Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o bukmacherce, ale wstydzisz się zapytać

Bukmacherzy, bukmacherka, zakłady… hasła te kojarzą się z męskim światem, który teoretycznie nie powinien interesować kobiet. Myślą tak też one same.
Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o bukmacherce, ale wstydzisz się zapytać
fot. iStock
06.12.2018

Często kobiety są przekonane, że mężczyźni woleliby trzymać je z dala od zakładów, co ostatecznie tylko utwierdza je w przekonaniu, że lepiej nie interesować się tym tematem. Jednak jeśli przyjrzeć się trochę bliżej bukmacherom, widać, że przewidzieli coś także dla pań. O czym mowa?

Bukmacherzy – z czym to się je?

Co tak naprawdę kryje się pod hasłem „bukmacherzy”? Jeśli dotrwałaś do tego fragmentu artykułu, musiał zainteresować cię ten temat – super! Ale zacznijmy od samego początku i powiedzmy sobie, o co w ogóle chodzi z tymi bukmacherami.

Nazywamy tak te firmy, które zajmują się organizowaniem zakładów wzajemnych i przyjmowaniem ich od swoich klientów. Prościej mówiąc, operatorzy udostępniają wachlarz zdarzeń – mogą one dotyczyć niemalże wszystkiego, od meczów piłkarskich, przez gry komputerowe, po wybory parlamentarne – następnie zainteresowane osoby próbują przewidzieć ich rozstrzygnięcie. Firma bukmacherska przy każdym typie wystawia kurs, który jest mnożony przez zainwestowaną stawkę. Potem pozostaje już tylko czekać na wyniki, aby dowiedzieć się, czy typ okazał się poprawny czy też nie. Tak w dużym uproszczeniu prezentuje się proces obstawiania.

Udział w zakładach wiąże się z pieniędzmi, dlatego zapewne zastanawiasz się teraz, czy to w ogóle legalne. Odpowiedź brzmi: tak. Zakłady bukmacherskie są w pełni legalną rozrywką w Polsce, skierowaną do osób pełnoletnich. Jedyne o czym należy pamiętać, to gra wyłącznie u tych operatorów, którzy zostali zaakceptowani przez Ministerstwo Finansów. Dla ułatwienia, poniżej znajdziesz spis dozwolonych podmiotów.

Źródło: www.finanse.mf.gov.pl

Jeśli korzystasz z usług powyższych bukmacherów internetowych i podchodzisz do tematu odpowiedzialnie, nie musisz obawiać się negatywnych konsekwencji – zarówno prawnych, jak i zdrowotnych.

(Nie)męski świat bukmacherów, a w nim…

Podstawy teorii za nami, przejdźmy do konkretów! Sprawdźmy, co znajdziemy u bukmacherów.

Po pierwsze, obstawianie laureatów najpopularniejszej nagrody filmowej. Oscary 2019 odbędą się 24 lutego, jednak już na początku stycznia można się spodziewać ogłoszenia nominacji. Długie zimowe wieczory, perspektywa nadchodzącej gali wręczenia nagród… to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości – dobry plan, prawda? Dla wszystkich zainteresowanych takim scenariuszem bukmacherzy co roku przygotowują zakłady dotyczące zwycięzcy takich kategorii jak na przykład najlepszy film, najlepsza aktorka czy też najlepszy aktor.

Źródło: www.pexels.com

Po drugie, zakłady dotyczące znanych seriali. Oglądasz seriale? Chyba każda z nas ogląda albo jak twierdzi, że nie ogląda, to chociaż orientuje się w fabule tych najpopularniejszych. Bukmacherzy doskonale o tym wiedzą i umożliwiają obstawianie na przykład zakończeń wątków czy losów konkretnych bohaterów.

Po trzecie, programy telewizyjne. Czy to polskie, czy to zagraniczne – do wyboru do koloru. Przykład z naszego podwórka? Klienci jednego z bukmacherów mogli zadecydować, czy według nich program The Voice of Poland wygra Marcin Sójka, Maksymilian Kwapień, Natalia Zastępa czy może Ania Deko. To nie koniec, ponieważ do dyspozycji są jeszcze zagraniczne produkcje, takie jak Strictly Come Dancing i I’m A Celebrity.

Źródło: www.pexels.com

Po czwarte, obstawianie świata znanych i lubianych. Chcąc nie chcąc orientujemy się w tym temacie, a bukmacherzy pozwalają to obstawiać. W ostatnim czasie głośno jest o brytyjskiej parze książęcej, dlatego bukmacherzy wystawiają zakłady dotyczące Royal Baby. Można na przykład typować płeć dziecka, imię, dzień narodzin, a nawet godzinę przyjścia na świat kolejnego członka królewskiej rodziny!

Jednak jesteś fanką sportu? Proszę bardzo!

To, że kobieta nie interesuje się sportem to oczywiście uogólnienie. Ty akurat śledzisz rozgrywki i nie do końca przypadły Ci do gustu powyższe propozycje zakładów? Żaden problem, mamy też coś dla fanek między innymi piłki nożnej, NBA, sportów walki i żużla. Mowa o portalu Zagranie.com, na łamach którego eksperci codziennie publikują merytoryczne analizy nadchodzących spotkań, oceniają szanse zespołów i proponują typy.

 

Uwaga! Obstawianie dozwolone jest wyłącznie u bukmacherów posiadających zezwolenie MF. Korzystanie z usług operatorów bez licencji jest nielegalne i karane. Pamiętaj także o tym, że gra wiąże się z ryzykiem i należy do niej podchodzić odpowiedzialnie.

 

Autorka tekstu: Weronika Wojtaś – redaktorka portalu Zagranie.com, która na co dzień śledzi branżę zakładów bukmacherskich i dzieli się najważniejszymi informacjami w przystępnej formie. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacja Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie