Jaką kawę piją psychopaci?

Wskazują na to badania.
Jaką kawę piją psychopaci?
Fot. Unsplash
07.11.2018

Fanów kawy można znaleźć na całym świecie. Sięgają oni po ten napój z samego rana – zaraz po wstaniu. Kawa pomaga im się wybudzić. O ile w tej czynności nie ma niczego niezwykłego, o tyle wybór konkretnej kawy ma znaczenie. W przypadku czarnej może się on wiązać z niepokojącym rysem psychologicznym – poważnym zaburzeniem.

Czy kawa naprawdę jest niezdrowa?

Czy słyszałyście kiedyś, że czarna kawa jest ulubionym napojem psychopatów? Okazuje się, że to stwierdzenie ma uzasadnienie. Opiera się na badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Austrii na grupie 1000 osób. Wyszło na jaw, że upodobanie do gorzkiego smaku wiąże się z negatywnymi cechami osobowości. Co za tym idzie, osoby preferujące tonik, jarmuż, brokuły czy właśnie czarną kawę, mogą być psychopatami o skłonnościach narcystycznych i sadystycznych. Agresywnymi i potrafiącymi skutecznie manipulować innymi ludźmi.

Rzecz jasna nie można od razu patrzeć podejrzliwym okiem na ludzi, którzy piją czarną kawę. Trzeba podkreślić, że chodzi o powtarzające się upodobanie. Poza tym niektórzy mogą regularnie spożywać czarny napój z innego powodu niż preferencja smakowa. Na przykład potrzebują zastrzyku energii. Dlatego trzeba ostrożnie podchodzić do stwierdzenia, że ulubionym napojem psychopatów jest czarna kawa.

Naukowcy doszli również do wniosku, że ogólnie upodobania smakowe wiążą się z pewnymi cechami charakteru. Ciekawa opinia powstała odnośnie ludzi lubiących słodkości. Podobno ci, którzy codziennie lubią zjeść coś słodkiego, są bardziej skłonni do ustępstw i wykazują skłonności neurotyczne.

Pomimo badań przeprowadzonych na ten temat, musimy jednak wziąć pod uwagę, że upodobania smakowe się zmieniają i zależą też od kultury, w której się wychowujemy.

Kawa wywołuje halucynacje

A wy pijecie czarną kawę?

Urodziły się jako siostry-bliźniaczki. Zmieniły płeć i dziś są identycznymi braćmi
Urodziły się jako siostry-bliźniaczki. Zmieniły płeć i dziś są identycznymi braćmi - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.5 / 5
schizofrenik (Ocena: 2) 07.11.2018 19:00
Bardzo lubię słodycze, nie lubię grapefruitów, piję tylko kawę rozpuszczalną, którą niedawno przestałem słodzić, ale żeby nie była zbyt gorzka - obowiązkowo mleko lub zabielacz.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 18:48
jestem psychopatką.pije gorzka kawe odkad skonczylam 15lat.wlasciwie pije po kilka dziennie.uwielbiam brokuly.tonik pije jak wode.ogolniw to lubie gorzki smak od zawsze.spalone miesko tez zjem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 17:23
Idę powiedzieć przyjacielowi, że jednak nie jestem sadystką, bo wolę kawę z mlekiem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 13:03
Czarna gorzka kawa i obowiązkowo coś słodkiego ?
odpowiedz
Byk (Ocena: 5) 07.11.2018 12:36
Yyyy...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie