Ten poradnik to hit Sieci. Oto 7 metod na wyprasowanie ubrań... bez użycia żelazka

Przydadzą się zwłaszcza w podróży.
Ten poradnik to hit Sieci. Oto 7 metod na wyprasowanie ubrań... bez użycia żelazka
Fot. iStock
08.10.2018

Prasowanie to jedna z najbardziej nielubianych czynności domowych. Niektóre osoby prasują wysuszone ubrania od razu, a potem ułożone wieszają w szafie, ale spora część kobiecej i męskiej populacji robi to tylko z rzeczami, które ma zamiar włożyć danego dnia, na krótki czas przed wyjściem. Są też osoby, które pomijają prasowanie. Ten ostatni krok odradzamy. Niewyprasowanie ubrania wyglądają wyjątkowo niechlujnie i nie świadczą o nas najlepiej.

Seksowne pokrowce na deskę do prasowania

Osoby, które wyjątkowo nie lubią prasowania, mogą skorzystać z innych metod pozwalających na doprowadzenie ubrań do stanu użyteczności. Przydadzą się też kobietom, które na jakiś czas zostały pozbawione żelazka. Oto one.

Wykorzystaj płyn prostujący ubrania

Możesz go przygotować sama. Wystarczy, że wymieszasz 1 łyżkę odżywki do włosów, 2 szklanki wody destylowanej i 1 łyżkę białego octu winnego. Następnie przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj wygniecione ubranie. Następnie delikatnie naciągnij materiał, jakbyś chciała go wyprostować, załóż ubranie na wieszak i odwieś. Po wyschnięciu materiał powinien być wyprostowany.

Użyj prostownicy

Ludzka fantazja nie ma granic, a przykładem tego jest użycie prostownicy zamiast żelazka. Zanim to zrobisz, zobacz czy powierzchnia prostownicy nie jest zabrudzona, a następnie ustaw odpowiednią temperaturę. Wyższą dla ubrań bawełnianych, a niższą dla jedwabnych. Wyprasuj tylko kołnierzyk i większe wygniecenia.

Wykorzystaj suszarkę do włosów

Zmocz najbardziej wygniecione części ubrania, a następnie naciągnij je i włącz strumień ciepła z suszarki. Trzymaj ją dwa centymetry od tkaniny.

Pranie i prasowanie: Jak to robią w innych krajach?

Użyj czajnika z gorącą wodą

Ta metoda działa najlepiej na niewielkie wygniecenia. Zagotuj wodę, a następnie trzymaj strumień pary z czajnika 12 centymetrów od wygniecionej części ubrania.

Wykorzystaj suszarkę z kostkami lodu

Ta metoda może wydawać się dziwna, ale naprawdę działa. Wrzuć wygniecione ubranie do suszarki razem z kostkami lodu. Następnie ustaw wysoką temperaturę i susz ubranie w ten sposób przez kilka minut. Wytworzy się para, która wyprostuje zgniecenia.

Zwiń ubranie niczym burrito

Ta metoda będzie najlepsza w przypadku topów, koszulek i cienkich bluzek. Rozprostuj ubranie, a następnie zwiń je ciasno niczym burrito. Następnie umieść pod materacem na około 30 minut.

Jak spakować wakacyjną walizkę?

Wykorzystaj parę wodną pod prysznicem

Jeżeli jesteś w podróży i nie masz dostępu do żelazka, powinnaś poznać ten sposób. Zamknij w łazience okna i drzwi. Powieś ubranie na pręcie prysznicowym. Następnie wskocz pod gorący strumień. Umyj się, ogól nogi i daj sobie czas na relaks w ciepłej wodzie. W tym czasie powstanie para, które wyprostuje zgniecenia na ubraniu.

Źródło:purewow.com

Polecane wideo

Ta sukienka wygląda świetnie na każdej figurze. Nie wierzysz? Mamy zdjęcia!
Ta sukienka wygląda świetnie na każdej figurze. Nie wierzysz? Mamy zdjęcia! - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.10.2018 14:45
wiadomo, braun klasa
odpowiedz
nella2 (Ocena: 5) 21.10.2018 23:30
A jak w tym sprzęcie zużycie prądu? Można to gdzieś znaleźć??. Kupiłabym sobie pod choinkę
odpowiedz
boska (Ocena: 5) 11.10.2018 23:14
niezastąpione jest żelazko z generatorem pary. bez tego trudno jest dokladnie wyprasowac koszule z dobrej bawelny... mi ostatnio padlo wiekowe zelazko tefala i mam teraz brauna textyle 7 - dobrze usuwa zagniecenia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.10.2018 09:36
Ludzka fantazja nie zna granic
odpowiedz

Polecane dla Ciebie