9 typów przyjaciółek, z którymi musisz zerwać znajomość

One nie wnoszą nic dobrego w Twoje życie. Jedynie toksyny.
9 typów przyjaciółek, z którymi musisz zerwać znajomość
Fot. Unsplash
16.09.2018

Przyjaźń to jedno z najpiękniejszych doświadczeń, jakie mogą się nam przydarzyć w życiu, ale tylko w przypadku, gdy jest prawdziwa. Niestety tę ostatnią częściej spotkamy na kartkach książki lub w filmie niż w prawdziwym życiu. Bardzo często myślimy o kimś jak o przyjacielu, a on widzi w nas tylko koleżankę. Zdarza się też, że relacja jest toksyczna, a osoba, którą uważamy za bratnią duszę, okazuje się podła bądź niewarta naszego czasu.

Ona natychmiast zrywa znajomość, kiedy dowiaduje się o ciąży przyjaciółki. „Już nic nas nie łączy”

Pod tym względem dobrze jest zwrócić uwagę zwłaszcza na kobiety. Nie chodzi nawet o powiedzenie „kobieta kobiecie wilkiem”, chociaż jest ono jak najbardziej uzasadnione. Po prostu kobiece charaktery są skomplikowane. Możemy też mieć do czynienia z zaburzoną osobą i nawet tego nie wiedzieć.

Przyjrzyj się poniższym typom. Jeżeli twoja przyjaciółka zalicza się do jednego albo – co gorsza – do kilku z nich, dla własnego dobra zakończ tę relację. Lepiej w ogóle nie mieć przyjaciółki przez jakiś czas, niż spędzać czas z kimś takim.

Przyjaciółka, która zawsze wie wszystko lepiej

Na każdym kroku cię poucza. Nie chodzi o to, że doradza ci czasami, jeśli ją o to prosisz albo wydajesz się tego oczekiwać. Ona podważa zasadność twoich decyzji oraz każdego działania, które podejmujesz. Mówi, co zrobiłaby na twoim miejscu i wymienia litanię złych skutków, które – jej zdaniem – pojawią się w przyszłości. Można się przy niej nabawić nerwicy. Jeżeli nie reaguje na twoje prośby, nie utrzymuj z nią kontaktu.

Przyjaciółka, która traktuje cię jako tło

Ona jest piękna, zgrabna i powabna. Zawsze otaczała się kobietami brzydszymi. Prawdopodobnie po to, aby sama wydawała się innym jeszcze piękniejsza. Ty jesteś jej tłem. To widać, gdy obie znajdujecie się w towarzystwie mężczyzn. Ona trzyma się blisko ciebie, jakby chciała jeszcze bardziej podkreślić różnicę w wyglądzie. Wykorzystuje cię.

Przyjaciółka, która wiecznie z tobą rywalizuje

Nie chodzi o to, że ma złe zamiary. Uwielbia rywalizować i może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Nawet w relacjach z przyjaciółmi rywalizuje. Nieważne, czy chodzi o wygląd, czy to, kto danego wieczoru opowie najwięcej dowcipów. Przebywanie z nią na dłuższą metę może być frustrującym doświadczeniem.

Zakompleksiona przyjaciółka

Jeżeli nic nie robi ze swoimi kompleksami, a do tego ma podły charakter, uciekaj. Niewykluczone, że jest zdolna do zrobienia ci świństwa. Oczywiście mowa o bardzo dużym zakompleksieniu. Po czym je rozpoznać? Docinki i złośliwe uśmieszki mogą być jednym z sygnałów. Poza tym zwracaj uwagę na postawę – silnie przygarbioną – i smętną minę. Zakompleksione kobiety bardzo często są zawistne, obwiniają cały świat o swoje niepowodzenia i nie dostrzegają, że same ponoszą za nie winę. Ale gdybyś spróbowała powiedzieć to na głos, spotkałabyś się z oburzeniem. Unikaj takich kobiet.

Przyjaciółka sypiająca z zajętymi facetami

Ona nie ma żadnych skrupułów – kiedyś może się dobrać do twojego.

10 niepisanych zasad dziewczęcej przyjaźni

Przyjaciółka, która ignoruje cię w towarzystwie

Jesteś jej potrzebna, ale tylko wtedy, kiedy nikt do niej nie dzwoni i nie zaprasza jej na imprezy. Wykorzystuje cię jako koło zapasowe. Jesteś ostatnią osobą na jej liście do obdzwonienia podczas wolnego wieczoru, ale ty o tym nie wiesz. Być może cieszysz się, że taki ktoś jak ona w ogóle ciebie zauważył i chce się z tobą spotykać. Dlatego nie przeszkadza ci, gdy na imprezie ona porzuca cię dla towarzystwa innych. Tak naprawdę to ona nie zasługuje na twoją przyjaźń.

Gaduła

W gadułach nie ma nic złego, o ile czasami dopuszczą cię do głosu. Jeżeli za każdym razem musisz wysłuchiwać jej wywodów, a ona nawet nie zapyta co u ciebie, wiesz, co masz robić.

Przyjaciółka dwulicowa

Przy tobie jest miła, ale za plecami plotkuje o tobie. Wypowiada się o tobie w bardzo niepochlebny sposób – bez żadnej uzasadnionej przyczyny. Masz też podejrzenia, że zmyśla różne rzeczy i chce cię celowo postawić w złym świetle.

Ty i zazdrosna przyjaciółka

Wieczna pesymistka

Wszystko widzi w czarnych barwach. Jest wiecznie zmęczona i niezadowolona. Nic nie wnosi do waszej relacji oprócz narzekania. Jej towarzystwo jest męczące. Nie warto utrzymywać znajomości z takimi ludźmi, zwłaszcza jeżeli tylko narzekają, a nic nie robią, aby poprawić jakość swojego życia.
 

Polecane wideo

Kiedyś nie grzeszyły urodą, a dziś są przepiękne. Koniecznie zobacz, na kogo wyrosły te niepozorne dziewczyny!
Kiedyś nie grzeszyły urodą, a dziś są przepiękne. Koniecznie zobacz, na kogo wyrosły te niepozorne dziewczyny! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie