Dlaczego niektóre profile instagramowe cieszą się tak dużą popularnością?

I jak zwiększyć popularność Twojego?
Dlaczego niektóre profile instagramowe cieszą się tak dużą popularnością?
Fot. Unsplash
01.10.2018

Instagram to platforma społecznościowa, która ma miliony fanów. Jak informuje serwis polki.pl pod koniec 2017 r. liczba użytkowników sięgnęła 600 milionów. Stanowią ją głównie kobiety.

EXCLUSIVE: Uzależniona od Instagrama

Instagram jest tak fascynujący, ponieważ składa się w większości ze zdjęć, które wiele z nas lubi przeglądać. Dzięki nim zaspokajamy też ciekawość na temat tego, co dzieje się u innych. Zostawiamy komentarze i lajki.

Na pewno nie raz zastanawiałaś się na czym polega fenomen popularności niektórych profili. Chociaż z pozoru nie wydają się ładniejsze czy ciekawsze od twojego, jest na nim mniej polubień oraz wpisów.
Specjaliści opracowali rozwiązanie tej zagadki. Na popularność zdjęć ma wpływ m. in. filtr. To on sprawia, że wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. Nie bez znaczenia są też hasztagi oraz oznaczanie osób i miejsc. Dzięki temu wzrasta zasięg oglądalności. Trzeba też wspomnieć o tym, że znaczenie ma rodzaj dodawanych zdjęć. Największym uznaniem cieszy się selfie.

Jak często dodajesz selfie na swój profil? Być może to jest właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego twoje znajome mają więcej obserwatorów oraz polubień. Jeżeli bardzo zależy ci na zmianie, zacznij zamieszczać ich więcej. Oznaczaj miejsca i dodawaj hasztagi.

Co ciekawe, zostało przeprowadzone badanie, z którego wynika, że niektóre dziewczyny celowo nie dodają selfie. To przez to, że wstydzą się swojej niedoskonałej skóry. Wywołuje w nich ona niepewność siebie.

Jedno z badań przeprowadził portal wizaz.pl Wyszło na jaw, że aż 80 proc. uczestniczek badania nie dodaje selfie na Instagrama ze względu na problematyczną skórę, czytamy na portalu polki.pl. Dalej informuje on, że jeszcze więcej kobiet (95 proc.) przyznaje, że brzydka cera ma wpływ na ich gorsze samopoczucie oraz poczucie atrakcyjności.

Czym ośmieszasz się na Instagramie?

Pojawia się jeden podstawowy wniosek. Jeżeli chcesz zwiększyć atrakcyjność swojego profilu, musisz dodawać na niego więcej selfie. To oznacza, że musisz zadbać przede wszystkim o wygląd swojej skóry.

 

„Tak powinna wyglądać każda Polka”. Faceci oszaleli na punkcie 25-letniej Magdaleny
„Tak powinna wyglądać każda Polka”. Faceci oszaleli na punkcie 25-letniej Magdaleny - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie