Nowy wzór paszportów wzbudza olbrzymie kontrowersje! Wszystko z powodu TEGO zapisu

„To dokument wydany przez świeckie państwo czy sektę?” - komentuje wiele osób.
Nowy wzór paszportów wzbudza olbrzymie kontrowersje! Wszystko z powodu TEGO zapisu
Fot. Flickr.com/Facebook.com (https://www.facebook.com/MSWiARP/)
07.11.2018

Już od 5 listopada 2018 roku każdy, kto złoży wniosek o wydanie paszportu, otrzyma go w nowej wersji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji właśnie zaprezentowało nowy wzór dokumentów, przygotowany specjalnie z myślą o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W nowych paszportach znajdą się grafiki m.in. z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego czy Gabriela Narutowicza.

Zobacz również: Paszport kontra rzeczywistość: Zobacz, jak ludzie się zmieniają przez lata!

Jednak jeden z wzorów na nowym paszporcie wzbudził wiele kontrowersji. Chodzi o dewizę “Bóg, Honor, Ojczyzna”, znajdującą się na stronie personalizacyjnej, czyli tej z danymi osobowymi posiadacza dokumentu. Oto, jak prezentuje się ten motyw na nowym paszporcie:

Fot. http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Fot. http://www.dziennikustaw.gov.pl/

MSWiA poinformowało o tym, jak będą wyglądały nowe paszporty m.in. na swojej oficjalnej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którym nie spodobało się, że w nowych dokumentach znajdzie się dewiza “Bóg, Honor, Ojczyzna”. “Będzie wersja dla ateistów? Wzmianka o bogu jest sprzeczna z moją wolnością sumienia i wyznania”, “Myślałam, że to jest państwo wszystkich obywateli, nie tylko katolików. Ja w boga nie wierzę i nie chcę takiego paszportu. To jest łamanie mojego sumienia, którego wolność mam zagwarantowaną w konstytucji”, “Czy można mieć wersję z hasłem "Bób, homar i włoszczyzna?" Bo te wartości są jednak bliższe memu sercu…” - to niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod wpisem dotyczącym nowych paszportów.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/MSWiARP/)

W związku ze zmianą wzoru paszportów nie trzeba wyrabiać nowych dokumentów, jeśli paszport, którym obecnie się posługujemy, jest jeszcze ważny. Przypomnijmy, że ważność paszportu wynosi 10 lat. Paszport w nowej wersji otrzyma każdy, kto złoży wniosek o jego wydanie po 5 listopada 2018 roku.

Podoba wam się wzór nowego polskiego paszportu i motywy, jakie się w nim znalazły?

Zobacz również: LIST: „Panicznie bałam się samotności, więc pojechałam… w samotną podróż. To była najlepsza rzecz, jaką dla siebie zrobiłam”Ukrywane przed światem, straszliwie zdeformowane... Tak wyglądają „dzieci Czarnobyla”
Ukrywane przed światem, straszliwie zdeformowane... Tak wyglądają „dzieci Czarnobyla” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (78)

Ocena: 4.9 / 5
Mario van Petersen (Ocena: 5) 25.04.2019 13:14
IV RZESZA musi się odrodzić !!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.11.2018 23:36
CHWDP
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2018 13:46
Oh już tak nie burzcie... za niedługo dostaniecie jakiś uropejski paszport z abdullahem który wygra przetarg na wydrukowanie paszportu sprzedając wasze dane połowie Azji.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.11.2018 11:12
niech wam srodkowy palec i chwdp wydrukuja.ciemy lud.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2018 11:10
znow goownoburza o nic. ludzie zmadtzejcie w koncu i nie zawracajcie glowy a ni doopy innym ludziom. niebpodoba sie.nie wyrbiaj paszpprtu.dla mnie moze tam nawet i wydrukowac CHWDP
odpowiedz

Polecane dla Ciebie