Osiem przykazań na 8 marca ♥

Jesteście gotowe na wyzwanie?
Osiem przykazań na 8 marca ♥
Fot. iStock
08.03.2018

Postanowienia są czymś dobrym. Dzięki nim możemy zmienić nasze życie na lepsze. Postanowienia motywują, aby wreszcie zająć się tymi obszarami egzystecji, które nas nie satysfakcjonują. Kluczem do osiągnięcia sukcesu pod tym względem jest umiar. Jeżeli robimy postanowienia, przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na to, aby były dla nas realne. Kiedy narzucimy sobie zbyt wiele, nie uda nam się dopiąć celu i popadniemy w rezygnację.

Jest kilka takich dni w roku, kiedy robi się postanowienia. Jednym z nich jest 8 marca, Dzień Kobiet. Ponieważ to nasze święto, możemy zrobić sobie prezent. Oprócz typowego podarunku, niech będą to postanowienia. Z perspektywy czasu, gdy już uda się je zrealizować, uświadomisz sobie, że to najlepszy prezent, jaki mogłaś sobie podarować.

Postanowiłyśmy pomóc wam w spisaniu postanowień. Wybrałyśmy kilka, które sprawdzą się w przypadku każdej kobiety. Odniesieniem dla nich będzie filozofia, która powinna przyświecać nam codziennie.

Szanuj siebie

Szanuj siebie, czyli nie pozwalaj innym przekroczyć pewnych granic. Nie zadowalaj się pierwszym lepszym mężczyzną, który cię zechce, bo zasługujesz na więcej. Czekaj na faceta, którego pokochasz z wzajemnością. Jeśli się taki nie pojawi, rób wszystko, aby pokochać życie w pojedynkę. Jeżeli czujesz się wykorzystywana w związku, zakończ go.

Szanuj także swoje ciało. Ogranicz niezdrowe produkty tak bardzo, jak dasz radę. Zacznij od małych ograniczeń. Postaraj się też zwiększyć aktywność fizyczną.

Nie pozwalaj innym pomiatać sobą.

Przestań się unieszczęśliwiać, bo tak wypada

Oczywiście to postanowienie nie obejmuje zasad dobrego wychowania. Chodzi o inne rzeczy. Czasami lepiej powiedzieć komuś prawdę, chociażby przykrą, niż milczeć, bo tak nie wypada. W pewnych przypadkach prawda może okazać się zbawienna. Kolejny przykład to wesele. Jeżeli kogoś nie lubisz albo nie masz z nim kontaktu, nie zapraszaj go. Co z tego, że to rodzina, skoro widujecie się raz na kilka lat? Nie dawaj chrześniakowi na komunię drogiego laptopa, bo tak wypada, jeżeli cię nie stać lub uważasz, że to przesada. Podobne przykłady można mnożyć.

Zobacz także: Jak spędzić Dzień Kobiet?

postanowienia na dzień kobiet

Fot. unsplash.com

Kochaj siebie taką, jaka jesteś

Żadna z nas nie jest idealna. Wierz nam, nawet bardzo szczupłe i ładne dziewczyny mają powody do kompleksów, chociaż może nie widać tego na pierwszy rzut oka. Pokochaj swoje dodatkowe kilogramy (o ile jest ich kilka, a nie kilkadziesąt), nadmiar pieprzyków, pierwsze zmarszczki, mały biust i zbyt szerokie biodra. Pokochaj się także za swoje cechy charakteru (co nie znaczy, że masz przestać pracować nad wadami). Po prostu rób to, co możesz i akceptuj siebie. Może jesteś zbyt impulsywna, głośna czy zapominalska. To nic. Pamiętaj, że każdy ma wady.

Żyj chwilą

Nie chodzi tutaj o to, żeby żyć tylko przyjemnościami i nie przejmować się przyszłością. Sztuka polega na tym, aby cenne chwile z teraźniejszości nam nie umykały. Niektórzy ludzie zbyt wiele czasu poświęcają na rozpamiętywanie przeszłości i zbyt często wybiegają myślami w przyszłość. Trzeba planować, ale z umiarem. Gdy przesadzamy, teraźniejszość przecieka nam przez palce. Postaraj cieszyć się posiłkiem, który spożywasz w tym konkretnym momencie, rozmową z dzieckiem czy przytulaniem się do ukochanego faceta. Jeżeli się tego nauczysz, staniesz się bardziej wyluzowana i zaczniesz bardziej doceniać to, co masz.

Zawalcz ze swoimi lękami

Każda z nas jakieś ma. To może być lęk przed publicznymi wystąpieniami, szczerą rozmową z kimś bliskim czy strach przed ciemnością. Ponieważ niektóre lęki bardzo nas ograniczają, zrób coś, aby z nimi zawalczyć. Jeżeli masz ich kilka, wybierz ten najgorszy. Poczytaj w Internecie, co możesz z nim zrobić albo skorzystaj z porady specjalisty. Zacznij od wprowadzania drobnych zmian i nigdy się nie poddawaj. Nawet jeżeli nie pokonasz lęku w całości, zrobisz krok ku wolności, a to już coś.

postanowienia na dzień kobiet

Fot. unsplash.com

Skończ z wymówkami, bądź kowalem swojego życia

Wymówki są codziennym elementem życia wielu z nas i poważnym ograniczeniem. Jak wiele razy obiecywałaś sobie, że wreszcie zaczniesz zdrowiej się odżywiać, więcej ćwiczyć czy nauczysz się wreszcie języka obcego? Na pewno nie raz. Mamy dla ciebie wiadomość, która cię pocieszy, a nawet dwie. Jest mnóstwo osób, które mają ten problem i są wśród nich nawet osoby sukcesu. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że każda z nas może coś zmienić. Tak jak wspomniałyśmy w poprzednich punktach, ważne jest, aby nie narzucać sobie zbyt wiele. Dwie godziny nauki języka dziennie? Nic z tego nie będzie. Daj sobie pół godziny, a w bardziej pracowite dni 15 minut. Tak samo postępuj w przypadku innych wymówek. W ten sposób powoli staniesz się kowalem własnego życia.

Bądź bardziej otwarta na ludzi

Udane relacje poprawiają jakość naszego życia. Wygląda ono zupełnie inaczej, kiedy mamy z kim iść na kawę albo do kina. Nie chodzi tylko o związki miłosne, ale także przyjaźnie. Jeżeli zauważyłaś, że wiele relacji w twoim życiu się rozluźniło, spróbuj to naprawić. Zawalcz też o nowe perzyjaźnie. Zamiast siedzieć w domu, wychodź do ludzi. W wolnym czasie angażuj się w różne inicjatywy i postaraj sie o rozwój nowych znajomości.

Zakończ toksyczne relacje

Na pewno słyszałaś o toksycznych ludziach. Niestety w prawie każdym otoczeniu można poznać takie osoby. Chociaż to przykre, ty również możesz okazać się toksyczną osobą. Najpierw poczytaj, czy ciebie nie dotyczy ten problem. Jeśli tak, być może znajdziesz rozwiązanie swoich życiowych problemów. Jeśli nie, jest wielce prawdopodobne, że masz takie osoby w swoim najbliższym otoczeniu, nawet w rodzinie. To ludzie, którzy obarczają nas winą, wprowadzają negatywną atmosferę, są chorobliwie zazdrosne, wiecznie narzekają i próbują nas kontrolować. Jeżeli to możliwe, zerwij takie relacje, bo toksyczni ludzie ciągną w dół. Gdy nie będzie to możliwe, nie daj im się zmanipulować.

Zobacz także:  Prezenty na Dzień Kobiet, o których marzymy (ale nigdy się do tego nie przyznamy)

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 01:12
A mój facet mi nawet życzeń na dzień kobiet nie złożył, bo jesteśmy skłóceni.. Zaebiście.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2018 22:47
:'(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2018 21:34
Znikly Piguly na instagramie Help!. Good boy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2018 19:59
Kocham Siebie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie