Największe grzechy pasażerów metra. Tego nikt Ci nie wybaczy

Przeczytaj, zanim skorzystasz z komunikacji miejskiej.
Największe grzechy pasażerów metra. Tego nikt Ci nie wybaczy
fot. Unsplash
13.08.2018

Metro jako najpopularniejszy środek transportu jest miejscem, gdzie spotyka się wiele ludzi. W godzinach szczytu jest ono przepełnione. Przez to nieraz jesteśmy świadkami nietypowych zdarzeń oraz irytujących zachowań współpasażerów. Tych ostatnich niestety nie da się uniknąć.

Takich przystojniaków spotkasz w komunikacji miejskiej. Zobacz najseksowniejszych pasażerów!

Co irytuje nas w nich najbardziej? Oto czarna lista.

Osoby z plecakami

Plecak nie jest przeszkodą, jeżeli stoi pod nogami albo jest upchnięty gdzieś na boku. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, gdy spoczywa na plecach właściciela. Nie tylko ogranicza w ten sposób przestrzeń, ale może też być niebezpieczny. Wystarczy jeden gwałtowny ruch, aby osoba stojąca z tyłu oberwała nim w twarz. Niestety często spotka się osoby z plecakami zawieszonymi na plecach.

Osoby tamujące ruch na schodach ruchomych

Lewa strona ma służyć tym ludziom, którzy chcą szybciej wyjść. Zdarza się jednak, że przejście zostaje zablokowane. Z tyłu, za osobą blokującą ustawia się kolejka zniecierpliwionych osób. Szczyt bezmyślności.

zachowanie pasażerów metra

Fot. unsplash.com

Osoby stojące nad wolnym miejscem do siedzenia

Jeżeli miejsce jest widoczne, nie ma większego problemu – można przeprosić tę osobę i zająć wolne miejsce. Bywa jednak i tak, że zasłania całkowiecie widok i ludzie nie widzą wolnego miejsca. W ten sposób nie tylko blokuje wolną przestrzeń, ale także utrudnia życie osobom, które mają problemy zdrowotne albo są zmęczone i chciałyby usiąść.

Wchodzenie pod prąd

Bardzo często spotyka się ludzi, którzy wchodzą do metra, zanim inni z niego wysiądą. Nie obchodzi ich ścisk i niezadowolenie wychodzących. Dostrzegają tylko własne potrzeby.

Stanie pośrodku wejścia

Przeważnie ludzie robią to, aby jak najszybciej wejść do metra i zająć miejsce. Nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby jednocześnie nie blokowali wyjścia. Wychodzący mają problem i muszą przemykać się bokiem.

zachowanie pasażerów metra

Fot. unsplash.com

Stanie ze słuchawkami na uszach

Takich delikwentów też można spotkać. Najgorzej jest wtedy, gdy stoją tyłem do nas i przy samych drzwiach. Wyjście z metra staje się wtedy naprawdę utrudnione, gdyż osoba nie słyszy „przepraszam”. Przez takich ludzi wysiadanie opóźnia się.

Skandal w autobusie: para uprawiała seks na oczach pasażerów! (VIDEO 18+)

Nieustępowanie miejsca

Nie chodzi tylko o kobiety w ciąży, osoby starsze czy kalekie, którym miejsce po prostu się należy z wiadomych przyczyn. Denerwujący są też młodzi mężczyźni ze wzrokiem zatopionym w książce czy telefonie albo zamkniętymi oczami i słuchawkami na uszach. Otaczają ich kobiety, a oni nawet nie pomyślą o ustąpieniu miejsca. Kilkadziesiąt lat temu byłoby to nie do pomyślenia, aby kobieta stała, a mężczyzna siedział.

Zajmowanie siedzenia bagażem/torbą

Są lepsze miejsca dla tych rzeczy. Na przykład na kolanach albo pod nogami. Wygodnickim nie chce się jednak siedzieć z takim obciążeniem, wolą postawić pakunek na siedzeniu obok. Co z tego, że obok stoi kilka osób i być może chciałoby usiąść.

zachowanie pasażerów metra

Fot. unsplash.com

Rozmowy przez telefon

W krótkiej rozmowie przyciszonym głosem nie ma nic złego, ale jeżeli trwa ona długo, osoba rozmawia bardzo głośno i opowiada o sprawach prywatnych, współpasażerowie mają prawo poczuć się zniesmaczeni. To też przejaw braku kultury.

Dzieci rozkładające się na kilku siedzeniach

Z tym też można się spotkać. Małe dzieci, które zajmują 2-3 siedzenia. Rozkładają się na nich wygodnie albo wiercą za przyzwoleniem rodziców. Obok stoją osoby, które też chciałyby usiąść, ale dziecko przecież jest ważniejsze. Zdarza się też, że obok stoi jeszcze pusty wózek i blokuje dodatkowo miejsce do stania.

Słuchanie muzyki na głos

Niektóre osoby puszczają muzykę w słuchawkach bardzo głośno i inni pasażerowie wszystko słyszą. Czasami robią to samo w telefonie. Można też spotkać ludzi albo dzieci puszczające na głos różne nagrania. Zakłócają ciszę i denerwują innych współpasażerów.

Po tym poznasz, że Twoja koleżanka z pracy to PSYCHOPATKA. 15 ewidentnych objawów

Jedzenie w metrze

To zjawisko też nie jest obce stałym pasażerom metra. Ludzie jedzą i nie liczą się z tym, że komuś może przeszkadzać zapach jedzenia. Już nie mówiąc o tym, że brudzą przy tym, a nawet obrzucają okruchami jedzenia ludzi zajmujących

Tak wygląda NAJSEKSOWNIEJSZA kibicka Chorwacji. Na mundialu zrobiła furorę!
Tak wygląda NAJSEKSOWNIEJSZA kibicka Chorwacji. Na mundialu zrobiła furorę! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 13.08.2018 01:11
A mnie nie przeszkadza jak ktos ma plecak. Kobiety maja torebki, tez maja je magicznie gdzies schowac? Torebki czesto sa duze. I to inni maja uwazac, zeby kogos nie szturchnac w torebke czy plecak. Stanie ze sluchawkami? Przeciez widac, ze ma sluchawki. Wystarczy popukac kogos w ramie. Jedzenie, rozpychanie sie na siedzeniach, sluchane muzyki bez sluchawek, glosny rozmowy tel, kladzenie bagazu na siedzenie, ale tylko jak pojazd jest pelny. Jak jest w polowie zapelniony, niech ktos sobie szuka wolnego miejsca i nie wymysla. Owszem, kultura obowiazuje, ale nie czepiajmh sie wszystkiego. Nauczcie sie lepiej chodzic tak, zeby ludzi nie popychac.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie