We Wrocławiu powstała „kawiarenka snu”. Wchodzisz do chusty i odpływasz

Rolę łóżek pełnią wiszące chusty, a podłogę pokrywa trawa.
We Wrocławiu powstała „kawiarenka snu”. Wchodzisz do chusty i odpływasz
źródło: Instagram (instagram.com/tuwroclaw)
17.03.2018

Siesta z pewnością nie jest czymś typowym dla polskiej kultury. Nie mamy w zwyczaju ucinać sobie drzemki w ciągu dnia, jak robią to mieszkańcy niektórych krajów europejskich. Niewykluczone jednak, że to się zmieni. Świadczy o tym wrocławskie przedwsięwzięcie – „Vinci Power Nap”. To kawiarenka, do której przychodzi się po to, aby uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia i w ten sposób naładować baterie. Skoro pomysłodawcy uznali, że taki projekt ma rację bytu, musieli mieć ku temu solidne podstawy. W każdym razie jest to pierwsze takie miejsce w Polsce.

Kawiarenka ma również na celu przynieść ukojenie. Nie znajdziemy w niej zwykłych łóżek, ale wiszące chusty, w które można się owinąć i zapaść w błogi sen. Podłoże pokrywa miękka trwa, a ściany zostały ozdobione wizerunkami drzew. Przestrzeń oświetla padające z okiem światło. Całość sprawia wrażenie oazy. Ale to nie wszystko...

Zobacz także: We Wrocławiu powstanie nietypowa kawiarnia. Kelnerami będą w niej...

Goście kawiarni otrzymają zdrowy napój, będą słuchać specjalnej muzyki relaksacyjnej i wdychać kompozycje kwiatowe. Każdy szczegół został przemyślany, aby odpczęło nie tylko ciało, ale i duch. „Vinci Power Nap” wykorzystuje innowacyjny system regeneracji, który opiera się na integracji sensorycznej – czytamy na ofeminin.pl.

Co ciekawe, w kawiarence została przewidziana oferta dla firm. Będą one mogły wysyłać swoich pracowników na krótki relaks. Na stronie „Vinci Power Nap” czytamy, jak duże znaczenie ma drzemka w ciągu dnia. Przynosi ona odświeżenie, pobudza kreatywność, polepsza samopoczucie, zwiększa koncentrację, pomaga w uzyskaniu świeżego oglądu sprawy, a nawet obniża ciśnienie krwi.

Patrząc na zdjęcia z wrocławskiego nap baru, od razu mamy ochotę zanurzyć się w miękkiej chuście i odprężyć przy muzyce relaksacyjnej. Wy też?

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.03.2018 13:40
Po pierwsze, skąd wy wiecie, że nie ucinamy sobie drzemki w ciągu dnia ? Dużo ludzi w Polsce to robi (w tym ja) i to że coś nie jest nagłośnione publicznie, to nie znaczy że tego nie ma. Po drugie nie wiem czy to dobry pomysł, ja nie mogłabym spać spokojnie przy zupełnie obcych ludziach, bałabym się, że ktoś mnie okradnie. Te wiszące ,,łóżka,, powinny być pooddzielane od siebie jakimiś ściankami, i ktoś powinien tam czuwać, aby nikt nikogo nie okradł.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 19:30
Raj dla kieszonkowca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 15:59
Za jasno trochę i nieco tandetne ściany a lekarza sam pomysł ekstra. Jak najbardziej zgadzam się z tym że drzemka pomaga :-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 10:55
Zrobcie cos takiego w katowicach! Tylko wlasnie, niech wykonanie bedzie lepsze, bo wyglada to jak w muzeum. Fuj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 10:01
pomysl fajny, samo wykonanie wyglada srednio
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo