Wynajmujesz mieszkanie? Państwo dołoży Ci do czynszu

Znamy założenia programu „Mieszkanie na start”. Rząd znowu rozdaje pieniądze.
Wynajmujesz mieszkanie? Państwo dołoży Ci do czynszu
fot. Unsplash.com
10.08.2018

„Mieszkanie na start” to kolejny program partii rządzącej, który ma na celu pomoc finansową. Tym razem uzyskają ją osoby, których nie stać na kupno mieszkania. Otrzymają one dofinansowanie do wynajmu. Program rusza 1 stycznia 2019 r. Ustawa została podpisana przez prezydenta 6 sierpnia.

1000 plus zamiast 500 plus. „Obywatele chcą więcej i trzeba zaproponować im coś ekstra”

Przyznanie pomocy finansowej zależy od ceny wynajmu oraz powierzchni zajmowanego lokalu. Oprócz tego wydanie pozytywnej decyzji wiąże się z dochodami przypadającymi na każdego członka rodziny. Zainteresowani muszą złożyć deklarację o kwocie zarobków, czytamy na buzz.gazeta.pl.

Są jeszcze wymagane inne warunki do spełnienia. Na portalu czytamy dalej, że o pomoc finansową może się ubiegać wyłącznie osoba fizyczna. Ona nie może mieć własnościowego prawa do lokalu, lokatorskiego prawa do lokalu, być właścicielem lub współwłaścicielem lokalu/budynku jednorodzinnego oraz najemcą innego lokalu, niż tego, na który mają przysługiwać dopłaty.

Mam 30 lat, mieszkam z rodzicami: Czy da się kupić mieszkanie bez kredytu hipotecznego?

Co myślicie o tym programie?

Zaręczyny na bogato: Dziewczyny pokazują pierścionki, za które można kupić mieszkanie
Zaręczyny na bogato: Dziewczyny pokazują pierścionki, za które można kupić mieszkanie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 11.08.2018 15:16
Jasne, kolejne rozdawnictwo głównie dla patoli i ciemniaków za pieniądze ludzi uczciwie pracujących. I będą kolejne podwyżki żeby zdzierać z ludzi na wszystko. Kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że rząd nie ma swoich pieniędzy??!! Obudźcie się ludzie w końcu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 13:58
Teraz to sobie to mogą w dvpę wsadzić. Miliony młodych osób powyjeżdżało za granicę, bo chcieli się usamodzielnić, i iść w końcu na swoje a w zacofanej Polsce nie było na to szans i to już XX lat temu. Teraz ci młodzi mają już swoje domy/mieszkania i jakiś dorobek, dzięki normalnym krajom. Obudzili się z tym programem, nie ma co.... W Anglii takie coś funkcjonuje od dawien dawna, tylko nasz kraj jak zwykle 100lat za murzynami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 08:38
Rozumiem że dopłaty będą tylko do nowych umów najmu.Czy może się mylę.Wynajmuje mieszkanie z Tbs czynsz zimowy często 1700zł,normalnie1350.3dziec i i,babcia czy ja też dostanę doplate do czynszu?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 07:46
Najłatwiej kolejne rozdawnictwo, aż strach będzie teraz wynajmować mieszkania, bo pewnie dofinansowanie dostanie niewłaściwa grupa społeczna i tylko zdezelują mieszkania.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 10.08.2018 07:33
No proszę, a może niech państwo jeszcze spłaci mi kilka rat kredytu na mieszkanie , będzie sprawiedliwie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie