Lista grzechów, które kobiety popełniają najczęściej. Nie mamy czystego sumienia

Wiadomo, który z siedmiu grzechów głównych to nasza największa słabość.
Lista grzechów, które kobiety popełniają najczęściej. Nie mamy czystego sumienia
Fot. iStock
14.09.2018

Nie można być katolikiem bez sakramentu pokuty. Regularna spowiedź jest sposobem na oczyszczenie sumienia i pogodzenia się z Bogiem przed przyjęciem eucharystii. Bez wyznania grzechów trudno przystąpić do komunii, a to jeden z filarów tej wiary. Przykazania kościelne nie pozostawiają wątpliwości: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”.

Zobacz również: 13 grzechów, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia

W praktyce różnie z tym bywa. Nie brakuje gorliwie wierzących osób, które bardzo by chciały, ale przeraźliwie boją się tak intymnej rozmowy z księdzem. Są też tacy, którzy spowiadają się, ale tylko z tego, co im pasuje. A co wyznajemy najczęściej? Sprawdził to pewien ksiądz. Wyniki jego badania cytowane są przez „Psychology Today”.

Duchowny sprawdził, które z siedmiu grzechów głównych najczęściej mamy na sumieniu. A raczej - do których się przyznajemy.

Grzechy popełniane przez kobiety

#1 Pycha

Absolutny numer jeden w rankingu naszych przewinień. Niemal każda spowiadająca się kobieta przyznaje, że charakteryzuje ją wyniosłość i przekonanie o swojej genialności. Z pokorą mamy spory problem.

#2 Zazdrość

Nie potrafimy również cieszyć się z sukcesów innych. Kiedy komuś wiedzie się lepiej od nas, uważamy to za niesprawiedliwe. Każda z nas chce być piękna, sławna, bogata i pożądana.

#3 Gniew

Na ostatnim stopniu podium znalazła się złość. Ciężko przychodzi nam wybaczanie. Wiele z nas szuka sposobu na zemstę i długo pielęgnuje w sobie bardzo negatywne uczucia.

Zobacz również: Z tego Polacy spowiadają się najczęściej. Grzech numer jeden zaskakuje

#4 Nieczystość

Rozwiązłość znalazła się w samym środku stawki. Najczęściej chodzi o intymne relacje z mężczyznami poza małżeństwem, a także grzeszne myśli na temat płci przeciwnej. Pod tym względem jesteśmy jednak grzeczniejsze od panów.

#5 Obżarstwo

Jeden z grzechów, z których spowiadamy się najrzadziej. I raczej nie dlatego, że go nie popełniamy. Wiele z nas być może nie zdaje sobie sprawy, że nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu obciąża nasze sumienie.

#6 Chciwość

Jeśli wierzyć w badaniu, większość z nas docenia to, co ma i wcale nie pragnie więcej. O chciwości w konfesjonale mówimy bardzo rzadko. To ciekawe, bo pogoń za karierą i pieniędzmi to epidemia w XXI wieku.

#7 Lenistwo

Wychodzi na to, że jesteśmy wyjątkowo pracowite i rzadko pozwalamy sobie na wypoczynek. Coś w tym musi być, bo większość kobiet pracuje od rana do nocy. Jeśli nie zawodowo, to dbając o dom.

Z badania dowiadujemy się, że w przypadku mężczyzn kolejność wygląda trochę inaczej: 1. Nieczystość, 2. Obżarstwo, 3. Lenistwo, 4. Złość, 5. Pycha, 6. Zazdrość, 7. Chciwość.

Zobacz również: 9 grzechów, z których mało kto się spowiada, a Kościół uznaje je za CIĘŻKIE

Polecane wideo

Szokujące wyniki śledztwa: Tak wyglądały dziewczyny z Instagrama przed operacjami plastycznymi!
Szokujące wyniki śledztwa: Tak wyglądały dziewczyny z Instagrama przed operacjami plastycznymi! - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.75 / 5
Jom (Ocena: 5) 14.07.2022 10:36
Pomocne informacje.Pomagają uświadomić sobie co robimy źle, gdzie popełniamy grzech.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 12.06.2020 20:36
pomogło mi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2018 10:00
bez grzechów życie byłoby nudne :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie