Ile widzisz cyfr? Tylko 1% osób z najwyższym IQ udaje się wskazać wszystkie

Postaraj się znaleźć ich jak najwięcej.
Ile widzisz cyfr? Tylko 1% osób z najwyższym IQ udaje się wskazać wszystkie
źródło: psychiccafe.nz
09.01.2019

Niektórzy twierdzą, że tę zagadkę można potraktować jako test na inteligencję. Tylko osobom z najwyższym IQ udaje się wskazać prawidłową odpowiedź. Z drugiej strony - nawet jeśli nie podołasz zadaniu, tego typu łamigłówki to świetny sposób na poprawę pracy mózgu. Spostrzegawczość i logiczne myślenie trzeba trenować tak samo, jak mięśnie.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Która twarz jest szczęśliwsza? Wybór zdradza, jak działa Twój mózg

Wydaje się, że to nic skomplikowanego. Ot, kilka połączonych ze sobą cyfr, które dzięki wyobraźni bardzo łatwo od siebie oddzielić. Problem w tym, że wskazując jedną - po chwili widzisz kolejną. Granice zacierają się, a umysł wyraźnie się przegrzewa. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z tym do końca.

Czy Tobie się to uda? Sprawdź, czy jesteś w grupie 1 procenta szczęśliwców. To znaczy: bystrzaków.

Na ilustracji połączono kilka cyfr. Razem tworzą zagadkowy kształt, który na pierwszy rzut oka nie przypomina niczego, co znamy. Tym razem nie liczy się jednak całość, ale poszczególne części składowe. Tworzy je kilka zaokrągleń i linii prostych. Co skrywają?

Zobacz również: Trzeba być geniuszem, żeby dostrzec tu zwierzę. Udaje się to zaledwie 1% ludzi

Spróbuj odkryć wszystkie możliwe rozwiązania. Twoim zadaniem jest wskazanie konkretnych cyfr, które zostały ze sobą sprytnie sklejone. Zanotuj je, zanim przejdziesz dalej. Rozwiązanie znajduje się poniżej.

Jak czytamy na psychiccafe.nz - tylko nielicznym udaje się rozwiązać zadanie do końca. Większość z nas dostrzega 4, może 6 cyfr. W rzeczywistości jest ich aż 10, w tym jedna odwrócona (7).

Pytanie tylko, czy to rzeczywiście test na inteligencję, czy może jednak spostrzegawczość jest niezależna od IQ? Tak czy owak - ta umiejętność na pewno przydaje się w życiu.

Zobacz również: Wskaż fałszywą rodzinę. Ten psychotest zdradza, jak potoczy się Twoje życie

Prawdziwe znaczenie zagranicznych marek. Spolszczone nazwy brzmią absurdalnie
Prawdziwe znaczenie zagranicznych marek. Spolszczone nazwy brzmią absurdalnie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 4.29 / 5
Soma (Ocena: 5) 23.03.2019 02:46
jakby tak ponaciagac i liczyc wszystko co mniej wiecej ksztaltem liczbe przypomina to mi wyszlo 12 😁
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.01.2019 20:23
Z ta piatka to przeginka.
odpowiedz
kiedyś młody (Ocena: 3) 09.01.2019 15:20
O ile można uznać że na obrazku istotnie umieszczono cyfry 1 / 2 / 4 / 6 / 7 / 8 / 9 o tyle 0, 3 i 5 są wymysłem autora tego artykułu. W pierwszej chwili odczytałem zaledwie 6 cyfr, 1, 2, 4, 6, 8, 9 - jako oczywiste, 7 jest "odwrócona" - lecz można ją "uznać" - choć stanowi część 2. Jeśli chodzi o 5 - wybaczcie ale symbol który nam próbują wcisnąć że to 5 to już prędzej można uznać za literę S, natomiast 3 - tu nie popisał się autor artykułu, bądź autor rysunku - gdyż 3 NIE WYSTĘPUJE na tym rysunku - w przeciwieństwie do innych cyfr 3 nie zaczyna się i nie kończy w miejscach "niby występowania" ... Co do 0 - to chyba oczywiste - wszystkie wcześniej opisane cyfry mają określoną wielkość, cyfrę 0 autor "widzi" jako połowę 6/8/9 ... co nijak ma się do zasad panujących na rysunku. Zagadka - ciekawa, niestety niedopracowana, lub przesadzona - mam na myśli 0/3/5 - które próbuje się nam wmówić.
zobacz odpowiedzi (3)
Marzena (Ocena: 5) 09.01.2019 13:04
To jeden z najlatwiejszych testow i NIE ma nic wspolnego z IQ.takie testy rozwiazuja nawet krukowate.A na samej gorze jest przeciez odwrocona dziewiatka ,9,wiec tez daliscie plame
odpowiedz
gordejuela (Ocena: 5) 09.01.2019 13:02
marnie z wami,bo przeciez na samej gorze jest jeszcze odwrocone 9 .A test bardzo latwy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie