Jeśli zastanawiasz się, czy duchy istnieją, przeczytaj ten artykuł

Nie gwarantujemy, że zaśniesz spokojnie.
Jeśli zastanawiasz się, czy duchy istnieją, przeczytaj ten artykuł
Fot. iStock
28.02.2018

Są takie miejsca na ziemi, w których zachodzą niewytłumaczalne zjawiska. Najczęściej chodzi o opuszczone zamki albo domy. Nie bez przypadku zostały porzucone przez swoich właścicieli. Krążą o nich mrożące krew w żyłach opowieści. Ludzie giną w nich w tajemniczych okolicznościach, dochodzi do dziwnych sytuacji, a nawet są widziane duchy. Ile jest w tym prawdy?

Bardzo często przyczyna jest taka, że w domostwach doszło do nieszczęścia, które staje się potem katalizatorem kolejnych nieszczęśliwych wypadków. Pod tym względem słynne są zamki i domy w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

Niektóre z historii tych miejsc budzą taką grozę, że ludzie omijają je z daleka.

Postanowiłyśmy przyjrzeć się miejscom, o których jest najgłośniej. Czy zdecydowałybyście się je odwiedzić?

Sayer House, Kentucky

W tym domu mieszkała rodzina: ojciec, matka i czworo dzieci. Rodzice zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Oficjalnie uznano wersję z samobójstwem. Co ciekawe, podobno ich dzieci przez ok. 10 lat wychowywały się w domu same. Nie wiadomo, co stało się z nimi potem. Ludzie mówią, że na posesji nadal można zobaczyć członków rodziny.

Zobacz także: Najsłynniejsze zdjęcia duchów!

nawiedzony dom

Fot. unsplash.com

Milan Mansion , Ohio

W Milan Mansion mieszkała kobieta podejrzewana o uprawianie magii. Była zwana Wiedźmą Milan. Kobieta została pochowana pod werandą. Mieszkańcy opowiadają o tajemniczych zjawiskach, które mają tam miejsce. Podobno w domu dochodziło do seansów spirytystycznych.

Bailey Mansion, Connecticut

Oglądałyście „American Horror Story”? To właśnie ten budynek zainspirował twórców do zrobienia serialu. Dom jest nawiedzony.

Dom Oliverów, Pensylwania

Dom Olivierów zawdzięcza swoją nazwę rodzinie Olivierów, która kiedyś w nim mieszkała. Niestety do dziś nie wiadomo, co się z nią stało. Wszyscy członkowie zaginęli w 1898 r. Wielu detektywów próbowało rozwiązać tę zagadkę, ale żadnemu się nie udało. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że członkowie rodziny Olivierów pokazują się czasami w oknie

nawiedzony dom

Fot. unsplash.com

Cater House Estates, Nowy jork

Dom zamieszkiwał lokalny szeryf - Donald Caters. Mężczyzna popełnił samobójstwo. Od tamtego czasu ludzie słyszą różne ogłosy dobiegające z posiadłości. Obiekt został zamknięty w latach 60. XX wieku.

Cleveland, Ohio

To dom, w którym seryjny morderca - Anthony Sowell przetrzymywał ciała swoich ofiar. Obecnie jest opuszczony. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że z domu dobiegają różne dźwięki. Ludzie nie chcą przekraczać progów tej posiadłości.

Berkeley Square 50, Londyn, Wielka Brytania

Budynek powstał w XVIII wieku i jest z nim związny szereg niewytłumaczalnych zjawisk. Mieszkał w nim m. in. premier Wielkiej Brytanii, który nie zagrzał tam długo miejsca. Podobno słyszał w nim dziwne odgłosy. Znany jest też przypadek pokojówki, która w trakcie pobytu w domu oszalała. Głośno było również o mężczyźnie strzelającym do dziwnych postaci podczas spędzania nocy w domu. Rano znalazł wyłącznie łuski. W strasznym domu postanowił również spędzić kiedyś noc szlachcic. To była ostatnia noc jego życia. Podobno zmarł ze strachu. Jeżeli wierzyć legendom, w tym domu mieszkała wykorzystywana przez swojego wuja dziewczyna. Popełniła samobójstwo.

nawiedzony dom

Fot. unsplash.com

Waverly Hills Sanatorium

Budynek służył jako szpital dla ludzi chorych na gruźlicę. W XX wieku w Jefferson pojawiła się epidemia. Dobudowano nowy budynek, ale placówka została zamknięta w latach 60. XX wieku. Krążą o niej przerażające informacje. Jedna z pracujących tam pielęgniarek powiesiła się w pokoju, a druga skoczyła z okna. Poza tym podobno robiono tam eksperymenty na ludziach, którzy umierali w męczarniach. Zwłok pozbywano się specjalnym kanałem – tunelem śmierci.

Hotel Stanley w Kolorado

Hotel został wybudowany przez pewnego mężczyznę, który ze względów zdrowotnych musiał się przenieść w góry. Duchy podobno pojawiły się tuż po otwarciu placówki. Niektórzy słyszeli szepty albo czuli na sobie dotyk niewidzialnych dłoni.
Najbardziej nawiedzonych jest kilka pokoi. Jeden ze świadków opowiadał, że słyszał małą dziewczynkę wołającą swoją nianię. W innych pokojach goście zdradzają, że ktoś rozpakowywał ich walizki, odkręcał wodę czy gasił światło. W sali bilardowej i holu jest również widywany właściel z żoną. Ta ostatnia grywa też na fortepianie.

Zobacz także: Tajemnica domu w Amityville

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.03.2018 00:23
Jak dzieci przez 10 lat mogły się wychowywać w tym domu w Kentucky same i nikt nawet się o tym nie domyślił ?! Bujda jak nic. To nawet nie brzmi logicznie. Dzieci albo zamordowano, albo oddano do rodziny zastępczej - proste.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2018 10:42
Ja wierzę w takie rzeczy. W mojej wiosce jest właśnie takie "nawiedzone" miejsce o czym przekonałam się na własnej skórze ... Jak sobie przypomnę to dostaję dreszczy :( I nie jedna osoba z mojej miejscowości opowiadała o dziwnych zjawiskach w tym miejscu... Mówi się, że dawno temu znajdował się tam jakiś cmentarz.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 28.02.2018 09:17
A gdzie zdjecia artkuł na odwal sie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2018 08:45
A o Polsce ani słowa...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie