8 rzeczy, które musisz uporządkować przed Nowym Rokiem

Wejdź w 2019 rok z czystą kartą!
8 rzeczy, które musisz uporządkować przed Nowym Rokiem
Fot. Unsplash
29.12.2018

To już końcówka 2018 r. Jaki będzie 2019? Tego nie wie żadna z nas, ale nie da się ukryć, że sporo zależy od nas samych. W dużym stopniu same kreujemy życie. Odpowiadamy za to, co było w nim dobre i złe, za sukcesy i porażki.

Oto najczęstsze postanowienie noworoczne!

Aby optymistycznie i z dużym zapałem powitać Nowy Rok, konieczne jest uporządkowanie wszystkich niedokończonych spraw, które miały miejsce w obecnym. Podobnie jak naprawienie szkód. Są niczym kula u nogi. Odpychamy je od siebie daleko, ale ich ciężar jednak doskwiera. Prędzej czy później trzeba stawić im czoła.

Jeżeli postąpicie według poniższych wskazówek, rozpoczniecie 2019 r. z czystą kartą. To niezwykle ważne. Dobry początek motywuje do dalszej pracy, więc z pewnością korzystnie odbije się na waszym życiu. Jesteście gotowe?

Ureguluj należności

Zastanów się, czy nie jesteś komuś czegoś winna. Pożyczyłaś pieniądze od siostry albo sukienkę od koleżanki? Załatw to. A może wzięłaś coś na krechę w sklepie? Koniecznie ureguluj tę należność. Sprawdź też, czy nie przetrzymujesz książek z biblioteki. Odetchniesz potem z ulgą.

Zrób porządek w szafie i mieszkaniu

Na pewno masz mnóstwo nienoszonych, niepotrzebnych ubrań i rzeczy, które mogłyby się przydać innym. Przejrzyj szafę, komodę i wszystkie kąty w ich poszukiwaniu. Zyskasz dzięki temu dodatkową przestrzeń, a rzeczy oddasz potrzebującym. W ten sposób spełnisz też dobry uczynek.

Uporządkuj zawartość komputera

Nieużywane programy, stare zdjęcia, pliki z notatkami sprzed wielu lat i bałagan na pulpicie. Znasz to? Jeżeli tak, koniecznie zrób porządek w komputerze. Dobrym pomysłem jest też oddanie sprzętu do serwisu, żeby specjalista oczyścił dysk i usunął kurz ze środka urządzenia.

Porada Stylistek: Przygotowania do Sylwestra czas zacząć!

Zażegnaj spory

Utrzymanie dobrych relacji z ludźmi nie jest łatwe. Zdarzają się sprzeczki, nieporozumienia i fochy. Końcówka roku to idealny moment na ich zażegnanie. Wyciągnij pierwsza rękę do zgody. Jeżeli druga osoba ją odrzuci, nie przejmuj się. Możesz mieć czyste sumienie, bo próbowałaś. Prawdopodobnie dojdzie jednak do zgody. Nie zostawiaj takich spraw za sobą, kiedy rozpoczynasz nowy okres w życiu, a nowy rok z pewnością takim jest.

Zadbaj o bliskich, których zaniedbałaś

Z kim zaniedbałaś ostatnio kontakt? Zadzwoń do tej osoby i umów się z nią na spotkanie. Do przywitania Nowego Roku zostało jeszcze trochę czasu.

Zrób podsumowanie mijającego roku

Usiądź z kartką i długopisem, a potem zrób podsumowanie roku 2018. Co ci wyszło, a co nie? Czego żałujesz, czego się nauczyłaś, co chciałabyś powtórzyć albo zmienić? Wynotuj te wszystkie rzeczy. Dzięki temu zyskasz świeży ogląd na swoje życie w danym momencie.

Zrób postanowienia noworoczne

To jest również dobry moment na zrobienie postanowień. Wypisz je, a potem w podpunktach kroki, które doprowadzą cię do ich realizacji. Dzięki temu przekonasz się, czy nie nałożyłaś na siebie zbyt dużo. Postanowienia niektórych są nierealistyczne. Po pewnym czasie rodzą jedynie frustrację.

Nowy rok za pasem, a ty wciąż sama?

Kup kalendarz

Zapiszesz w nim wszystkie postanowienia pod datą, w której mają zostać zrealizowane. Oprócz tego kontakty do ludzi, którzy nadal są w twoim życiu oraz ważne daty.

Dodałybyście coś do tej listy?

Polecane wideo

To były najpiękniejsze śluby gwiazd w 2018 roku!
To były najpiękniejsze śluby gwiazd w 2018 roku! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie