Czego NIE WYPADA robić kobiecie? 11 zakazów

Czy w XXI wieku nadal mają sens?
Czego NIE WYPADA robić kobiecie? 11 zakazów
Fot. iStock
30.09.2018

Żyjemy w XXI wieku i mamy równouprawnienie, ale nadal mówi się o zachowaniu, którego kobiety nie powinny się dopuszczać, bo nie wypada. Czy to zasadne? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba się odwołać do norm społecznych, tradycji oraz dobrego wychowania. Nasza odpowiedź brzmi tak: nawet dziś można mówić o tym, że kobieta nie powinna być kojarzona z pewnymi sytuacjami.

Najgorsze zachowania kobiet, które zniszczą nawet największą miłość

Właściwie jeżeli chodzi o niektóre z nich, nie przystoją także mężczyznom, ale w przypadku kobiet są jeszcze gorzej postrzegane. To nie jest kwestia niesprawiedliwości. Po prostu kobiety od zawsze były utożsamiane z elegancją, delikatnością, wrażliwością i pięknem. Dlatego są bardziej rażące, kiedy widzimy je u osób płci pięknej. Poza tym, czy warto walczyć o sprawiedliwość i uzyskać aprobatę na zachowania, które mierzą w naszą godność i nie przystoją żadnemu człowiekowi? Chyba nie.

Czego zatem nie wypada robić kobiecie?

Upijać się

Bez wątpienia nie wypada też robić tego mężczyźnie, ale widok zataczającej się kobiety jest znacznie gorszy. Kojarzy się z zupełnym upadkiem i brakiem hamulców.

Przeklinać

Wypowiadane przez nas słowa są bardzo ważne. Mogą kogoś podbudować albo zranić. Świadczą też o naszym wykształceniu i obyciu. Wulgaryzmy są kojarzone z środowiskiem patologicznym i nie przystoją nikomu, a co dopiero kobiecie. Płeć piękna od zawsze słynie z tego, że potrafi lepiej ująć niektóre rzeczy i wypowiada się bardziej elegancko. Niech tak zostanie.

Siedzieć z rozstawionymi nogami

To nieelegancka pozycja, która może kojarzyć się dwuznacznie. Chociaż w siedzeniu z rozstawionymi nogami nie ma nic złego, lepiej nie dawać pożywki głupim komentarzom.

Polewać

Tak się przyjęło, że polewają mężczyźni. To czynność uznana za typowo męską. Czy jest warta tego, aby o nią walczyć? Raczej nie, niech faceci sobie polewają. W sumie to miłe, gdy facet obsługuje kobiety.

„Spotykam się z pięcioma facetami naraz. Żaden mi nie pasuje”

Uganiać się za facetem

Nie mamy tu na myśli sytuacji, kiedy chcesz zrobić pierwszy krok i zaprosić go na kawę. Do odważnych świat należy. W tym przypadku chodzi o nachodzenie go w różnych miejscach, wydzwanianie, bombardowanie SMS-ami i nieprzyjmowanie do wiadomości tego, że nie jest zainteresowany rozwojem znajomości. Niech twoja inicjatywa zakończy się na zaproszeniu. Potem pozwól jemu przejąć pałeczkę.

Zamawiać alkohol w restauracji

Taka jest zasada. Panowie zamawiają alkohol, uprzednio pytając partnerkę, na co ma ochotę.

Złośliwie plotkować o innych kobietach

Jest w tym coś poniżającego i tchórzliwego. Spory załatwia się w cztery oczy, więc takie zachowanie świadczy o tym, że kobieta nie jest honorowa. Poza tym jakiekolwiek brzydkie zachowanie za plecami drugiej osoby świadczy o tchórzostwie, braku argumentów i złych zamiarach. Złośliwe plotkowanie to zdecydowanie powód do wstydu.

Siusiać pod murem

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Jeśli naprawdę nie ma wyjścia, oczywiście lepiej załatwić potrzebę pod murem, w krzakach czy gdziekolwiek na uboczu. W tym przypadku chodzi raczej o buńczuczność, roszczeniowość i postawę, która mówi, że wszystko mi wolno. Nawet łamać normy społeczne i wywoływać dyskomfort u innych ludzi.

Głośno bekać i puszczać gazy

Na niektóre reakcje organizmu nie mamy wpływu, ale wtedy wypada przeprosić. Jeżeli chodzi o głośne bekanie i puszczanie gazów, jest to zachowanie obrzydliwe. Nie wypada nikomu, świadczy o braku kultury.

Wdawać się w bójkę

Chyba nie ma bardziej niesmacznego widoku niż kobieta atakująca fizycznie kobietę. No może poza wyjątkiem, kiedy to mężczyzna atakuje kobietę. Przemoc to po pierwsze patologia, po drugie wyraz słabości, a po trzecie brak argumentów.

6 zasad randkowania, które powinna poznać każda dziewczyna

Sypiać z facetami na prawo i lewo

O takiej kobiecie mówi się, że się nie szanuje. Chociażby patrząc od strony zdrowego rozsądku, nie bierze ona pod uwagę ryzyka zarażenia się chorobą i zajścia w ciążę. Rzecz jasna, na facetów również powinno się tak patrzeć. Im również nie przynosi to honoru, chociaż niektórzy myślą inaczej.

Zgadzacie się z tą listą? Dodałybyście coś do niej? A może któryś z tych punktów odrzuciłybyście zupełnie?
 

O tej Polce mówi cały świat. 2 lata temu przestała myć zęby
O tej Polce mówi cały świat. 2 lata temu przestała myć zęby - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 3.8 / 5
Andzia (Ocena: 3) 24.11.2018 18:55
Kobieta nie może A facet może? Szkoda mi was Zresztą jest równouprawnienie.
odpowiedz
gosc (Ocena: 5) 02.10.2018 21:57
zyjemy w społeczeństwie w którym równouprawnienie stoi pod znakiem zapytania nadal no ale jednak widok pijanej kobiety nie jest dobrze odbierany ale tak jest na całym swiecie.jestesmy w końcu kobietami ato znaczy ze się różnimy od mężczyzn,budowa ,wrazliwoscia,rodzimy itd.siedzenie szeroko brzydko wygląda a skoro mam rozum i zyje w społeczeństwie to pewne normy mnie obowiazuja...
odpowiedz
Adrian (Ocena: 5) 01.10.2018 14:58
Ten ostatni punkt to Polek raczej nie dotyczy xd
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.09.2018 13:15
Drogi Papilocie, wyjątkowo bardzo słaby bait. Ja rozumiem, wyswietlenia i pieniądze reklam musza sie zgadzać, a zaraz wpadnie banda kobiet oburzonych narzucanymi im zasadami i seksizmem. Ale szanujmy sie, chociaz troche. A zresztą, czego ja oczekuję po stronie, co sama do siebie pisze listy...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2018 13:15
nie wypada puszczać się za kasę nie będąc bardzo biedną jak np.Siwiec lub Dybowska
odpowiedz

Polecane dla Ciebie