Powstała lista warszawskich szkół średnich, które... są przyjazne homoseksualistom

Żeby już nikt nie był prześladowany z powodu orientacji.
Powstała lista warszawskich szkół średnich, które... są przyjazne homoseksualistom
Fot. iStock
15.05.2018

Młodzi ludzie potrafią być bezwzględni. Kiedy w ich towarzystwie znajdzie się osoba, która w jakiś sposób odstaje od reszty, potrafią uprzykrzyć jej życie. To może być kolor skóry, nietypowy wygląd, znoszone ubrania czy dziwny sposób mówienia. Ta osoba staje się ofiarą. Bywa napiętnowana do tego stopnia, że decyduje się popełnić samobójstwo. W ostatnich latach miało miejsce wiele takich przypadków. Najgorsze jest to, że nauczyciele i wychowawcy przymykają oczy na gnębienie jednych uczniów przez drugich.

„Homoseksualista to nie jest człowiek”

W związku z agresją i niezrozumieniem wobec odmienności powstała lista warszawskich szkół średnich, które są przyjazne homoseksualistom oraz wszystkim nieakceptowanym osobom. W nich każdy będzie mógł czuć się bezpiecznie. Za jej przygotowanie odpowiada Dominik Kuc, działacz Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej. „Drodzy gimnazjaliści i gimnazjalistki, może do tej pory mieliście różne doświadczenia w swoich szkołach. Część z was być może nie odważyła się jeszcze nawet powiedzieć otwarcie o swojej orientacji. Wszyscy na pewno chcecie więc trafić do szkół, które będą otwarte, przyjazne i w których będziecie się po prostu dobrze czuli” – apeluje mężczyzna. „Ankieta to odpowiedź na potrzeby młodych ludzi, którzy teraz wybierają liceum. W zeszłym roku 14-letni Kacper z Gorczyna popełnił samobójstwo z powodu homofobii w szkole. Po tym, co się stało, rozmawiałem z wieloma uczniami, jak jest w Warszawie. Były różne głosy. W niektórych szkołach jest lepiej, w innych gorzej”, czytamy dalej na noizz.pl.

Lista została utworzona na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich uczniów szkół średnich. Inicjatywa ta zbiera pochlebne komentarze. Wiele uczniów doświadcza w szkole prześladowania. Pozytywny odzew świadczy o tym, z jak dużym problemem musi się zmierzyć polskie społeczeństwo.

Szczegółowy wykaz warszawskich szkół średnich przyjaznym osobom LGBT oraz wszystkim prześladowanym jest dostępny na Facebooku:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Marie Rose (Ocena: 5) 01.03.2019 18:20
Super! Tylko szkoda, że nie mieszkam w Warszawie xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie