Sklepy, które będą otwarte w niedzielę mimo zakazu handlu

Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 11 marca.
Sklepy, które będą otwarte w niedzielę mimo zakazu handlu
Fot. iStock
07.03.2018

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wywołuje w Polakach skrajne emocje. Jedni ją popierają, twierdząc, że każdy ma prawo do wolnego weekendu. Inni z kolei uważają, że ustawa faworyzuje jedynie niektórych, ponieważ osoby zatrudnione w restauracjach, kinach, kwiaciarniach czy stacjach benzynowych nadal będą pracować.

Bez względu na to, co nasi rodacy myślą o kontrowersyjnym rozporządzeniu, w najbliższą niedzielę wchodzi ono w życie.

Oto tegoroczny harmonogram niedziel, kiedy zakupy będą zakazane:

Marzec
11 marca
18 marca

Kwiecień
1 kwietnia (Wielkanoc)
8 kwietnia
15 kwietnia
22 kwietnia

Maj
13 maja
20 maja

Czerwiec
10 czerwca
17 czerwca

Lipiec
8 lipca
15 lipca
22 lipca

Sierpień
12 sierpnia
19 sierpnia

Wrzesień
9 września
16 września
23 września

Październik
14 października
21 października

Listopad
11 listopada
18 listopada

Grudzień
9 grudnia

W jakich sklepach mimo zakazu handlu zrobisz zakupy? Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Kaufland, Netto, Piotr i Paweł, a także Auchan będą ZAMKNIĘTE. Jest jednak szansa, że żywność kupisz w Żabce i Freshmarkecie.

- Sklepy tych sieci będą czynne w zależności od decyzji ajentów. Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzo-biorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21 – podaje pomorska.pl.

Otwarte mają być także stacje benzynowe oraz niektóre małe sklepiki, jednak pracować w nich muszą właściciele sklepów.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 22:07
A wlasciciele sklepow to jacys nadludzie skoro moga pracowac w weekendy a reszta nie bo jest przepracowana?
odpowiedz
Zadowolona (Ocena: 5) 08.03.2018 12:17
I bardzo bardzo dobrze! W niektórych krajach jest, to normalne i nikt nie robi z tego takiego wielkiego halo jak u nas. Naprawdę ludzie nie potraficie się aż tak obkupić? Ciagle Wam mało i mało tych zakupów, nażreć się nimi nie możecie. A najbardziej żałosny jest widok ludzi, którzy przychodzą do danego sklepu przykładowo o godzinie 10, żeby ponownie ich zobaczyć po 6 godzinach. Ludzie nie mają pomysłów na siebie, jesli chodzi o weekendy to szlajają się całe dnie, co tydzień po galeriach. A najlepsi są Ci, którzy chodzą poczytać do galerii. I tak jestem sprzedawcą :) i pojęcia nie macie, jak się cieszę z tych niedziel :) I współczuje tym, którzy teraz będą musieli spędzać całe dnie na cpn, bo galerie bedą nieczynne :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2018 05:00
Jedno wielkie deblistwo. Np w ostatnia niedziele zepsuł mi się kabel usb do ładowarki, rozumiem, ze w takim przypadku obecnie musiałabym czekać do poniedziałku tracąc przy tym pieniądze. Nie ma to jak gloryfikować handel, a inni ludzie mogą normalnie wtedy pracować i ich nie szkoda? Wszyscy z handlu, których znam wypowiadają się o tym bardzo negatywnie. Zapamiętajcie to nie ubije pracodawców, to ubije tylko i wyłącznie pracowników.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.03.2018 00:56
E tam, niektóre carrefoury będą otwarte, tylko trzeba zrobić zakupy za pomocą aplikacji i odebrać to co pracownicy skompletują :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo