5 przerażających rzeczy, o których piloci samolotów NIGDY nie mówią pasażerom

Podczas podróży piloci samolotów przemilczają wiele spraw związanych z bezpieczeństwem. Chodzi o zamachy terrorystyczne, turbulencje i stan techniczny maszyn.
5 przerażających rzeczy, o których piloci samolotów NIGDY nie mówią pasażerom
Fot. Unsplash
04.11.2018

Lot zawsze wiąże się z zagrożeniem. W jego trakcie można doznać uszczerbku na zdrowiu, a nawet stracić życie. Co ciekawe, nie zawsze kiedy pojawia się duże ryzyko, piloci informują o nim pasażerów. Wiele kwestii przemilczają, żeby nie siać paniki. Jakiś czas temu na serwisie Quora pojawiła się interesująca dyskusja na ten temat. Internauta zapytał się pilotów samolotów, o czym nie mówią pasażerom podczas lotu. Wtedy wyszły na jaw zakazane informacje.

Pierwsza podróż samolotem (Jak się do niej przygotować?)

Przede wszystkim turbulencje są groźniejsze, niż myślą podróżujący. Piloci nie mówią im o tym właśnie z obawy o powstanie paniki. W tym przypadku trzeba też wspomnieć, jak ważne jest zapięcie pasów bezpieczeństwa. W wyniku turbulencji ciało może się przemieścić pod sufit, a potem upaść na fotel, stolik z jedzeniem albo podłokietnik. W związku z tym grozi pasażerom grozi połamanie kości.

W dyskusji wspomniano także o stanie samolotów. Czasami nie jest on najlepszy, zarówno pod względem technicznym, jak i porządku. Niektóre maszyny liczą sobie nawet 50 lat. Jeżeli chodzi o sprzątanie, odbywa się ono w ciągu zaledwie 10-15 minut. Sprząta specjalna ekipa, ale zdarza się też, że robi to załoga pokładowa. W pośpiechu zamiata się i zbiera papierki. Wiele do życzenia pozostawia również stan toalet.

Ciekawym tematem w wątku okazały się zamachy terrorystyczne. Jeden z pilotów wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

Uwierz mi, nie chciałbyś, aby grupa pasażerów zaczęła tracić nad sobą panowanie. Nie chciałbyś również, aby niektórzy próbowali się popisywać swoim sprytem i na własną rękę szukali bomby oraz próbowali ją rozbroić. Nie chciałbyś również pasażerów, którzy w wyniku paniki próbowaliby otwierać wyjścia awaryjne w trakcie lotu – wyjaśnił.

Podróżowanie samolotem w ciąży

Wiedziałyście o tym? Jeśli nie - teraz już wiecie...

Źródło: wp.pl

Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową
Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
Michał (Ocena: 1) 04.11.2018 11:39
Ale słaby artykuł. Autor niech się zajmie czymś innym bo takie badziewie zaśmieca internet.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2018 02:08
linie lotnicze każą zapinać pasy podczas turbulencji aby jakiś poszkodowany nie poszedł do sądu i aby nie ubiegał się o wysokie odszkodowanie-a dla naszego bezpieczeństwa.tylko naiwni myślą że kogoś obchodzą pasażerowie....
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie