Jak zachęcić faceta, żeby pomógł ci w sprzątaniu mieszkania?

Wydaje ci się, że jest niereformowalny? Znalazłyśmy na niego sposób!
Jak zachęcić faceta, żeby pomógł ci w sprzątaniu mieszkania?
fot. iStock
18.10.2018

„Przepraszam cię, ale dziś niestety przyniosłem pracę do domu i nie mam czasu”; „Właśnie miałem wyjść z psem”, „Wybacz, jestem potwornie zmęczony” – ile razy słyszałaś takie albo podobne wymówki? A może Twój partner jest jeszcze bardziej kreatywny w wymyślaniu sposobów na to, aby skutecznie wymigać się ze żmudnego obowiązku, jakim jest odkurzanie? Chętnie je poznamy! Jeżeli wyżej wymienione sytuacje nie są ci obce, zamiast stawiać warunki, podejdź twojego faceta bardziej psychologicznie.

Użyj metody „coś za coś”

Jeżeli twojego faceta trudno przekonać, że to właśnie dziś jest ten dzień w tygodniu, kiedy trzeba odkurzyć całe mieszkanie, zaproponuj mu, że ty umyjesz łazienkę czy przygotujesz obiad. Oczywiście staraj się zrównoważyć prace – nie oferuj mu zbyt wiele! Nie proponuj na przykład, że przez tydzień będziesz zmywać, wyprowadzać psa albo zawozić dzieci do szkoły. Być może będzie to dla niego jeszcze skuteczniejsza zachęta, ale minie się z celem – zamiast pozbyć się jednego obowiązku, weźmiesz na siebie pięć. Bo przecież podział obowiązków powinien być równy, prawda? Taki układ z pewnością będzie zarówno sprawiedliwy, jak i satysfakcjonujący dla obydwu stron.

fot. Toa Heftiba / Unsplash

Mężczyźni to gadżeciarze

Wykorzystanie tej cechy tkwi w skuteczności jeszcze jednej niezawodnej metody. Zresztą, sama przyznaj, że ty też czasem nie możesz oprzeć się urokowi sprytnych, efektownych i łatwych w obsłudze urządzeń lub aplikacji. Czy odkurzacz może być takim sprzętem? Oczywiście, że tak! W XXI wieku nie ma rzeczy niemożliwych.

Pokaż mu najnowszy odkurzacz Bosch i w kilku żołnierskich słowach opisz mu, co potrafi. A potrafi naprawdę wiele. Dzięki nowoczesnemu i bardzo wydajnemu silnikowi HiSpin Motor zaoszczędzicie dużo energii, co z czasem zauważycie na rachunkach za prąd. Z kolei wysoka szczelność odkurzaczy Bosch gwarantuje wysoki poziom przepływu powietrza, a co za tym idzie – skuteczne odkurzanie. To znacznie skróci czas spędzony na sprzątaniu. Z kolei bardzo cicha szczotka SilentClean Premium posiada rozszerzony kanał ssący i dwuprzegubowe połączenie ssawki z rurą – umożliwia to stały kontakt z podłogą każdego rodzaju i tym skuteczniejsze zbieranie kurzu. Macie futrzaka? Pokaż partnerowi Turboszczotkę – dzięki niej poczuje się jak superbohater, który raz na zawsze zlikwidował problem wszędobylskiej sierści z waszego mieszkania..

Do sprzątania parkietów, terakoty czy posadzek idealnie sprawdzi się specjalna szczotka do twardych powierzchni ze szczelinami. Dzięki temu na dłuższy czas pożegnacie się z koniecznością mycia podłóg na mokro. Miękkie kółeczka bardzo ułatwiają manewrowanie i chronią podłogę przed zarysowaniami, a silikonowe paski docierają do trudno dostępnych fug. Na deser odrobina inteligentnej technologii: SmartSensor Control to rozwiązanie dbające o właściwą wydajność odkurzacza. Informuje o konieczności wyczyszczenia filtra i na bieżąco dostosowuje pracę odkurzacza do podłogi, która jest aktualnie czyszczona.

Zaproponuj mu (wspólny) relaks

Po błyskawicznym odkurzeniu mieszkania, jakie zapewniają odkurzacze Bosch, istnieją małe szanse, że twój facet się zmęczy. Zanim jednak weźmie się za sprzątanie, zaproponuj mu relaks, o jakim marzy. Wyjście do kina, seans w domu z pysznym jedzeniem, a może wieczór sam na sam z konsolą? Pomyśl o jego potrzebach. Na pewno to sobie zapamięta i odwdzięczy się w równie miły, a być może bardzo zaskakujący sposób. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy kompromis jest kluczem do udanego związku.

Czy wiesz, jakie ekstremalne teksty przeszły odkurzacze Bosch? O tym oraz o wielu innych ciekawostkach na ich temat przeczytasz na: www.bosch-home.pl

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 4.53 / 5
gość (Ocena: 5) 18.10.2018 22:47
Serio ?! Nawet tu zaczyna się lokowanie produktu...?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2018 17:40
Myślę właśnie nad Pure f9, bo wygląda na szybkie cudeńko którego nie trzeba skąłdać itp.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.10.2018 17:22
Prawdziwy mężczyzna jest dojrzały i sam potrafi bez prośby takie rzeczy robić.To raczej kobieta/dziewczyna powinna mieć te infantylne cechy a nie na odwrót
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2018 16:53
na pewno porozmawiać i kupić wygodny sprzęt, my mamy Pure F9 electroluxa i mój facet sam podkreśla że uwielbia nim sprzątać bo jest taki wygodny
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 18.10.2018 15:17
to samo pomyslalam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie