal w 100 procentach. Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania

Skłonności do nałogów

To smutna prawda. Niestety osoby, które mają rodziców alkoholików, palaczy czy uzależnionych od innych rzeczy, przejawiają większą skłonność do uzależnień. Według naukowców aż 40-60 proc. genów odpowiada za podatność na uzależnienia.

 

Polecane wideo

Nazwali ją najbrzydszą mamą na świecie. Już nie chce się ukrywać
Nazwali ją najbrzydszą mamą na świecie. Już nie chce się ukrywać - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
Ania (Ocena: 5) 28.08.2020 16:09
Bycie introwertykiem czy ekstrawertykiem po rodzicach albo podobny "sposób bycia" to efekt dziedziczenia cech osobowości :) Jeżeli ktoś jest zainteresowany to polecam ciekawy artykuł: https://perso.in/blog/czy-dziedziczymy-osobowosc-po-naszych-przodkach/
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.02.2019 12:03
Nic specjalnie odkrywczego.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.02.2019 06:18
Bla, bla, bla... Same bzdury
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie