10 polskich imion, które są bardzo popularne za granicą. Usłyszysz je w USA, Francji czy Rosji

Robią furorę nie tylko w naszym kraju.
10 polskich imion, które są bardzo popularne za granicą. Usłyszysz je w USA, Francji czy Rosji
Fot. Unsplash
09.11.2018

Wydaje się, że to jednostronna tendencja. Polscy rodzice coraz chętniej nadają dzieciom zagraniczne imiona, ale te występujące tradycyjnie w naszym kraju nie cieszą się popularnością w innych zakątkach świata. Trudno przypuszczać, by Amerykanin, Włoch czy Francuz szukał inspiracji nad Wisłą.

Zobacz również: Polskie imiona, które sprawiają największy problem obcokrajowcom

A jednak. Okazuje się, że imiona królujące w polskich rankingach coraz częściej doceniane są w innych zakątkach globu - informuje eska.pl. Oczywiście to nie kwestia przypadku, bo z takim zjawiskiem mamy do czynienia najczęściej tam, gdzie żyła kiedyś lub nadal prężnie rozwija się Polonia.

Nie oznacza to jednak, że na taki krok decydują się wyłącznie rodzice polskiego pochodzenia. Obcokrajowcy też doceniają nasze imiona.

Stany Zjednoczone

W USA Polonia jest bardzo liczna, więc polskie imiona nie powinny tam nikogo dziwić. Szczególnie dużą popularnością cieszą się dwa męskie: Edward i Stefan. Brzmią dość tradycyjnie, ale są łatwe do wymówienia przez Amerykanów.

Szwecja, Norwegia, Dania

Jak informuje portal, w tych krajach bezkonkurencyjne są polskie imiona żeńskie. Przede wszystkim dlatego, że nie brzmią tam zbyt obco. Przykładem może być Anna-Maria lub Marta.

Zobacz również: 11 imion, z których śmieje się cały świat. W innych językach mają niecenzuralne znaczenie

Włochy, Francja, Hiszpania

W tej części Europy szczególnie upodobano sobie imię Franciszek. Choć można je zapisać w bardziej lokalny sposób, wielu rodziców stawia na typowo polskie brzmienie. Wśród żeńskich dominuje Agnieszka.

Ukraina, Rosja

Na Wschodzie najlepiej sprawdzają się imiona uniwersalne, czyli takie, które funkcjonują w wielu krajach tego regionu. Przykładów nie brakuje - Sonia, Diana, Anastazja czy Igor znane są w Polsce, ale także u naszych sąsiadów.

Znasz jakieś inne?

Zobacz również: 10 polskich imion, z których śmieją się obcokrajowcy. W ich języku mają bardzo dziwne znaczenie

Najpopularniejsze imiona 2018 roku z podziałem na województwa
Najpopularniejsze imiona 2018 roku z podziałem na województwa - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 3.86 / 5
gość (Ocena: 5) 11.11.2018 00:40
Ale głupoty piszecie że szok ,he w Rosji modne jest polskie imię Igor , przecież to Ruskie imię ,jejku Ludzie kochani jakie prochy bierzecie aby takie bzdury pisać.Bozydar Bożym Bogumił Białogłowa Aniela są Polskie imiona . Kazimierz to też nie polskie imię.Tylko dawali często władcą bo dodaje odwagi to imię.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2018 01:21
To nie obcokrajowcy nadają takie imiona, a POLACY NA EMIGRACJI, w obcych krajach, a to różnica.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.11.2018 21:07
Kurwa zastanowcie sie co piszecie ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.11.2018 18:19
Pochodzenie tych imion nie jest polskie. Polskie to jest mieszko kazimierz zbigniew bożydar
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.11.2018 16:23
Ten kto pisał ten artykuł musi być strasznie głupi, jeżeli nie sprawdził, że to NIE SĄ polskie imiona! Polskie imię to np. Mszczuja, Nawoja, Zbigniewa, Dobromira Wacława, Stanisława czy Niemiła. :) czy są popularne za granicą? Raczej nie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie