9 zalet bycia niską kobietą

Wysokie kobiety mogą Ci pozazdrościć!
9 zalet bycia niską kobietą
Fot. iStock
30.08.2018

Przeważnie za piękne uchodzą wysokie kobiety. Tę opinię utwierdzają w społeczeństwie modelki. Na wybieg dostają się tylko wysokie, szczupłe i proporcjonalnie zbudowane dziewczyny. Poza tym częściej zostanie uznana za piękność wysoka i zgrabna dziewczyna niż niska i pulchna, ale za to z ładną twarzą. Nie jest to do końca zrozumiałe, jednak takie myślenie się przyjęło. Dobrym przykładem na poparcie tych słów są Anja Rubik i Kasia Struss. Obie mają przeciętne twarze, ale zgrabne ciała przesądzają o nazywaniu ich pięknymi. Składa się też na to prestiż związany z byciem modelką wybiegową.

Dlaczego faceci uwielbiają niskie kobiety?

Niskie dziewczyny są w ich cieniu, a niesłusznie! W końcu małe jest piękne. Wśród niskich kobietek naprawdę znajdziemy mnóstwo piękności. Do niskich kobiet należą Salma Hayek (150 cm), Edyta Herbuś (156 cm) oraz Ariana Grande (153 cm).

W przypadku niskich kobiet możemy mówić o wielu zaletach. Jeżeli jesteś niska i masz z tego powodu kompleksy, koniecznie przeczytaj. Niczym J. Lo zamień cechę, której nie znosisz, w swoją największą zaletę.

Mają większe szanse na znalezienie życiowego partnera

Mężczyźni czują się niezbyt komfortowo przy wysokich kobietach, dlatego one są ograniczone i przeważnie muszą wybierać wśród wyższych facetów. Pary, w których kobieta jest wyższa od mężczyzny, zdarzają się rzadko. Niskie kobiety mają większy wybór. Dlatego szybciej wychodzą za mąż.

Są lepiej traktowane

Wzbudzają czułość i odruchy opiekuńcze. Ludzie, a zwłaszcza mężczyźni chcą im pomagać. Lubią podawać im różne rzeczy, osłaniać ramieniem i przytulać. Małe kobiety są zdecydowanie bardziej urocze niż wysokie. Te ostatnie częściej sprawiają wrażenie Zosi-Samosi.

Mogą robić zakupy na dziale dziecięcym

Niewielkie gabaryty pozwalają im na znajdowanie odpowiednich rzeczy nawet na dziale dziecięcym. Kasia Tusk, która również zalicza się do niewysokich kobiet, niejednokrotnie pisała na swoim blogu o rzeczach zakupionych właśnie na dziale dziecięcym. Dzięki temu niskie kobiety mają większą szansę wyglądać niepowtarzalnie - wyróżniają się dodatkowo strojem.

Wydają się młodsze niż są w rzeczywistości

Jeżeli w młodości nie nakładały pełnego makijażu, nie chodziły regularnie na solarium i nie odżywiały się wyłącznie fast foodami, przeważnie wyglądają dużo młodziej niż wyższe kobiety. W tłumie mogą być wzięte nawet za nastolatki, ale wiele zależy od fryzury, ogólnego zadbania i stylu ubierania się. Niewysokie kobiety mają jednak szansę na bycie wiecznymi 18-latkami.

Związek z niskim facetem. Czy to może się udać?

Mogą nosić szpilki na bardzo wysokich obcasach

... i nie będą przy tym wyższe od facetów. To ogromny plus, ponieważ każda kobieta (albo prawie każda) wygląda seksowniej w butach na obcasach niż w zwykłych balerinach. Niskie kobiety, o ile włożą w to odpowiednie starania, mogą stać się... seksbombami.

Wydają się sympatyczniejsze

Z racji swojego wzrostu wydają się bardziej bezradne i wywołują odruch opiekuńczy. To z kolei sprawia, że częściej utożsamia się je z sympatycznymi osobami. Co rzecz jasna nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Jest mniejsze ryzyko, że zachorują na raka

Czy wiedziałaś, że ryzyko rozwoju niektórych nowotworów rośnie wraz z ciałem? 16 proc. przypada na 10 cm wzrostu (powyżej 150 cm wzrostu). Tym samym niskie kobiety są mniej narażone na zachorowanie na raka skóry, tarczycy, jelit, jajników i piersi, czytamy na ofeminin.pl.

Będą żyć dłużej

To, że nasze zdrowie jest zależne od wzrostu, potwierdziły także badania przeprowadzone przez naukowców z Kuakini Medical Ceneter w Honolulu oraz naukowców, którzy są związani z Uniwersytetem Oksfordzkim. Wyszło na jaw, że przebadani przez nich mężczyźni, posiadający gen „FOX03”, żyją dłużej od swoich wyższych kolegów, podaje fakt.pl. Do wniosku, że niscy ludzie żyją dłużej, doszedł także Armand Leroi z Imperial College w Londynie.

Exclusive: Mam 140 cm wzrostu

Łatwiej im się schować

Niskie kobiety ogólnie mają mniejsze proporcje ciała. Dzięki temu łatwiej im gdzieś wejść i schować się.
 

Polecane wideo

To chyba nie ten rozmiar. Kupiły ubrania w Internecie i... nie mogą się w nie wcisnąć!
To chyba nie ten rozmiar. Kupiły ubrania w Internecie i... nie mogą się w nie wcisnąć! - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.15 / 5
Iza (Ocena: 5) 24.04.2023 12:23
Nie jesteś normalna. Ja też mam 163 i nie uważam się za niską, a ze swoimi 53 kg czuję się doskonale.
odpowiedz
Niską kluska (Ocena: 1) 17.03.2020 06:11
Ja jestem niską kluską i pocieszenia nie znalazłam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.08.2018 08:18
Nie ma zalet niskiego wzrostu. Mam 163 cm i jestem kurduplem. Już nie mówiąc, ze wyglądam masywnie przy 50 kg, masywna byłam mając 45 kg. Małe ma przewalone a nie fajnie. Nawet do półek w sklepach trzeba skakać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2018 22:21
Ja tez jestem niewysoka, ale ten "artykul" to po co to? Kazdy jakos wyglada. I tyle. Wzrostu nikt sobie nie wybiera, tak samo jak wielkosc piersi czy pupy, bioder talii. Who cares?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2018 20:45
Jestem dość niewysoka ale te przykłady są tak infantylne. Nikt sobie wzrostu nie wybiera, nie rozumiem takiego jechania po sobie ze względu na wzrost i jakiegos głupiego dowartosciowywania się przez to, ze jestsię pd kogoswyższym czy niższym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie