Dramatyczna przepowiednia Benedykta XVI. Miał wizję na temat Kościoła

Jego słowa raczej nie spodobają się wiernym.
Dramatyczna przepowiednia Benedykta XVI. Miał wizję na temat Kościoła
Fot. Unsplash.com
27.12.2018

Wielu twierdzi, że wiary nie da się połączyć z jasnowidztwem, przepowiadaniem przyszłości i wróżbami. Tylko Bóg ma wiedzieć, co się wydarzy. Niektórzy jednak próbują przewidzieć nasze dalsze losy i religia wcale im w tym nie przeszkadza. Jedną z takich osób jest emerytowany papież Benedykt XVI.

Zobacz również: Nie planuj niczego na 2019 rok. Według przepowiedni w styczniu stanie się coś strasznego

Joseph Ratzinger, na długo przed tym jak został głową Kościoła katolickiego, miewał czarne wizje dotyczące tej wspólnoty - czytamy na misyjne.pl. Kilkadziesiąt lat temu, jeszcze jako szeregowy ksiądz, dostrzegł zjawisko, które powoli staje się faktem.

Według niego już wkrótce dominujące w Polsce wyznanie stanie się bardzo niszowe i straci swoje dawne wpływy.

Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Ponieważ liczba jego zwolenników maleje, więc straci wiele ze swoich przywilejów społecznych. Prawdziwy kryzys ledwo się zaczął. Będziemy musieli liczyć się z tym, że nastąpią straszliwe wstrząsy

- miał zauważyć już 50 lat temu.

Niemiecki duchowny przewiduje, że katolicyzm straci na znaczeniu i nie będzie już tak masowy, jak do tej pory. Ludzie odwrócą się od wiary, a nieliczni zaczną tworzyć małe wspólnoty. Dokładnie takie, jak na początku chrześcijaństwa.

Zobacz również: Twierdzi, że wrócił z 2030 roku. Podróżnik w czasie ujawnił, co nas czeka

Kościół nie będzie już w stanie zajmować wielu budowli, które wzniósł w czasach pomyślności

- przewidywał Ratzinger. A to stało się faktem, bo na coraz bardziej zlaicyzowanym Zachodzie kościoły świecą pustkami. Wiele świątyń zostało zburzonych albo zmieniło swoje przeznaczenie - służą jako świeckie obiekty użyteczności publicznej oraz domy mieszkalne.

Według niektórych proces ten będzie się tylko pogłębiał. Duży udział w tym mają mieć kolejne skandale związane z wykorzystywaniem dzieci przez księży. Chociaż papież Franciszek wypowiedział wojnę pedofilom w sutannach, nie przynosi to oczekiwanych przez wiernych skutków.

Zobacz również: Przewidziała zamachy z 11 września i Brexit. Co Baba Wanga przepowiedziała na 2019 rok?

Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy
Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
S.O. (Ocena: 5) 01.03.2019 12:14
Chrześcijaństwo to nie tylko katolicyzm, ale protestantyzm i prawosławie ! Te nie mają trudności !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2019 13:14
Co się stanie z kościołem ? wszystko napisane 3tajemnica fatimska
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 16:23
Odczepcie się od Kościoła. Pomijając niektóre błędy niektórych księży, wszystkie reguły i wskazówki są dane przez Boga, który jest wszechmilosierny, wszechmądry i kochający każdego bardzo osobiście, dlatego warto Go słuchać i Mu zaufać. Jezus powierzył Kościołowi opiekę nad ludźmi i pomijając błędy omylnych ludzi- krucjaty, pedofilię i palenie ,,czarownic”- wiele się zmieniło i wszystko jest nam dane dla naszego dobra.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 15:46
Całe szczęście odejdą do lamusa. Żyć się z katotalibami nie da
odpowiedz
Pap (Ocena: 5) 27.12.2018 08:16
Szukanie sensacji to wizja kościóła na zachodzie który Ratzinger dobrze znał i już wtedy był mały a ten artykuł ma jeden cel czarne chmury nad Kościołem wystarczy przeczytać Apokalipse i kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony
odpowiedz

Polecane dla Ciebie