„Nie bądź niegrzeczna wobec molestującego” - OBURZAJĄCY fragment podręcznika dla dzieci

„Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem” - to rada dla molestowanych dziewcząt!
„Nie bądź niegrzeczna wobec molestującego” - OBURZAJĄCY fragment podręcznika dla dzieci
Fot. Twitter.com (https://twitter.com/lukaszewski241)/Unsplash.com
02.10.2018

Edukacja seksualna w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Szkoły większy nacisk stawiają na lekcje religii niż na zajęcia wyjaśniające uczniom kwestie seksualności czy antykoncepcji. A jeśli takie są już organizowane, zazwyczaj odbywa się to w ramach WDŻ, czyli wychowania do życia w rodzinie. Niestety treści przekazywane na tego typu zajęciach bardzo często są podszyte katechizmem Kościoła katolickiego, który traktuje seks jako coś grzesznego i piętnuje antykoncepcję.

Zobacz również: Tego uczą na WDŻ: Ciało kobiety to gleba, prezerwatywy są złe, a dziewczynki wolniej myślą (Cytaty z podręcznika)

Przykłady absurdalnych treści, które pojawiają się w podręcznikach do wychowania do życia w rodzinie można mnożyć. Ostatnio do listy można dopisać kolejny, tym razem dotyczący problemu molestowania seksualnego. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające fragment książki zatytułowanej “Życie na maksa. Poradnik uczuciowo seksualny”. Jeden z rozdziałów podręcznika porusza kwestię: “Jak powiedzieć NIE nauczycielowi lub szefowi? Problem molestowania seksualnego, “prawa pierwszej nocy” w przypadku młodych kobiet…”. Czytamy w nim następujące słowa: “Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeżeli będzie cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła”.

Powyższy fragment podręcznika “Życie na maksa. Poradnik uczuciowo seksualny” został zamieszczony na Twitterze przez Dorotę Łobodę, szefową fundacji Rodzice Mają Głos, członkinię Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz liderkę ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji. Z wpisu Łobody wynika, że książkę otrzymały dzieci uczące się w 8 klasie szkoły podstawowej. Opublikowany na Twitterze fragment podręcznika wywołał prawdziwe oburzenie w Sieci. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki. “Życie na maksa - czyli jak się dać zgwałcić przełożonego, z uśmiechem i wdzięcznością”, “Twój szef Cię molestuje? Pomódl się, Panbócek Cię uratuje” - internauci kpią z absurdalnych treści zawartych w podręczniku.

Zobacz również: Seks tylko po ślubie, antykoncepcja jak aborcja, katolicka moralność - oto nowe podstawy WDŻ!

Inny szokujący fragment “Życia na maksa”, także poruszający problem molestowania seksualnego, głosi: “Proś Najwyższego, który czyni cuda w sytuacjach takich jak te. Może “potrząsnąć” sercem twojego prześladowcy, który w końcu zostawi cię w spokoju, a nawet zacznie cię szanować i cenić. Czystość zawsze popłaca”. Warto dodać, że autorem książki jest katolicki misjonarz, Jean-Benoit Casterman, a w Polsce została ona wydana przez katolickie wydawnictwo M. Oto jej opis: “Przewodnik po emocjonalnej i seksualnej sferze człowieka. Bogato ilustrowana książka dostosowana w swym wyglądzie i treści do potrzeb współczesnej młodzieży. Autor w prosty i często humorystyczny sposób przedstawia katolicką wizję uczuciowości i seksualności człowieka, przytacza wiele konkretnych danych i faktów które podbudowują jego stwierdzenia. Książka w interesujący sposób przedstawia fundamentalne prawdy potrzebne do prawidłowego kształtowania dorosłego życia młodych, nie pomija takich zagadnień jak antykoncepcja, aborcja,  seksualne relacje przedmałżeńskie. Ukazuje powiązanie życia emocjonalnego z życiem seksualnym dając dobry fundament dla rozwoju i dojrzałości młodych ludzi”.

Mamy nadzieję, że tego typu podręczniki jak najszybciej znikną z polskich szkół!

Zobacz również: Czego uczy polska szkoła o seksie? BZDUR! (Największe absurdy z podręczników)


Polecane wideo

Przez lata nazywali ją PASKUDĄ. Teraz pokazała zupełnie nową twarz
Przez lata nazywali ją PASKUDĄ. Teraz pokazała zupełnie nową twarz - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie