8 sposobów na dobry sen w UPALNE NOCE

Są sprawdzone!
8 sposobów na dobry sen w UPALNE NOCE
Fot. Unsplash
20.08.2018

W tym roku lato wyjątkowo nam doskwiera. Temperatury są tak wysokie, że trudno się obyć bez klimatyzacji i szklanki zimnej wody z cytryną. Praca w takim skwarze to koszmar, ale nie lepiej jest w nocy. Upał sprawia, że wiele osób niedosypia. Z rana są bardzo zmęczone i trudno im funkcjonować w ciągu dnia. Na szczęście są sposoby na to, aby gorące noce stały się znośniejsze. Oto one.

Wspólne spanie szkodzi zdrowiu

Przykryj się wilgotnym ręcznikiem/prześcieradłem

Na ten pomysł wpadli Egipcjanie, którzy mają duże doświadczenie w walce z wysokimi temperaturami. Weź duży ręcznik albo prześcieradło i zmocz go/je w zimnej wodzie. Potem dobrze wyciśnij. Materiał powinien być wilgotny, a nie mokry. Śpij pod takim przykryciem.

Ochłodź się przed snem

Weź zimny prysznic albo przyłóż do ciała lód. Ważne jest, aby zrobić to w strategicznych miejscach, czyli na karku, pod kolanami oraz do nadgarstków. Dobrym pomysłem jest też przyłożenie lodu do stóp. W ten sposób wychłodzisz ciało.

Spanie ze smartfonem: Groźna moda, która może Cię oszpecić!

Śpij w pojedynkę

Jeżeli śpisz z drugą osobą, np. facetem czy dzieckiem, zrezygnuj z tego na czas upałów. Dwa rozgrzane ciała w jednym łóżku to koszmar. Ważna jest też pozycja. Rozłóż ramiona i nogi – dzięki temu twój organizm szybciej pozbędzie się ciepła.

Nie jedz kalorycznych, ciepłych posiłków

Chociaż przed snem zaleca się jedzenie czegoś lekkiego, nie wszyscy tego przestrzegają. W ciepłe noce to zalecenie ma jeszcze jedno dobre uzasadnienie. Organizm wytwarza więcej ciepła podczas trawienia. Jedząc coś kalorycznego bezpośrednio przed snem skazujesz się na tortury.

Śpij na balkonie

Powietrze na zewnątrz często jest chłodniejsze niż w środku. Jeżeli jesteś odważna, weź materac i śpij na balkonie, w ogrodzie – gdziekolwiek, aby na świeżym powietrzu.

Zadbaj wcześniej o warunki w sypialni

Z rana zamknij okna i zasłoń je. Dzięki temu gorące powietrze nie przedostanie się do środka. Wieczorem, gdy będzie chłodniejsze, wywietrz pokój. Przez jakiś czas pozostaw okna szeroko otwarte. To najlepszy sposób na stworzenie dobrych warunków do spania.

Kup poduszkę chłodzącą

Takie cuda naprawdę istnieją. Jeżeli upał bardzo ci doskwiera, pomyśl o zakupie.

8 zaskakujących rzeczy, przez które źle sypiasz

Śpij w bawełnianej piżamie

Bawełna pochłania pot, dlatego nada się świetnie do spania w ciepłe noce. Satyna i jedwab tylko z pozoru chłodzą. Odradza się również spanie nago – wówczas ciało bardziej się poci. Ciepło nie jest pochłaniane przez materiał.

Macie jeszcze inne sprawdzone pomysły na to, jak lepiej spać podczas upałów?

Polecane wideo

Bezwstydni plażowicze. Jak mogli założyć na siebie tak SKĄPE stroje kąpielowe?!
Bezwstydni plażowicze. Jak mogli założyć na siebie tak SKĄPE stroje kąpielowe?! - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie