7 rzeczy, które trzeba mieć przy sobie podczas okresu

Mogą znacznie ułatwić trudne dni.
7 rzeczy, które trzeba mieć przy sobie podczas okresu
Fot. Unsplash
29.01.2019

Okres to taki czas w miesiącu, do którego każda kobieta powinna być doskonale przygotowana. Chodzi zarówno o higienę osobistą, jak i samopoczucie. Aby zadbać dobrze o jedno i drugie, należy prowadzić kalendarzyk. Chociaż miesiączka może pojawiać się w nieregularnych odstępach czasu, i tak jest większe prawdopodobieństwo, że będziemy na nią lepiej przygotowane dzięki prowadzeniu zapisków lub posiadaniu aplikacji.

Rozstępy na piersiach, udach i brzuchu. Domowe sposoby usuwania

Co zatem należy mieć przy sobie, gdy zbliżają się te dni?

Podpaski

Bez nich żadna kobieta nie przetrwa obfitego okresu. Są niezbędne, o ich nie chcemy ubrudzić siebie i wszystkiego wokół. Dobrze jest zadbać o to, aby zawierały substancję pochłaniającą nieprzyjemny zapach. Zaopatrz się w podpaski na dzień i na noc.

Tampony

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie bez nich okresu. Czują się znacznie bardziej komfortowo, używając tamponów niż podpasek. Jeżeli jesteś jedną z tych kobiet, pamiętaj, aby nosić przy sobie większą ilość tych środków higienicznych.

Tabletki przeciwbólowe

Niektóre kobiety ich nie potrzebują, gdyż okres przebiega u nich łagodnie. Ból nie jest aż tak duży. Ale są też kobiety, które zwariowałyby bez tego uśmierzacza bólu. Gdy zbliża się okres, zobacz, czy nie skończyły ci się tabletki. Zadbaj o to, aby mieć je zawsze pod ręką.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kolczyku w nosie

Produkt do plam

Nawet przy najlepszych staraniach można się ubrudzić albo coś zaplamić. Żeby nie narażać się na zawstydzenie, noś przy sobie produkt do usuwania plam. W każdej chwili będziesz mogła rozprawić się za jego pomocą z plamą na dżinsach czy siedzeniu.

Perfumy

Podczas okresu wiele kobiet czuje się nieświeżo, nawet jeśli zadbało o higienę. W pozbyciu się tego nieprzyjemnego odczucia na pewno pomoże odrobina perfum. Nie zapomnij o tym, aby każdego dnia spryskiwać się nimi.

Coś słodkiego

Czy jest coś, co pocieszy cię bardziej w te dni niż tabliczka czekolady albo batonik? Nie ma nic złego w rozpieszczaniu się podczas okresu. Co innego, gdybyś robiła to każdego dnia, ale jeżeli chodzi o te kilka dni w miesiącu, jesteś zupełnie rozgrzeszona.

Zmartwiona internautka pokazała "ciążę spożywczą". Takich reakcji się nie spodziewała!

Saszetka na wszystkie potrzebne rzeczy

Najlepiej trzymać wszystkie powyższe rzeczy w jednym miejscu. Dzięki temu nic ci przypadkiem nie wypadnie. Nie będziesz też tracić czasu na szukanie potrzebnego produktu.

 

„Nie zawsze byłam idealna”. Ślicznotka pokazała zdjęcia sprzed 10 lat
„Nie zawsze byłam idealna”. Ślicznotka pokazała zdjęcia sprzed 10 lat - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie