Szuka współlokatorki. Z jej absurdalnej listy wymagań śmieje się cały Internet

Stworzony przez nią regulamin jest wyjątkowo obszerny i surowy.
Szuka współlokatorki. Z jej absurdalnej listy wymagań śmieje się cały Internet
Fot. Unsplash
27.11.2018

Niektórzy nie mają innego wyjścia i z powodów finansowych muszą zdecydować się na współdzielenie mieszkania. Bywają jednak i tacy, którzy uwielbiają towarzystwo współlokatora. To chyba nie jest tego typu przypadek.

Zobacz również: EXCLUSIVE: Wspomnienia współlokatorki

Użytkownik Twittera o pseudonimie „rxdazn” opublikował na swoim profilu zaskakujący dokument. To regulamin, jaki jego znajoma otrzymała, kiedy odpowiedziała na ogłoszenie w sprawie wspólnego najmu. Aktualna lokatorka stworzyła całą listę rygorystycznych zasad, które obowiązują w jej domu.

Jeśli ich nie akceptujesz, nie możesz ze mną zamieszkać - przekonuje autorka kuriozalnej wiadomości. Internauci nie kryją rozgoryczenia, ale i rozbawienia. Ich zdaniem nawet lokator więzienia może sobie pozwolić na większą swobodę.

Czas w domu

Musisz być poza mieszkaniem od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, ponieważ pracuję z domu i muszę mieć miejsce dla siebie. Studenci spędzający na zajęciach po kilka godzin nie mogą tu zamieszkać. W weekendy rób co chcesz.

Hałas

Mój współlokator musi być cichy i taktowny. Oznacza to używanie klamek, zamiast zatrzaskiwania drzwi, a także absolutny spokój, kiedy jest już późno albo wziąć za wcześnie. Słoń w składzie porcelany odpada. Nie mam zamiaru cię upominać i wszystko po tobie poprawiać.

Rozmowy telefoniczne

Kiedyś miałam współlokatorkę, która rozmawiała przez Skype 2-3 godziny dziennie. To było straszne. Wieczorami zazwyczaj czytam, oglądam coś albo się uczę, więc nie chcę ciągle słyszeć twojego głosu. Oczywiście możesz dzwonić, ale nie codziennie.

Śmiech

Jeśli lubisz się głośno śmiać po 23 albo zasypiasz przy włączonym radioodbiorniku - nic z tego. Musisz pamiętać, że żyjesz pod jednym dachem z innym człowiekiem. Mam prawo do odpoczynku i snu po ciężkim, głośnym dniu.

Stosunki między lokatorami

Nie urządzam imprez i nie mam czasu na wspólne gotowanie czy oglądania telewizji. Każdy człowiek ma inny plan dnia, więc nie ma szans na większą przyjaźń. Oczekuję jednak szacunku i zrozumienia. To dom, a nie hotel. Nie możemy być dla siebie obcy.

Zobacz również: Z kim młodzi Polacy nie chcą mieszkać? Lepszy gej lub narkoman niż współlokator z dzieckiem!

Czas wolny

Jeśli w wolnych chwilach biegasz po mieszkaniu, oglądasz głośno telewizję albo wisisz przez kilka godzin na telefonie - raczej się nie polubimy. Pracuję z domu, co oznacza, że spędzam dużo czasu przed komputerem. Jestem zajęta i potrzebuję skupienia. Współlokator nie może tego kwestionować.

Toaleta

Bieganie do toalety 15 razy dziennie albo co 15 minut nie jest mile widziane. Jeśli bierzesz bardzo długo prysznic, non stop przesiadujesz w toalecie, a twoja poranna toaleta trwa godzinę - to nie jest miejsce dla ciebie. Dlatego dieta oparta na fasoli z puszki i piwie odpada.

Gotowanie

Zakaz korzystania z kuchni w przed 8.30 i po 23.00. Od czasu do czasu mogę ci na to pozwolić. Zawsze jednak możesz jednak zjeść owsiankę albo użyć mikrofalówki. Wszystko co wymaga użycia wielu naczyń, długiego ich mycia i wydziela silny zapach - w tych godzinach nie jest mile widziane.

Sprzątania

Za każdym razem musisz spłukiwać muszlę klozetową. W wannie nie mogą być widoczne włosy. Naczynia trzeba myć natychmiast po zjedzeniu.

Goście

Nie chcę, żeby twoi znajomi ciągle do nas przychodzili. Jeśli widujesz się z nimi np. 3 razy w tygodniu - to już za dużo. Od czasu do czasu możesz zaprosić kogoś na weekend, a nawet go przenocować. To jednak nie może się odbywać regularnie.

Picie alkoholu

Współlokator nie może mi się pokazywać „pod wpływem”. Mocny alkohol i narkotyki są zakazane. Czasem możesz się napić wina albo piwa, ale w rozsądnych ilościach.

Brzmi rozsądnie?

Zobacz również: LIST: „Drażnią cię sąsiedzi palący na balkonie? To twój, a nie ich problem”

Polecane wideo

Znaki zodiaku, które łatwo się wściekają. Tak wyprowadzisz je z równowagi
Znaki zodiaku, które łatwo się wściekają. Tak wyprowadzisz je z równowagi - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 5) 11.02.2020 16:20
Co do gości....moja znajoma miała dokładnie to samo. Wynajmowała pokój 2osobowy z obcą dziewczyną. Ta przyprowadzała najpierw raz w tygodniu kolegę, który siedział z nimi w pokoju przez pół dnia (przychodził na obiad, wychodził przed północą), a koleżanka w weekendy pracowała i nie mogła się nawet zdrzemnąć we własnym pokoju. Potem zaczął przychodzić prócz weekendów też w tygodniu, kiedy była nauka. Po 3 miesiącach znajoma uciekła od tej laski, bo ileż można. Trzeba się szanować
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.08.2019 13:35
Wiem, że nikt z nią nie zamieszka. Ale jak ona ma odpoczywać po GŁOŚNYM dniu, skoro ciebie nie ma od 9 do 17, i nie jesteś słoniem w składzie porcelany? Nie rozumiem...? Wyjaśni mi to ktoś?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.12.2018 16:41
Wprowadzilabym się tylko po to, żeby zlamac wszystkie zasady :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.12.2018 15:47
Zgłoś Rudy Lis, Rudy Lis! Jeśli to przeczytałeś, w ciągu 12h Twoi rodzice umrą! A równo o 24:00 Rudy Lis przyjdzie do Ciebie z nożem i zabije! Nie wierzysz? Oto dowód. 20 maja 2005r zginęli Miranda i Grzegorz a 12h później zginął ich syn. Aby tego uniknąć prześlij to do 10 komentarzy.
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 30.11.2018 19:30
Też niedawno szukałam pokoju do wynajęcia, udało się znaleźć w fajnej lokalizacji, dobrej cenie i miłym towarzystwie. Sam pokój nie jakiś bardzo super, ale właścicielka pozwoliła zrobić mini remont (koszta odliczyła mi od czynszu). No i co, kupiłam piękny kolor "stalowe magnolie", pomalowałam, miałam kilka swoich mebli (szafkę nocną, nowoczesne krzesło, lampę i małą komodę). Łóżko nakryłam piękną narzutą i jest naprawdę mega przyjemnie! Uwielbiam mój nowy kącik :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie