W tym wieku powinnaś mieć ustabilizowane życie: Męża, pracę, własne mieszkanie...

Mając tyle lat chcemy czuć się spełnieni.
W tym wieku powinnaś mieć ustabilizowane życie: Męża, pracę, własne mieszkanie...
Fot. Unsplash
02.01.2019

Niektórzy ludzie dojrzewają wyjątkowo szybko. Inni z niczym się nie spieszą i pomimo upływających lat uważają, że wciąż mają na wszystko czas. Niezależnie od nastawienia - w pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że wypadałoby się jednak ustatkować. Kiedy konkretnie? Sprawdziła to jedna z brytyjskich firm ubezpieczeniowych.

Zobacz również: W tym wieku zamieszkasz z chłopakiem i weźmiesz ślub. Uzbrój się w cierpliwość

Wyniki badania to oczywiście statystyka, która nie musi dotyczyć każdego. Faktem jest jednak, że wszyscy bez wyjątku chcielibyśmy kiedyś osiągnąć życiową stabilizację. Ta oznacza zazwyczaj szczęśliwą rodzinę, stałą pracę, własny dom i poczucie, że jesteśmy na właściwym miejscu w towarzystwie właściwych osób.

Na podstawie odpowiedzi ankietowanych udało się ustalić konkretny moment, kiedy jest to najbardziej oczekiwane.

Badanie przeprowadzono na grupie ponad 2 tysięcy dorosłych respondentów. Ich zadaniem było wskazanie najważniejszych wartości i momentu w życiu, kiedy nabrali przekonania, że wszystko jest na właściwej drodze. W przypadku młodszych ankietowanych - kiedy ich zdaniem jest na to najlepszy czas.

Wyniki pokazują, że w wieku 29 lat większość z nas ma już zaufaną grupę przyjaciół, którzy pozostaną z nami na dobre i na złe. Statystyczny 31-latek powinien też znaleźć miłość swojego życia, z którą wiąże wspólną przyszłość i chciałby się razem zestarzeć. Nawet jeśli to się uda, nie dla każdego oznacza to stabilizację.

44 procent ankietowanych nie wierzy w to, że kiedykolwiek uporządkuje wszystkie swoje sprawy.

Zobacz również: Kiedy wziąć ślub? Naukowcy nie mają wątpliwości, że trzeba to zrobić DOKŁADNIE w tym wieku!

Co czwarty badany przekonuje, że jego życie miłosne to nie sielanka, ale katastrofa. 3/4 dorosłych ludzi nie potrafi do końca zapanować nad swoim życiem - to gaszenie kolejnych pożarów, zamiast planowania przyszłości. 14 procent osób w wieku 18-29 lat uważa, że to za wcześnie, by martwić się o to, co będzie.

Mimo wszystko udało się ustalić moment, kiedy najczęściej towarzyszy nam poczucie stabilizacji. 39 lat to według respondentów ostatni moment, by szczęśliwie się zakochać, zrobić karierę zawodową i zaprzyjaźnić się na całe życie.

Jeśli do tego czasu nam się to nie uda - wtedy dochodzimy do wniosku, że coś poszło bardzo nie tak.

Zobacz również: W jakim wieku pierwszy raz? Kiedy ślub i dziecko? Sprawdź, czy jesteś statystyczną kobietą!

Polecane wideo

Wielki horoskop na 2019 rok
Wielki horoskop na 2019 rok - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.01.2019 20:33
mam gdzieś towarzystwo jakiegoś mapeta...wole siebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2019 13:17
Aha a po 40stce to już tylko różaniec i fotel bujany, bo przecież w tym wieku nie można się zakochać, ani znaleźć przyjaciół .... J*bnijcie się w te puste cymbały.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 02.01.2019 06:05
Nie ma takiego wieku. Nie każdy chce mieć rodzine, dom, dzieci...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie