Kiedyś było lepiej: 12 rzeczy z lat 90., za którymi tęsknimy najbardziej

Aż łza się w oku kręci. Pamiętacie te przedmioty?
Kiedyś było lepiej: 12 rzeczy z lat 90., za którymi tęsknimy najbardziej
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/Kiedy%C5%9B-by%C5%82o-jako%C5%9B-fajniej-467689333360318/)
28.12.2018

Z niczego tak bardzo się nie cieszę, jak z tego, że jestem dzieckiem lat 90. Miałam cudowne dzieciństwo. Każde popołudnie spędzałam z koleżankami i kolegami na podwórku, gdzie malowaliśmy chodniki kolorową kredą i graliśmy „w gumę” lub skakaliśmy na skakankach. Nikt nie wrzucał na media społecznościowe kompromitujących zdjęć czy filmików. Robiliśmy głupoty, zaliczaliśmy różne wpadki, ale byliśmy anonimowi. Nikt nas nie nagrywał i nie ośmieszał w Internecie. Mogliśmy żyć beztrosko, z kluczami do domu uwieszonymi na szyi.

Zobacz także: Gimby nie znajo! Zdjęcia, które zrozumieją wyłącznie osoby dorastające w latach 90.

Kiedy dzisiaj widzę nastolatków, którzy wolą patrzeć się w telefony niż czytać książki albo grać na PlayStation zamiast wyjść ze znajomymi na spacer, tym bardziej doceniam moje dzieciństwo. Ani ja, ani moi sąsiedzi czy przyjaciele nie mogliśmy usiedzieć w domu. Całe dnie spędzaliśmy przed blokiem i w mieszkaniu zjawialiśmy się tylko wtedy, gdy mama wołała nas przez okno na obiad lub kolację.

Pamiętam też te cudowne momenty, kiedy całą rodziną robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Niektóre u profesjonalnego fotografa (wtedy mama robiła sobie staranny makijaż, a ja, moje rodzeństwo i mój tata zakładaliśmy na siebie najlepsze stroje), inne robione przez nas samych, w domu. Ja w kolorowych rajstopach, moi bracia w śmiesznych dresach. Potargani, roześmiani, zupełnie nie przejmujący się tym, jak wyjdziemy na fotografiach. I te salwy śmiechu, kiedy po dwóch tygodniach wreszcie odbieraliśmy od fotografa wywołane klisze. Bezcenne chwile.

Wszystkie te wspomnienia wróciły do mnie, kiedy obejrzałam jeden z filmików zamieszczonych na fanpejdżu Kiedyś było jakoś fajniej.

I wiecie co? Naprawdę było fajniej. Oto 12 rzeczy z lat 90. za którymi tęsknię najbardziej. Wy też?

 

Mamy dla was najlepszy prezent świąteczny, o jaki mogłybyście prosić... Nasz kalendarz adwentowy! (CZĘŚĆ 2)
Mamy dla was najlepszy prezent świąteczny, o jaki mogłybyście prosić... Nasz kalendarz adwentowy! (CZĘŚĆ 2) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.12.2018 09:30
ehhh tamagotchi i to sprzątanie kup po zwierzaku, które parowały :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.12.2018 09:30
dzieciństwo w latach 90 było najlepsze
odpowiedz

Polecane dla Ciebie