Dlaczego lepiej mieć siostrę niż brata?

Oto 8 największych zalet posiadania siostry!
Dlaczego lepiej mieć siostrę niż brata?
Fot. Unsplash
04.02.2019

Większość osób wydaje się opowiadać za tym, że rodzeństwo to skarb. Po pierwsze w pierwszych latach życia dzieci bawią się razem, uczą się dzielenia i pomagania sobie nawzajem. Również w okresie dorosłości bracia i siostry przeważnie są dla siebie wsparciem.

„Jestem załamana swoją młodszą siostrą. Olewa naukę, wagaruje i imprezuje”

Dla kobiet szczególnie dobre jest posiadanie siostry. Ma ono mnóstwo zalet. Zastanawiasz się jakich? Oto one.

Dzielenie się doświadczeniami

Siostra z siostrą mogą swobodnie, bez skrępowania porozmawiać na tematy damsko-męskie. Przeważnie to starsza siostra wyjaśnia wszystko młodszej i doradza jej. Jeżeli jednak odwrócimy perspektywę, przekonamy się, że młodsza siostra również jest skarbem. Doradzi starszej wybór stroju, wesprze na duchu i podpowie coś, gdy ma problem. Poza tym siostrze można zaufać w 100 proc. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że celowo coś źle podpowie.

Wymiana ubrań

Co prawda rodzice mają mniej pieniędzy, żeby każdą z dziewczyn wyposażyć we wszystko, o czym zamarzą, jednak ciąży na nich obowiązek zapewnienia im podstawowej garderoby. Łącznie i tak mają więcej ubrań, niż miałaby je jedna z nich (jako jedynaczka). Siostry wymieniają się rzeczami. Właśnie dlatego posiadanie siostry jednak jest pod tym względem korzyścią.

Umiejętność okazywania emocji

Ponieważ siostry często ze sobą plotkują i dyskutują na temat spraw damsko-męskich, uczą się okazywania uczuć i rozmawiania o nich. Ich związki mają większe szanse na przetrwanie.

Pomoc

Nie trzeba udawać się do kosmetyczki czy fryzjera, gdy zbliża się wielkie wyjście. Zrobienie makijażu i fryzury można powierzyć siostrze. Nawet jeżeli nie ma wprawy, może wcześniej poćwiczyć i uzgodnić każdy szczegół.

Historie Życiem Pisane: Zniszczyłam życie siostrze

Większa wrażliwość

Jak czytamy na serwisie naobcasach.pl posiadanie siostry sprawia, że uczymy się większej wrażliwości na krzywdę innych i częściej stajemy w obronie słabszych. Podobno są badania, które to potwierdzają.

Mniejsze ryzyko chorób

Chodzi o choroby o podłożu psychicznym. Na przykład o depresję.

Dzielenie się

Siostry muszą się dzielić. Kiedy w przyszłości będą wchodziły w różne relacje, nie będą miały z tym najmniejszego problemu. Dzięki tej umiejętności łatwiej je utrzymać.

Wyjątkowo bezczelna panna młoda. Mocno skomentowała wygląd swojej siostry

Wsparcie w przyszłości

W razie poważnych problemów siostra okaże się wsparciem. Przygarnie pod swój dach, gdy nadarzy się konflikt z mężem, pocieszy, gdy nie wyjdzie związek z facetem, zaopiekuje się dzieckiem, będzie dla niego chrzestną i zaprosi na pyszny obiad i pogaduchy w razie chandry.

Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok
Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
Najmłodsza (Ocena: 5) 11.02.2019 08:29
Mam siostrę i jak byłyśmy młodsze to ciągle klocilismy się a teraz obie mamy dzieci i mężów i jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami, i fakt z bratem aż tak bliskiej relacji nie mam choć zawsze jak coś bym potrzebowała to pomoże doradzi .... To skarb mieć rodzeństwo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 09:59
Mam brata i do większości tych "zalet" nie potrzebuje siostry (a ciuchy dziedziczyłam heheh)
odpowiedz
to ja (Ocena: 5) 04.02.2019 20:44
Było super mieć siostrę... Niestety rok temu popełniła samobójstwo mając tylko 25 lat. Zawsze będzie już po niej pustka... :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 09:51
Pewnie dlatego że dziewczynki są lepiej wychowane popatrzcie na facetów.. Oczywiście nie wszyscy ale wiekszosc
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 09:47
Z moją siostrą nie zawsze miałam najlepsze relacje, ale i tak zawsze cieszyłam się, że jest siostrą, a nie bratem. ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie