Nie zabieraj smartfona do łóżka. Może wywołać nieuleczalną chorobę

Koniec z wieczornym wpatrywaniem się w ekran telefonu.
Nie zabieraj smartfona do łóżka. Może wywołać nieuleczalną chorobę
18.08.2018

Tablety i smartfony uważamy za dobrodziejstwa techniki i raczej nikt nie myśli o nich w kategorii zła. Niestety naukowcy z Uniwersytetu w Toledo wykazali, że kontakt z nimi może doprowadzić nawet do ślepoty.

Czas na wylogowanie, czyli dlaczego warto odpocząć od smartfona

Zbadali oni niebieskie światło wydzielane przez ekrany, a dokładnie jego wpływ na nasz wzrok, czytamy na portalu noizz.pl. Wyniki badań są alarmujące. Użytkownikom grozi poważne uszkodzenie wzroku, a w najgorszym przypadku ślepota.

Wszystko zależy od tego, jak często wpatrujemy się w ekrany i od tego, o jakiej porze. Najbardziej niebezpieczne jest korzystanie z tych urządzeń nocną porą. Portal zauważa, że światło wyzwala molekuły, które mogą doprowadzić do powstania zwyrodnienia plamki żółtej. Jest ono nieuleczalne, a jego konsekwencją jest ślepota.

Podstawową radą dla użytkowników smartfonów i tabletów jest niekorzystanie z urządzeń w nocy. W dzień natomiast powinni się zaopatrzyć w okulary z filtrami UV.

Nikt Cię nie chce? Winny może być Twój telefon!

Pokazała, co stało się z jej ciałem, kiedy zapaliła się na niej sukienka. Wstrząsający widok
Pokazała, co stało się z jej ciałem, kiedy zapaliła się na niej sukienka. Wstrząsający widok - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 2.67 / 5
PHD (Ocena: 1) 21.08.2018 19:28
Jakim ignorantem trzeba być żeby to tak bezrefleksyjnie przepisywać? Gdzie autorzy badania wspomnieli o smartphonach? jakich dawek użyli na gołych komórkach siatkówki. Jak nie mają Państwo kompetentnych osób w redakcji to darujcie sobie takie artykuły zamiast rozprzestrzeniać debilizmy
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 18.08.2018 15:39
Okulary UV do telefonu?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie