7 najładniejszych imion męskich i ich znaczenie

Tobie też podobają się właśnie te imiona facetów?
7 najładniejszych imion męskich i ich znaczenie
Fot. Unsplash
04.01.2019

O gustach się nie dyskutuje, podobnie jak o imionach. Wiadomo, że każdemu podoba się coś innego i dla jednych imię Michał będzie najpiękniejsze na świecie, a innym skojarzy się ono negatywnie. Fakty są jednak takie, że imiona z dzisiejszej listy są najchętniej wybierane przez rodziców – i to od kilku ładnych lat.

Zobacz także: Imiona, które nadają dzieciom pobożni rodzice. Mają BOSKIE znaczenie

Poznajmy zatem znaczenie 7 najładniejszych imion męskich.

Kuba

Jakub jest mężczyzną ruchliwym i próbuje zawojować cały świat. Lubi uczestniczyć w życiu innych – wszystko wiedzieć, doradzać, wybierać, aż do przejęcia sterów. Do pełni szczęścia musi bowiem czuć się potrzebny i przydatny. Posiada dar szybkiej i wnikliwej analizy napotkanego problemu. Niestety bardzo subiektywnie ocenia rzeczywistość. Jego słabym punktem jest egoizm. Jakub jest mimo to pogodnym człowiekiem, o dużej kulturze osobistej. Brzydzi się kłamstwem i oszustwem. Nie stanowi jednak dobrego materiału na przyjaciela. Szybko mu się nudzi oglądanie tych samych twarzy – kocha zmiany, podróże i wystawne życie. Nie jest idealnym partnerem, ale ceni sobie życie rodzinne i swoją wybrankę.

Jan

Jan jest sprawiedliwy i pracowity. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja. Potrafi robić dziesięć rzeczy naraz, i to robić dobrze. Jest zarazem obiektywny i subiektywny, pełny pewności siebie i względnej nieśmiałości. Przez swój upór często sprzeciwia się, gdy proponuje mu się coś nowego. Po prostu od początku wydaje mu się, że zna najlepszy sposób postępowania. Trudno go przekonać zwłaszcza, że często ma rację. Jan jest doskonałym organizatorem, ale ma jedną wadę: chce wszystko robić sam. Wobec wszystkich jest hojny i szczery, ale wydaje się zanadto inteligentnym, aby być w pełni ludzkim. Czasem ciężko z nim wytrzymać. W miłości wierny i oddany.

Antoni

Antoni nie potrafi walnąć twardą pięścią w stół, ale posiada na tyle dużo cierpliwości i determinacji, iż często osiąga planowany cel. Nie jest przebojowy ani agresywny, mimo to można polegać na jego zaangażowaniu. To mężczyzna zdecydowany, solidny oraz odpowiedzialny. Czasem bywa dość powolny i ociąga się z podjęciem wiążących decyzji – nie należy jednak go popędzać ani stosować przymusu. Antoni może nagle stracić całą wewnętrzną równowagę i zamknąć się w sobie. Czasem sprawia wrażenie, iż sam nie wie, czego chce albo nie umie tego wyrazić. Posiada jednak dobrą intuicję, na której polega znacznie częściej niż na logice. W sprawach sercowych nie jest wylewny, ale pozostaje wierny wybrance.

Leon

Mężczyzna obdarzony imieniem Leon jest zdecydowany i stanowczy. Zawsze wie, czego chce, dzięki czemu nie ma najmniejszych problemów z podejmowaniem nawet najważniejszych życiowych decyzji i robi to bez zbędnej zwłoki. Jest bardzo odważny i nie zraża się niepowodzeniami. Nawet jeśli spotka go najdotkliwsza porażka, można mieć pewność, że nie odstąpi od swojego postanowienia, a nawet urażona duma i ambicja sprawią, że jeszcze chętniej zabierze się do realizacji danego zadania i wtedy już na pewno doprowadzi je do szczęśliwego końca. Ma predyspozycje do zrobienia kariery. Wyróżnia się swoją nieprzeciętną inteligencją, dzięki której w mig chwyta istotę danej sytuacji, a także doskonałymi manierami i wyczuciem stylu.

Dawid

Dawid to bardzo aktywny i ruchliwy mężczyzna. Potrzebuje uczestniczyć w życiu świata – koniecznie do wszystkiego musi się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czuje się niepotrzebny, a więc nieszczęśliwy. Osądza jednak według swojej miary i własnego punktu widzenia. Poświęca uwagę tylko tym zajęciom, które dają mu satysfakcję i przyjemność. Jego słabym punktem jest duma – nieustannie chce imponować i zdobywać aprobatę otoczenia. Dawid jest nadto pomysłowy, ambitny i konsekwentny. Posiada zdolności organizatorskie oraz zmysł dyplomaty i spryt handlowca. Nigdy nie odkłada pracy na później. W związku stawia na przyjemności i poszukuje zrozumienia, przy czym nie boi się samotności.

Wojtek

Wojciech potrafi opanować swoje namiętności i skłonność do wybuchów. Doskonale organizuje sobie życie oraz interesy i wytrwale dąży do celu. Nie zastanawia się nad sensem istnienia, ani metafizyką życia – podąża prostą drogą. To mężczyzna praktyczny i pewny siebie. Jest przy tym energiczny, pracowity i zaradny. Posiada jednak naturę introwertyka: mówi tylko znikomą część tego, co myśli, a motywy jego działania są zawsze ukryte. Wojciech bywa nieufny z natury. Nie ulega niczyim wpływom i ostrożnie traktuje znajomości. Nie jest typem duszy towarzystwa, nie uznaje również kompromisów i uważa, iż tylko on ma rację. Ogólnie jest pogodny i sympatyczny i nie odstrasza od siebie ludzi.

Dominik

Otwarty na ludzi i chętny do prowadzenia dysput na każdy temat. Nawet drażliwy. Dominik jest wrażliwym i uczuciowym mężczyzną, który szuka u innych przede wszystkim zrozumienia. Podświadomie otacza się ponadto ludźmi, na których może wywierać wpływ. Dzięki syntetycznej inteligencji często widzi to, co umyka innym. Niestety dość łatwo go urazić, a niepowodzenia odczuwa niezwykle boleśnie. Ma bowiem sporo ambicji i zna swoją wartość. W pracy musi czuć się potrzebny. Nie popiera nieetycznych zagrań – prędzej wycofa się ze współpracy. Bardzo ważnym miejscem dla niego jest dom rodzinny. Dominik to uroczy towarzysz życia oraz odpowiedzialny ojciec. Rzadko podnosi głos, jest cierpliwy i spokojny.

Zobacz także: Mam najpiękniejsze imię w Polsce

Źródło: www.ksiegaimion.com

Wielki horoskop na 2019 rok
Wielki horoskop na 2019 rok - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 4.38 / 5
Janek (Ocena: 5) 04.01.2019 14:47
Tak umię robić kilka żeczy na raz. Naprzykłat jeden kolega pakóje mi penisa do pupy drógiemu ssię pałkę i jeszcze piszę tutaj komentaże.
odpowiedz
Janek (Ocena: 1) 04.01.2019 08:58
Wyjątkowo początek opisuj Jana pasuje do mnie jak ulał. "Jan jest sprawiedliwy i pracowity. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja. Potrafi robić dziesięć rzeczy naraz, i to robić dobrze. Jest zarazem obiektywny i subiektywny, pełny pewności siebie". Pierwszy raz można tutaj przeczytać wyjątkowo porządny artykuł :) Szczególnie trafnie brzmi "cechuje go wyjątkowa inteligencja". Coś co nigdy o żadnym polskim żeńskim imieniu nie można napisać..
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 06:46
Jan, Antek, Leon koszmary
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 02:32
Konstanty/Kostek =)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 02:17
Szukam imienia dla chłopca, bo jestem już w 7 miesiącu ciąży i miałam nadzieję, że trafię tutaj na coś fajnego, ale nie... Dziewczyny znacie jakieś fajne męskie imię, które jest międzynarodowe?
zobacz odpowiedzi (12)

Polecane dla Ciebie