Ten test na spostrzegawczość przerasta internautów. Tylko 1 na 5 osób zna odpowiedź

Zadanie wydaje się niepozorne, ale to tylko złudzenie.
Ten test na spostrzegawczość przerasta internautów. Tylko 1 na 5 osób zna odpowiedź
08.04.2018

Spostrzegawczość to bardzo ważna cecha, którą niestety coraz mniej z nas może się pochwalić. Nadmiar bodźców i wrażeń prowadzi do tego, że przestajemy skupiać się na szczegółach. Nasze zmysły ulegają stępieniu, co może utrudnić relacje międzyludzkie, naukę nowych rzeczy oraz życie zawodowe. Warto z tym walczyć.

Zobacz również: Zaczerwienisz się ze wstydu, kiedy dowiesz się, co tak naprawdę przedstawia ten rysunek

W jaki sposób? Chociażby wykonując testy na spostrzegawczość, takie jak ten przygotowany przez amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Tym razem badacze chcą sprawdzić, jak odbieramy rzeczywistość, z którą obcujemy każdego dnia. Chodzi o niepozorną kwestię, jaką jest zapis jednej konkretne litery. Ta na grafice występuje w czterech formach i tylko jedna jest prawdziwa.

Choć widujemy ją na co dzień czytając prasę, przeglądając Internet czy pisząc wiadomości tekstowe - zazwyczaj zupełnie nie zwracamy uwagi na szczegóły jej wyglądu. A może Tobie uda się wskazać prawidłową odpowiedź?

test na spostrzegawczość

źródło: Uniwersytet Johnsa Hopkinsa

Twoim zadaniem jest wskazanie zapisu małej litery „G”. Widujesz ją codziennie, ale z tym możesz mieć spory problem. Do wyboru są cztery warianty, ale tylko jeden jest prawidłowy.

Wersja 1, 2, 3 czy 4?

Na kolejnej stronie znajdziesz prawidłową odpowiedź. Tutaj z premedytacją unikaliśmy słów zawierających małe „G”…

Zobacz również: To zadanie wydaje się dziecinnie proste, ale 9/10 internautów nie zna prawidłowej odpowiedzi. Dasz radę?

test na spostrzegawczość

źródło: Uniwersytet Johnsa Hopkinsa

Prawidłowa odpowiedź to wersja nr 2. Tak najczęściej zapisywana jest mała litera „g”. Wszystko oczywiście zależy od fontu, ale taka forma dominuje w druku.

Wydaje nam się, że oglądamy coś wystarczająco często, by zapamiętać kształt danej rzeczy. Ale wyniki naszego badania wykazują, że to nie zawsze prawda. W szkole uczymy się tradycyjnego zapisu liter, ale formy drukowanej „g” już nie - twierdzi Michael McCloskey z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Eksperyment wykazał, że tylko 7 z 38 badanych wskazało prawidłową odpowiedź. Jesteś w grupie tych najbardziej spostrzegawczych?

Zobacz również: Ten test na spostrzegawczość to hit! Tylko GENIUSZ odpowie poprawnie...

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
ja (Ocena: 1) 08.04.2018 21:51
Unikacie litery g a już w samym tytule artykułu ona sie pojawia, BRAWO test na spostrzeGawczość
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2018 05:33
Mala Mi girls
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2018 00:44
Serio? To takie trudne? Czy to test dla niewidomych?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie