9-latka zażyczyła sobie na Komunię niezwykły prezent. Dzisiaj wszyscy o tym mówią

Piękny gest.
9-latka zażyczyła sobie na Komunię niezwykły prezent. Dzisiaj wszyscy o tym mówią
Fot. Unsplash.com
23.05.2018

Dzieci, które podchodzą do Pierwszej Komunii Świętej, są oskarżane o konsumpcjonizm. Mówi się i pisze o ich nastawieniu na otrzymanie jak największej liczby prezentów oraz zapominaniu o najważniejszym, czyli sakramencie eucharystii. Jedna z dziewczynek, które w tym roku  po raz pierwszy przystąpiły do komunii, przeczy tej opinii.

Tyle muszą wydać na komunię rodzice, żeby nie było wstydu. W grę wchodzą TYSIĄCE złotych

9-latka zebrała od swoich gości 49 kilogramów karmy i przekazała je schronisku. Dziewczynka poprosiła najbliższych o jedzenie dla zwierząt zamiast kwiatków.

Jej miły gest spotkał się z dużym entuzjazmem. Dziewczynka została uwieczniona na zdjęciu obok karmy. Ubrana jest w komunijny strój. Pracownicy schroniska zamieścili zdjęcie na Facebooku i podpisali następującymi słowami: „Jedna z tegorocznych dziewczynek komunijnych poprosiła swoich gości o karmę dla psów zamiast kwiatów. W ten sposób zebrała dla naszych podopiecznych 49 kg karmy. Bardzo dziękujemy”.

Pod adresem dziecka pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci zachwycili się jej wielkim sercem. Niektóre z uwag zostały skierowane także do rodziców. W końcu to oni wychowali ją na tak wrażliwą osobę.

- Super dziewczynka. Ja robiąc zakupy zawsze kupuje puszkę karmy dla zwierząt dodatkowo i tak zbieram. Jak mam dużo to jadą do schroniska

- U nas też w rodzinie zamiast kwiatów każdy coś dla schroniska dał

- Gratulacje, piękny gest To się nazywa mieć dobre serduszko ⚘ brawa dla rodziców bo takie wychowanie wynosi się z domu 

- Wspaniała dziewczyna. Taka Mała o Wielkim Serduchu. Szacunek dla Rodziców

 - Cudowna dziewczynka! Mam do czynienia z komuniami co roku i zawsze przez caly maj i to jest absolutnie niepowtarzalny i wyjatkowy gest! W dobie obecnych dzieciakow to az nieprawdopodobny gest. Anioł nie dziewczynka!

- Mądrzy rodzice, mądre dziecko ...pełne empatii , wrażliwości, miłości i o cudnym serduchu

- niech ukochany Bóg poblogoslawi jej na całe życie za to serduszko dla zwierząt

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.05.2018 08:37
Dokładnie wychowanie wynosi się z domu..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie