Urodzeni w tych miesiącach to szczęściarze. Najlepiej radzą sobie w życiu

To nie horoskop, ale udowodniona naukowo teoria. Jesteś w tej grupie?
Urodzeni w tych miesiącach to szczęściarze. Najlepiej radzą sobie w życiu
Fot. Unsplash
14.10.2018

Wydaje się, że to kwestia bez większego znaczenia. Chyba, że interesujemy się astrologią i wierzymy w horoskopy. Poza tym nie istnieje żaden wiarygodny powód, by osoba urodzona w lipcu była w czymś lepsza od tej, która przyszła na świat w grudniu. Każdy ma dokładnie takie same szanse na osiągnięcie sukcesu. Przynajmniej tak podpowiada zdrowy rozsądek.

Zobacz również: Najbardziej znienawidzone znaki zodiaku. Przez swój egoizm nikt ich nie lubi

W praktyce różnie z tym bywa, na co najlepszym dowodem są wyniki najnowszego badania zrealizowanego przez ekspertów z Queensland University of Technology. Australijscy naukowcy przyjrzeli się młodzieży w wieku 13-15 lat, a następnie dorosłym w przedziale wiekowym 24-60 lat. Postanowili sprawdzić, czy miesiąc urodzenia wpłynął w jakikolwiek sposób na ich rozwój.

Już teraz możemy zdradzić, że tak. Urodzeni w pierwszych miesiącach roku statystycznie radzą sobie lepiej od pozostałych - informuje theconversation.com.

Badanie wykazało, że osoba, która przyszła na świat np. w styczniu lub lutym ma większe szanse na sukces, niż ta obchodząca urodziny np. w listopadzie. Taką zależność można zaobserwować wśród profesjonalnych sportowców, najlepszych uczniów, wpływowych polityków czy prezesów wielkich firm. To fakt, z którym trudno dyskutować, ale z czego tak właściwie wynika?

Wszystko zaczyna się jeszcze w szkole. Okazuje się, że uczniowie urodzeni w pierwszych miesiącach roku są zdecydowanie bardziej pewni siebie, niż pozostali. To oczywiście nie przypadek - są zwyczajnie starsi, więc szybciej dojrzewają i radzą sobie lepiej od dzieci, które przyszły na świat np. pół roku później. Ta przebojowość przekłada się na sukcesy w dorosłym życiu.

W grupie rocznikowych rówieśników osoby starsze zawsze się wyróżniają. Lubią konkurować i chętniej podejmują ryzyko.

Zobacz również: Co mówi o Tobie dzień tygodnia, w którym przyszłaś na świat?

Na tym polega tajemnica ich sukcesu. W dzisiejszych czasach, żeby zrobić furorę, trzeba być skłonnym do odważnych, a często ryzykownych zachowań. Przyda się też chęć konkurowania z innymi. Dziecko urodzone w grudniu zawsze będzie nieco mniej pewne siebie, niż to ze stycznia. Teoretycznie są w tym samym wieku, ale praktycznie dzieli je niemal rok.

Właśnie z tego powodu badacze sugerują, by opracowując nowy model edukacji skupić się nie na dacie urodzenia, ale umiejętnościach ucznia. Zadaniem nauczycieli powinno być wyrównywanie szans. Oczekiwania wobec dziecka urodzonego w październiku nie mogą być jednakowe, jak dla tego z marca. Brzmi logicznie, ale zdecydowanie trudniej wprowadzić to w życie.

Czy zauważyliście taką zależność? Pomyślcie o kolegach z klasy, którzy obchodzili urodziny dużo wcześniej od Was. Czy faktycznie lepiej sobie radzili?

Zobacz również: 6 znaków zodiaku, które są skazane na sukces. Wszystko im się w życiu udaje

Twój znak zodiaku zdradza, jakimi wartościami kierujesz się w życiu
Twój znak zodiaku zdradza, jakimi wartościami kierujesz się w życiu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.10.2018 09:12
Wierutna bzdura!
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 14.10.2018 00:42
Jestem z lutego i muszę przyznać, że w powyższym tekście jest trochę prawdy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie