To zdjęcie przedstawia... statek kosmiczny obcej cywilizacji! Naukowcy są tego pewni

Badacze przekonują, że to dowód na istnienie obcych w kosmosie.
To zdjęcie przedstawia... statek kosmiczny obcej cywilizacji! Naukowcy są tego pewni
Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=CysCdVQTEFY)
07.11.2018

Ludzkość od zawsze poszukuje śladów życia w kosmosie. Wiele osób jest przekonanych, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, i że na innych planetach - być może oddalonych od nas o miliony lat świetlnych - istnieje życie i inne cywilizacje. Co jakiś czas pojawiają się nawet nowe doniesienia o tym, że ktoś zobaczył na niebie UFO, czyli niezidentyfikowany obiekt latający.

Zobacz również: Więcej ludzi wierzy w istnienie UFO niż Boga. Czyżby religia w szkole nie miała sensu?

Być może właśnie po raz pierwszy w historii poznaliśmy prawdziwy dowód na to, że rzeczywiście nie jesteśmy sami w kosmosie. Naukowcy z Harvardu, czyli jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie są przekonani, że naszą galaktykę odwiedził zwiadowczy statek kosmiczny z innej galaktyki. Obiekt, który astronomowie sfotografowali w październiku 2017 roku dostał nazwę Oumuamua, co w dialekcie hawajskim znaczy “posłaniec” lub “przybysz”. To dlatego, że został zaobserwowany przez  teleskop Pan-STARRS 1 znajdujący się właśnie na Hawajach. W styczniu 2018 roku tajemniczy gość opuścił Układ Słoneczny, ale wciąż wzbudza ożywione dyskusje w świecie astronomów i nie tylko.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=nbwYCnLm1hU)

Na początku badacze podejrzewali, że Oumuamua to asteroida, planetoida lub wręcz bardzo stara kometa, która przez dryfowała w kosmosie przez miliony lat i ostatecznie dotarła (na chwilę) do naszej galaktyki. Jednak teraz naukowcy z Harvardu ogłosili swoją teorię na temat tego, czym tak naprawdę była Oumuamua. Shmuel Bialy i Abraham Loeb przekonują, że tajemniczy obiekt, który gościł w Układzie Słonecznym był badawczym statkiem kosmicznym, wysłanym przez przedstawicieli obcej cywilizacji. Naukowcy wysnuli ten wniosek m.in. na podstawie nietypowych wymiarów obiektu. Obiekt mierzył 400 metrów długości i 40 metrów szerokości i składał się najprawdopodobniej ze skał i metalu. Jego barwa była czerwonawa - prawdopodobnie przez trwającą miliony lat ekspozycję na promieniowanie kosmiczne.

Badacze przekonują, że Oumuamua jest wrakiem sondy kosmicznej, która została wysłana miliony lat temu w celu zbadania naszej galaktyki. Dodają, że podobne statki badawcze zostały stworzone przez ludzi m.in. w ramach projektu Ikaros. Niestety z początkiem roku 2018 obiekt Oumuamua opuścił Układ Słoneczny i obecnie jest dla nas niewidoczny. Czy jego zagadkę uda się kiedyś ostatecznie rozwiązać?

Zobacz również: Martwy kosmita znaleziony na Syberii! (Prawdziwy ALIEN?)

Polecane wideo

Porażająca metamorfoza. Internauci dotarli do starych zdjęć tej ślicznotki i zamarli
Porażająca metamorfoza. Internauci dotarli do starych zdjęć tej ślicznotki i zamarli - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 08.11.2018 13:57
to nie statek to kloc. Bóg się zesrał na ziemie
odpowiedz
Tak uważam (Ocena: 5) 08.11.2018 13:39
To ,co na zdjęciu nie wygląda na "statek kosmiczny" tylko na meteor.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.11.2018 11:54
OH olender, To jest stolec kota Jarka, tam na pewno żyją kosmici, widać ich pod mikroskopem. Pod żadnym pozorem nie brać do ust.
odpowiedz
bleble (Ocena: 5) 07.11.2018 20:54
niezle sie nachlali ze ujrzeli kosmitow marzyciele
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 17:56
Serio? Wierze? Mysle, ze istnieje? No to nie myslcie. A wiara to nie nauka. Nie ma zadnych innych form poza nami. Aby wystapilo zycie, potrzeba takiego przypadku, rozkladu atomow itd itd... ze drugi raz nie mogloby cls takiego wystapic. No chyba ze ktos w bozie wierzy, ale to wtedy wiara i z nauka nie ma nic wspolnego. A naukowcu z nasa wstydziliby sie, zeby takie glupoty plesc. To juz chyba z nudow.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie