Nie uwierzysz, co teraz robią nastolatki, żeby poczuć się jak na haju. To OBRZYDLIWE!

Kreatywność młodych ludzi nie ma granic. Szkoda tylko, że poważnie narażają przy tym swoje zdrowie.
Nie uwierzysz, co teraz robią nastolatki, żeby poczuć się jak na haju. To OBRZYDLIWE!
Fot. iStock
16.11.2018

Każdy z nas był kiedyś nastolatkiem i na pewno pamięta, jak to kiedyś było. Dorastająca młodzież chce spróbować wszystkiego, co jest zarezerwowane tylko dla dorosłych - bo w końcu kto chciałby czekać aż do 18. urodzin? Nastolatki często eksperymentują z alkoholem, papierosami i innymi używkami, a wszystko po to, aby poczuć się dorosłymi albo zaimponować kolegom. Niestety często zdarza się, że zapominają przy tym o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie.
Zobacz również: Zamroczona polska nastolatka pokazuje, jak działają narkotyki. Ten film poruszył internautów!
Młodzi ludzie szukają coraz to nowych sposobów na to, aby poczuć się jak na narkotykowym haju. Ostatnio rekordy popularności bije wyjątkowo… obrzydliwa metoda. Nastolatki z Indonezji gotują we wrzątku podpaski i tampony, a potem piją uzyskaną w ten sposób substancję! Wszystko dlatego, że rzekomo posiada ona właściwości halucynogenne. Według ekspertów taki efekt wynika z obecności chloru w tych środkach sanitarnych. Jednak chlor jest silnie trującym pierwiastkiem! Wchodzi on m.in. w skład środków dezynfekujących. Mimo to ryzyko zatrucia i poważnego uszczerbku na zdrowiu wydaje się nie zniechęcać nastolatków z Indonezji przed piciem wody po gotowaniu podpasek.

Fot. iStock

Używają podpasek, które znajdują na śmietnikach i wrzucają je do wrzątku. Gdy woda się przestudzi, wypijają ją” - mówił w rozmowie z mediami jeden z pracowników indonezyjskiej agencji ds. walki z narkomanią (National Anti-Narcotics Agency). Ale to nie pierwszy raz, gdy młodzi ludzie z Indonezji narkotyzują się w taki sposób. Ta praktyka jest znana tamtejszej policji od ok. 2 lat. “Nie wiem, kto to zapoczątkował, ale wiem, że to zaczęło się jakieś 2 lata temu. Póki co nie istnieje żadne prawo, które by tego zakazywało. Nie ma żadnego zakazu, żeby te dzieciaki nie mogły pić mieszanki środków odstraszających komary i syropu na kaszel, żeby poczuć się jak na haju” - mówili w rozmowie z mediami przedstawiciele służb porządkowych.
Mamy naprawdę wielką nadzieję, że ta “moda” nigdy nie trafi do Polski…
Zobacz również: Epidemia SAMOOKALECZEŃ wśród nastolatków: Przypalają się i tną sobie skórę!

Polecane wideo

Waży 185 kg, ale ciągle jej mało. Chce zostać najcięższą dziewczyną na świecie
Waży 185 kg, ale ciągle jej mało. Chce zostać najcięższą dziewczyną na świecie - zdjęcie 1

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.11.2018 23:32
Zaraz, zaraz.... Podpaski ze śmietników, czyli zużyte? To znaczy zakrwawione? To jest tak głupie (i obrzydliwe) że aż niemożliwe.
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 16.11.2018 22:04
Na początku myślałam, że ci idioci używają nowych podpasek, ale chyba jeszcze gorsza jest informacja, że zbierają zużyte. Nie mam słów, to chyba jedna z odsłon selekcji naturalnej...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2018 17:11
Co ja czytam?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2018 14:18
Kilka lat temu w Polsce widziałam grupkę młodzieży popalającą za budynkiem szkoły. Myślałam, że po prostu fajki jarają, ale przechodząc obok dostałam w twarz chmurą dymu, która nie śmierdziała tytoniem tylko... domestosem. To były chyba jakieś domestosowe dopalacze, tutaj dzieciaki też się trują środkami do dezynfekcji..
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.11.2018 13:00
W Afryce wrzucają kupy do worka i odurzają się-jak klejem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie