Według internautów to zdjęcie jest najlepszym testem na spostrzegawczość

Niemal każdy go oblewa...
Według internautów to zdjęcie jest najlepszym testem na spostrzegawczość
źródło: Instagram (instagram.com/raphaperachi)
31.05.2018

Nie wszystko jest takim, jakim się wydaje - to filozoficzne hasło może być rozumiane na wiele sposobów, ale tym razem warto potraktować je bardzo dosłownie. Przekonali się o tym internauci, którzy od kilku dni próbują rozwikłać zagadkę z pozoru oczywistego zdjęcia przedstawiającego obejmującą się parę.

Zobacz również: Zaczerwienisz się ze wstydu, kiedy dowiesz się, co tak naprawdę przedstawia ten rysunek

Choć z założenia miała to być zwyczajna fotografia wykonana w miejscu pracy, dzięki niezwykłej kompozycji wpatrują się w nią ludzie z całego świata. Wszystko po to, by zrozumieć, co tak naprawdę tu się wydarzyło. W końcu mężczyzna w obcisłych spodniach i butach na obcasie z pomalowanymi paznokciami u stóp to nie jest powszechny widok (a przynajmniej nie tak bardzo).

Okazuje się, że z panem jest wszystko w porządku. To wzrok płata nam figla.

Oto zdjęcie, o którym mówią dziś wszyscy. Na pierwszym planie widzimy dwie osoby, które na pierwszy rzut oka zamieniły się rolami. Ona siedzi na krześle w kraciastej koszuli i jeansach, a on obejmuje ją, mając na sobie przylegające spodnie i buty na imponującym obcasie.

Coś tu nie gra. Ale co? Nad tym zastanawiają się tysiące internautów. Trzeba wykazać się ogromną spostrzegawczością, by zrozumieć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Prawda jest bowiem taka, że to kobieta stoi na wysokich obcasach, a jej towarzysz siedzi.

Ty też już to widzisz? Jeśli nie, mamy pewne ułatwienie.

Zobacz również: Cały Internet szuka zaginionych... nóg. Gdzie podziały się kończyny tej nastolatki?!

iluzja optyczna

źródło: Instagram (instagram.com/raphaperachi) / buzzfeed.com

Dziennikarze portalu BuzzFeed postanowili ulżyć cierpieniu czytelników i przygotowali okolicznościową grafikę. Na pierwszym zdjęciu zaznaczono kontury mężczyzny na obcasach, który widoczny jest na pierwszy rzut oka. Na drugim - to, co faktycznie przedstawia fotografię, czyli nachylającą się nad nim kobietę.

Po nagłośnieniu sprawy okazało się, że za całym tym zamieszaniem stoi dziennikarz brazylijskiej stacji telewizyjnej Glowo News oraz jego współpracownica, Gabriella Bridi. Kadr jest dziełem przypadku. Jego autor początkowo nie zdawał sobie sprawy, że niepozorna fotka z Instagrama skrywa drugie dno.

Niemy jak Wy, ale my nawet znając jej prawdziwe znaczenie, po chwili i tak widzimy faceta na szpilkach

Zobacz również: Test na NIEPRZYZWOITOŚĆ: Co widzisz na tych zdjęciach?

iluzja optyczna

źródło: reddit.com / EronHope

Jakiś czas temu furorę w Sieci robiło zdjęcie innej pary. Na pierwszy rzut oka ciało kobiety przenika przez sylwetkę mężczyzny.

W rzeczywistości chodzi jednak o coś zupełnie innego. Okazuje się, że uwieczniony na fotografii mężczyzna ma na sobie dwukolorowe spodnie. Ciemne na brzegach i jaśniejsze w centralnej części. W efekcie biały fragment idealnie dopasował się do nóg partnerki i tworzy wrażenie, że to należąca do niej część garderoby.

Tak naprawdę jej stroju w ogóle tutaj nie widać.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.07.2019 10:25
Eee, prawie od razu to wyłapałam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie