Rzeczy, których nie będą mogły robić dzieci Harry`ego i Meghan. Absurdalna lista zakazów

To na pewno nie będzie beztroskie dzieciństwo.
Rzeczy, których nie będą mogły robić dzieci Harry`ego i Meghan. Absurdalna lista zakazów
Fot. iStock
25.07.2018

Dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej kolejne royal wedding to za mało. Książę Harry i Meghan Markle ledwo wypowiedzieli sakramentalne „tak” i od razu wszyscy zaczęli zastanawiać się nad tym, kiedy ogłoszą światu nowinę o dziecku. Nikt nie wątpi w to, że para marzy o potomstwie i zamierza zrealizować ten plan jak najszybciej. Eksperci wieszczą, że o ciąży dowiemy się jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Księżna Meghan musi przestrzegać 12 wizerunkowych zakazów. Żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Prawdopodobnie nie doszło jeszcze nawet do zapłodnienia, a o książęcych potomkach już sporo wiadomo. Przychodząc na świat jako dzieci książęcej pary od urodzenia będą podlegały wielu sztywnym zasadom. Już teraz można powiedzieć, że nie będzie to beztroskie dzieciństwo. Synowie lub córki książąt Sussex nigdy nie poczują się też jak normalni nastolatkowie. Całe ich życie będzie podporządkowane królewskiej etykiecie.

Zanim więc pozazdrościsz im beztroski, sławy i pieniędzy, sprawdź, jakie obostrzenia będą ich obowiązywały. Mało kto chciałby być na ich miejscu. 

zamek

fot. Unsplash

Długie spodnie

Potomek płci męskiej nigdy nie będzie mógł pokazać się w długich spodniach. Do ukończenia 8. roku życia skazany będzie na krótkie. Dziecięce szorty kojarzą się z arystokracją, a klasyczne długie - plebsem. Z kolei dziewczynka skazana jest na sukienki i spódniczki.

Gry

Jak informuje „The Sun”, książęce i królewskie dzieci unikają rozrywek, które mogłyby zachęcić ich do oszukiwania. Z tego powodu na brytyjskim dworze zakazana jest m.in. gra Monopoly.

Selfie

Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego dziecka czy nastolatka bez robienia sobie zdjęć, a także zabawnych filtrów dostępnych w aplikacjach społecznościowych. Ale potomkowie Harry`ego i Meghan będą musieli to sobie wyobrazić. Nie mogą tego robić.

Poglądy polityczne

Nie powinny ich nigdy ujawniać, a już na pewno nie mają prawa głosować w wyborach. Według brytyjskiej tradycji monarcha i członkowie jego rodziny pozostają bezstronni. Są ponad władzą partyjną.

Zobacz również: Mamy bardzo stare zdjęcia Meghan Markle. Nie zawsze była taka idealna

dzieci

fot. Unsplash

Odsłanianie ciała

W książęcej garderobie nie będzie miejsca na krótkie spódniczki, bluzki z głębokimi dekoltami czy krótkie topy. Etykieta mówi wprost o zakazie odsłaniania ciała. Tego wymaga powaga urzędu.

Prezenty

Portal „The Sun” zwraca uwagę, że większość brytyjskich dzieci otwiera świąteczne prezenty w Boże Narodzenie, czyli 25 grudnia. Na dworze i w książęcych pałacach dzieje się to dzień wcześniej, czyli w Wigilię.

Dieta

Członkowie rodziny królewskiej muszą bardzo uważać na to, co jedzą. Powinni unikać potraw, które mogą im zaszkodzić i spowodować sensacje żołądkowe. Zakazane są również dania o bardzo silnym zapachu.

Ochrona

Dzieci Harry`ego i Meghan muszą zapomnieć o beztroskim dzieciństwie, bo tak naprawdę nigdy nie zostaną pozostawione same sobie. Nawet, jeśli uda im się zniknąć z oczu rodziców, czujna ochrona cały czas będzie miała je pod swoją opieką.

zamek Windsor

fot. Unsplash

Ślub

Członek rodziny królewskiej nie ma pełnej dowolności przy wyborze partnera. Przed zaręczynami należy poprosić monarchę o zgodę na zawarcie związku małżeńskiego. Podobno Elżbieta II nigdy nie odmówiła, ale wszystko jest możliwe.

Miejsce przy stole

Dzieci na dworze nie są traktowane tak, jak w większości domów. Małoletni siedzą przy stolikach przeznaczonych specjalnie dla nich, aby nie przeszkadzali w poważnych rozmowach dorosłych. Podobno ta zasada obowiązuje nawet w Boże Narodzenie.

Social media

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez profili w mediach społecznościowych. Ale książęce dzieci będą musiały, bo poszczególni członkowie rodziny królewskiej nie mają do tego prawa. Istnieją jedynie oficjalne profile monarchii i pałacu, które informują o życiu władców.

Zobacz również: Zdjęcia, które brytyjska rodzina królewska najchętniej usunęłaby z Internetu. Tak kusiła Meghan Markle (18+)

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
hjhgjc (Ocena: 5) 03.08.2018 22:28
Elżbieta II, będąc już królową, nie zgodziła się na ślub młodszej siostry z ukochanym bodaj rozwodnikiem...
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 25.07.2018 23:21
"ja cie nie podpuszczam, ale nie zostawisz sobie tego prezentu na jutro"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2018 12:38
21 wiek..
odpowiedz
camilla (Ocena: 5) 25.07.2018 11:00
A jak jest zima i -30 to też mały musi chodzić w krtkich spodenka ch? Chca go zabić?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie