Wszyscy wpatrują się w zdjęcie tej pary i nie rozumieją tego, co widzą. Wzrok szaleje

Potrafisz logicznie wytłumaczyć to dziwne zjawisko?
Wszyscy wpatrują się w zdjęcie tej pary i nie rozumieją tego, co widzą. Wzrok szaleje
źródło: reddit.com / EronHope
25.04.2018

Choć wzrok wydaje się niezawodnym zmysłem, to jednak nie zawsze warto mu ufać. Czasami płata figle i dostrzega coś, czego tak naprawdę nie ma. Albo zupełnie głupieje i nie jest w stanie ogarnąć rzeczywistości. Możemy się o tym przekonać za każdym razem, kiedy podziwiamy iluzje optyczne. Problem w tym, że to zdjęcie wcale nie miało być jedną z nich…

Zobacz również: Wpatruj się w ten obrazek przez kilka sekund, a stanie się coś niesamowitego

Niezwykła fotografia zakochanej pary robi w ostatnich dniach prawdziwą furorę. Internauci wpatrują się w objętych młodych ludzi i nie do końca rozumieją to, co widzą. Górna część nie pozostawia wątpliwości - wymowny uścisk kobiety i mężczyzny. Ale im niżej, tym bardziej skomplikowany wydaje się ten kadr.

Nogi kobiety stojącej z tyłu wychodzą na pierwszy plan, choć powinny być przysłonięte przez jej partnera. Spójrz uważnie i sprawdź, czy potrafisz to logicznie wytłumaczyć.

złudzenie optyczne

źródło: reddit.com / EronHope

Właśnie tak prezentuje się zdjęcie, o którym mówią dziś wszyscy. Widzimy na nim dwoje najprawdopodobniej zakochanych w sobie ludzi. Ewentualnie to uścisk o charakterze przyjacielskim. Jednak to nie ich relacja budzi wątpliwości, ale ułożenie ich ciał.

To zdaje się przeczyć zdrowemu rozsądkowi. Kobieta stojąca na drugim planie od pasa w dół wychodzi na pierwszy. Zupełnie tak, jakby jej jasne szorty prześwitywały przez czarne spodenki mężczyzny.

Najbardziej podejrzliwi twierdzą, że to efekt zabawy programem graficznym. Teoria ta nie jest jednak prawdziwa.

Zobacz również: Zaczerwienisz się ze wstydu, kiedy dowiesz się, co tak naprawdę przedstawia ten rysunek

złudzenie optyczne

źródło: reddit.com / EronHope

Niektórzy zarzucają autorowi zdjęcia manipulację. Inni odrzucają oszustwo i tłumaczą to złudzenie dziwną perspektywą. Jeszcze inni twierdzą, że to wcale nie dwie pary spodenek, ale po prostu długi t-shirt mężczyzny sięgający jego kolan. Ewentualnie to do niego należą jasne szorty, a kobieta ma na sobie ciemną spódnicę.

W rzeczywistości chodzi jednak o coś zupełnie innego. Okazuje się, że uwieczniony na fotografii mężczyzna ma na sobie dwukolorowe spodnie. Ciemne na brzegach i jaśniejsze w centralnej części. W efekcie biały fragment idealnie dopasował się do nóg partnerki i tworzy wrażenie, że to należąca do niej część garderoby.

Tak naprawdę jej stroju w ogóle tutaj nie widać.

złudzenie optyczne

źródło: reddit.com / EronHope

Czy udało Ci się do tego dojść bez odpowiedzi? Komentarze internautów wykazują, że tylko nieliczni mogą pochwalić się aż taką spostrzegawczością.

Zobacz również: Zgadniesz, która jest prawdziwa?

 

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 18:22
pff on ma dwukolorowe spodenki, ona sukienke zblizony kolor do jego ciemnej czesci spodenek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 13:01
To jest kurtka przewieszona przez pas.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 10:39
ee ale ta kobieta nie ma jasnych szortów hahahah, po prostu facet ma dwukolorowe spodenki, które są szerokie. Stoi w rozkroku i wygląda to tak jakby ona miała te spodenki na sobie. nic więcej
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.04.2018 07:13
Ot, cała filozofia. Czarny ubrany na czarno-biało :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie