Pomysły na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka

Zapomnij o standardowych upominkach.
Pomysły na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka
Fot. Unsplash
15.01.2019

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Dziadkowie bardzo często mają duży wkład w nasze wychowanie. Dla niektórych są bliższymi osobami niż rodzice. W dniu ich święta zasługują nie tylko na życzenia, ale także na pomysłowe upominki.

Dziadkowie - potrzebni czy zbędni?

Co sprawi radość babci i dziadkowi? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Wbrew pozorom jest wiele fajnych pomysłów. Jeżeli brakuje ci ich, ten wpis jest właśnie dla ciebie. Zapomnij o ciepłych kapciach i swetrze.

PREZENTY DLA BABCI

Herbata spersonalizowana

Jest opakowana w ładne pudełko ze spersonalizowanym napisem. Na przykład „Herbatka najlepszej babci na świecie – Janina”. Takie herbaty są dostępne w sklepach internetowych. Ich koszt wynosi ok. 50 zł.

Spersonalizowany przepiśnik

Babcia uwielbia gotować i piec? Z pewnością sprawi jej radość spersonalizowany przepiśnik. Wszystkie przepisy będzie mogła zebrać w jednym miejscu. Taki przepiśnik kosztuje ok. 40 zł.

Bilety do kina/teatru

Taki wypad stanowi dla babci wspaniałą atrakcję. Oczywiście to ty powinnaś jej towarzyszyć. Wybierz film albo spektakl, który jej się spodoba.

Warcaby

Jednym z uroków starości jest więcej wolnego czasu. Warcaby spodobają się babci. Będzie mogła zagrać w nie z sąsiadką, dobrą znajomą albo z tobą. Ładne, drewniane warcaby kosztują ok. 70 zł.

Telefon myPhone Halo 2

Jest idealny dla seniora. Właściwie nie tylko dla babci, ale także dla dziadka. Można w nim zapisać kilka najważniejszych numerów wraz ze zdjęciami bliskich – dla łatwiejszego wyszukania. Bardzo cenna jest także opcja SOS. Polega ona na tym, że za pomocą jednego kliknięcia można połączyć się z numerem, z którym miało miejsce ostatnie połączenie. Poza tym bateria długo trzyma. Telefon kosztuje zaledwie 119 zł.

Ciśnieniomierz

Dzięki niemu będzie mogła w każdej chwili sprawdzić, jakie ma ciśnienie. Taki praktyczny prezent również się spodoba. Cena ciśnieniomierza wynosi ok. 100 zł.

Pościel

Babcie są fankami pięknych obrusów, firanek i pościeli. Jeżeli kupisz jej ładną pościel z dobrego materiału, na pewno będzie szczęśliwa. Wydasz na nią ponad 100 zł.

Wychowanie dziecka: W przedszkolu czy z babcią?

PREZENTY DLA DZIADKA

Skórzany notes

Dziadek będzie mógł notować w nim najważniejsze kontakty, ważne wydarzenia i rzeczy do zrobienia. Koszt to ok. 200 zł.

Bilety do kina/teatru

Kino bądź teatr spodobają się również dziadkowi. Zanim kupisz bilety, dowiedz się, na co chciałby iść.

Szachy

Szachy stanowią większe wyzwanie niż warcaby. Jeżeli twój dziadek jest typowym strategiem, ten prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Szachy zajmą go na wiele godzin.

Spersonalizowana karafka do likieru lub nalewki

Na przykład z napisem „Najlepszy specjał dziadka Tadka”. Jej koszt to ok. 160 zł. Znajdziesz ją w sklepie internetowym. Jeżeli dziadek lubi przyrządzać nalewki, będzie zachwycony prezentem.

Portfel skórzany

Zobacz, czy dziadek nie potrzebuje nowego portfela. Być może stary jest już bardzo zniszczony. W takim przypadku dziadek powinien być bardzo zadowolony. Skórzany portfel kosztuje ponad 100 zł.

Zestaw do grilla

Twój dziadek lubi imprezy na świeżym powietrzu? Koniecznie kup mu zestaw do grilla. Kosztuje ok. 200 zł.

Exclusive: Mam 33 lata, będę babcią

„Jak to wtedy było?!”

To gra planszowa, dzięki której dziadek powróci pamięcią do przeszłości. Z pewnością sprawi mu mnóstwo radości. Gra kosztuje 121,99 zł.

Prawdziwe znaczenie zagranicznych marek. Spolszczone nazwy brzmią absurdalnie
Prawdziwe znaczenie zagranicznych marek. Spolszczone nazwy brzmią absurdalnie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Sabina (Ocena: 5) 16.01.2019 22:25
Razem z babcią uwielbiamy dobre herbatki owocowe. W tym roku obdaruję babcię zestawem świetnych suszy owocowych od Malwy:)))
odpowiedz
Ramira (Ocena: 5) 15.01.2019 21:31
A znacie Sklep Afrykański? ja u nich kupiłam mały upominek dla dziadków z okazji ich święta:) dodatkowo mam też osobno prezent dla każdego z nich:)
odpowiedz
anka (Ocena: 5) 15.01.2019 18:12
https://dosloncespa.pl/wyjatkowe-dni-i-idealne-prezenty/ ja znalazłam tutaj także fajne prezenty dla dziadków i skusiłam się, zarezerwowałam im pobyt na Pakiecie Senior..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2019 10:06
Moja babcia mieszka bardzo daleko i nie mam możliwości by do niej podjechać w jej święto. Z siostrą uznałyśmy, że pocztą kwiatową wyślemy babci kwiaty. Pamiętamy o niej zawsze jak ma urodziny czy Dzień Babci. Taki gest na pewno ją ucieszy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie