Plaga niebezpiecznych biedronek w polskich domach! Sprawdź, jak szybko się ich pozbyć

Wyglądają jak zwykłe biedronki, ale są o wiele groźniejsze!
Plaga niebezpiecznych biedronek w polskich domach! Sprawdź, jak szybko się ich pozbyć
Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UCMkY6UQgz1bdYnRuwPJOQLA)
12.10.2018

Jak co roku z początkiem października wiele osób obserwuje w swoich mieszkaniach prawdziwą plagę biedronek. I chociaż ich obecność może się wydawać naturalna, a nawet urocza, najlepsze, co można zrobić, to szybko się ich pozbyć. To dlatego, że wcale nie mamy do czynienia ze zwykłą biedronką, ale z… niebezpiecznym gatunkiem chrząszcza.

Zobacz również: Reakcja alergiczna na farbę do włosów: 38-latka zapadła w śpiączkę po jej nałożeniu

Ten groźny dla człowieka owad to arlekin, znany także jako biedronka azjatycka. Do złudzenia przypomina nasze zwykłe, “polskie” biedronki, ale jeśli bliżej się jej przyjrzeć, widać pewne różnice. Arlekiny mają zazwyczaj więcej kropek (nawet 20-parę), a ich ubarwienie przeważnie jest pomarańczowe lub czerwone, ale zdarzają się też czarne osobniki z czerwonymi kropkami, a także żółte owady z czarnymi kropkami. Biedronkę azjatycką można też rozpoznać po charakterystycznym wzorze o kształcie litery “M”, który znajduje się nad głową owada.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UCc4enCYOvgQ-E4xc1Z38GLg)

Dlaczego biedronki azjatyckie są tak niebezpieczne dla człowieka? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że to gatunek drapieżny. Arlekiny żywią się mszycami i larwami motyli, ale gryzą także ludzi. Pod wpływem ukąszeń może pojawić się alergia. Objawy ugryzienia przez biedronkę azjatycką to m.in. świąd, pokrzywka, zaczerwienienie, pieczenie, nieżyt nosa, zapalenie spojówek, obrzęk naczynioruchowy, a nawet astma. Szacuje się, że nawet 10 proc. populacji jest uczulonych na żółtą hemolimfę wydzielaną przez gruczoły obronne biedronek azjatyckich. W przypadku ukąszenia przez tego owada warto szybko zażyć wapno lub leki antyhistaminowe.

Jak pozbyć się z mieszkania plagi arlekinów? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby starać się nie dotykać tych owadów gołymi rękoma. Skuteczną bronią w walce z biedronkami azjatyckimi jest… odkurzacz. Zaleca się od razu opróżnić worek tymi insektami i wyrzucić do kosza poza domem. Niestety środki owadobójcze są tu nieskuteczne, ponieważ ten gatunek owada jest odporny na bakterie. Warto też w miarę możliwości uszczelnić wszystkie okna i drzwi albo zawiesić siatki na owady.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UCFa6C_yExqsCq6o0J2WReZQ)

Zauważyliście w swoich mieszkaniach plagę biedronek azjatyckich? Jak z nimi walczycie?

Zobacz również: Ma uczulenie na własną żonę!

Polecane wideo

Ta dziewczyna schudła 200 kilogramów! Nie uwierzysz, jaka dzisiaj jest piękna
Ta dziewczyna schudła 200 kilogramów! Nie uwierzysz, jaka dzisiaj jest piękna - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 13.10.2018 00:04
A co maja stodki owadobojcze do odpornosci na bakterie??? I kto pisze te denne artykuly??? Gimbaza???
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.10.2018 20:42
Nie bedzie zadnego problemu z owadami w domu o zadnej porze roku, jak zamontujecie w oknach, moskitiery. Wtedy mozna miec okno otwarte non stop i nic sie nie przeslizgnie.
zobacz odpowiedzi (1)
Kampwybor (Ocena: 2) 12.10.2018 14:43
Artykuł sponsorowany przez konkurencyjne sieci handlowe. Ma wytworzyć podświadome lęki przed bierdronką (a może i Biedroniem ...?)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie