Jak się uczyć, by zapamiętywać lepiej od innych? Sposoby, dzięki którym z klasówek będziesz miała same piątki

To proste... i skuteczne!
Jak się uczyć, by zapamiętywać lepiej od innych? Sposoby, dzięki którym z klasówek będziesz miała same piątki
Fot. Unsplash
06.09.2018

Właśnie rozpoczął się rok szkolny. Niektórzy uczniowie przywitali go z entuzjazmem, a inni z mieszanymi odczuciami. Znaleźli się też tacy, którzy obudzili się 3 września i mieli ochotę krzyczeć z rozpaczy. Nie da się ukryć, że nie wszyscy lubią szkołę i nic w tym dziwnego. Chodzenie do niej wiąże się z wysiłkiem i nieprzyjemnościami. Często także z problemami w nauce.

Kontrowersyjny regulamin szkoły. Uczennice mogą nosić szorty, odsłaniać pępek i dekolt

Dla tych, którzy zazwyczaj maszerują do szkoły ze zwieszonymi głowami, mamy dobrą wiadomość. Są metody, dzięki którym uczenie się stanie się łatwiejsze. Dla osób nieprzejawiających trudności na tym tle również. Każdy uczeń skorzysta, jeśli weźmie pod uwagę poniższe wskazówki.

1. Pozbądź się hałasu

Dźwięk przychodzących SMS-ów oraz wiadomości na Massengerze rozprasza. Podobnie jak hałas za oknem. Postaraj się go zminimalizować tak bardzo, jak się da, żeby nic nie wybiło cię z rytmu. Jeżeli chodzi o muzykę, jest ona niewskazana za wyjątkiem muzyki barokowej albo dźwięków natury.

2. Wywietrz pomieszczenie

To bardzo ważne, ponieważ mózg musi być dotleniony, aby dobrze pracować. Niedotlenienie sprawi, że szybciej się zmęczysz.

3. Rób przerwy co 30-50 minut

W trakcie długotrwałej nauki koncentracja spada, więc ważne jest robienie przerw. Najlepsze będą dziesięciominutowe. Ważne, aby nie przeglądać w tym czasie Internetu i telefonu. Wyjdź na chwilę na zewnątrz, zrób kilka przysiadów lub zamień kilka słów z domownikami. W taki sposób nauka jest najbardziej efektywna.

4. Wybierz łagodne światło

Niektórzy myślą, że wyraźne oświetlenie sprzyja nauce. Bardziej sprawdzi się jednak łagodne – czytanie będzie wtedy przyjemniejsze, a zatem szybciej przyswoisz sobie informacje.

5. Ruszaj się

Jeżeli będziesz w trakcie ruchu, szybciej zapamiętasz ważne rzeczy. Możesz na przykład spacerować z książką przez jakiś czas.

6. Wybierz swobodną pozycję ciała

Tylko dzięki takiej łatwo się skoncentrujesz. Unikaj napiętych pozycji.

7. Używaj długopisów z niebieskim wkładem

Łatwiej będzie ci zapamiętać treści zapisane niebieskim tuszem niż czarnym.

8. Jedz czekoladę

Jedzenie czekolady stymuluje mózg i pomaga w trakcie nauki.

9. Udawaj, że uczysz

Jeżeli powtarzając konkretny materiał, wcielisz się w rolę nauczyciela i będziesz udawać, że wykładasz, łatwiej przykujesz uwagę do informacji.

Szkoła zabrania korzystania z telefonu? Nie ma do tego prawa!

 10. Przepisuj

Zapisywanie najważniejszych informacji pomoże ci lepiej zapamiętać materiał. Jest równoznaczne z siedmiokrotnym przeczytaniem tekstu.
 
 

Zeszyty w instagramowym stylu
Zeszyty w instagramowym stylu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.09.2018 08:47
Jedyne co mogę potwierdzić to przepisywanie. Faktycznie po napisaniu ściąg cały materiał wpadał mi do głowy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie