Oto kobiece ciało bez retuszu. Te fotografie mogą być dla Ciebie szokiem

Jednak można się obyć bez makijażu i Photoshopa.
Oto kobiece ciało bez retuszu. Te fotografie mogą być dla Ciebie szokiem
źródło: Instagram (instagram.com/body_mirror)
22.02.2018

Operacje plastyczne, aplikacje upiększające, filtry na Instagramie i wszechobecny retusz to codzienność w XXI wieku. Naturalność utożsamiana jest z brzydotą, bo tylko idealna kobieta bez żadnej skazy może się podobać. Zaczynamy powoli przypominać postaci z kreskówki, a nie ludzi z krwi i kości. Na szczęście coraz częściej dochodzimy do wniosku, że coś tu jest nie tak.

Odtrutką na plastikową sztuczność może być projekt „Body Mirror”, autorstwa polskiej fotografki Magdaleny Ławniczak. - Byłam już zmęczona patrzeniem na ciała „bez kolan”. Chciałam pokazać, że ciało jest piękne bez Photoshopa – ukazane w naturalnym światle i z zagięciami prawdziwej skóry. Może to naiwne, ale chciałabym, żebyśmy wszyscy czuli się dobrze w naszych ciałach, akceptowali je i kochali - tłumaczy artystka w rozmowie z fpiec.pl.

Kobiety ze zdjęć udowadniają, że to możliwe. Pokazały siebie takimi, jakie rzeczywiście są. Bez makijażu, Photoshopa i idealnej pozy. Do bólu prawdziwe fotografie mogą być dla niektórych szokujące, bo odzwyczailiśmy się już od tego, jak wyglądamy naprawdę.

Zobacz również: Black And White Beauty: Zdjęcia, które powinna obejrzeć każda kobieta

 

Post udostępniony przez (@body_mirror)

 

Post udostępniony przez (@body_mirror)

 

Post udostępniony przez (@body_mirror)

 

Post udostępniony przez (@body_mirror)

Komentarze (14)

Ocena: 4.71 / 5
Ja (Ocena: 5) 19.03.2018 17:15
Jakie brzydkie?! Co jest brzydkiego w tych kobietach? Nóż kurna .... a nichzesz kazdy stanie przed lustrem i popatrzy na siebie?! A jak beda wyglądac te panie dzis obotoksowane, zhialurowane, wypełnione h...wie czym ? To beda zombi chodzace.
odpowiedz
mercer (Ocena: 5) 13.03.2018 23:16
Kobiece ciało bez retuszu to jedno, a fotografowanie na siłę brzydkich karyn to zupełnie co innego. Taki fetysz tumblerowych feministek, festiwal brzydoty. Uwielbiam zdjęcia bez retuszu. Tych obrobionych wprost nie znoszę, a mam do tego oko, jako że sam siedzę w Photoshopie od kilkunastu lat. Ale nie o tym. Skąd ta moda na TURPIZM? Internetowe feministki chcą pokazać, że photoshop kłamie, ok, wiemy. Niech więc pokażą ładne modelki bez photoshopa, a nie niezadbane, opasłe, szorstkie karyny. Ideałów piękna nie zmienicie, chocbyście tę propagandę vice'owską forsowały na wszystkich frontach świata, choć i tak wiadomo, że forsujecie ją tylko w białych klasach średnich i wyższych, bo nigdzie więcej nie znajdziecie soyboyów którzy by na to przyklaskiwali. Cóż, brakuje tylko jeszcze plam ze wszelkich możliwych wydzielin i kudłów pod pachami i spod majtek, bo każda szanująca się posfeministka z tumblera takie hoduje wiedziona feministycznym imperatywem. Jesteście totalną degrengoladą, stanowicie zamach na resztki estetyki, postmodernizm was wyrzygał a wy rzygacie swoją zgnilizną dalej. Kulturowy marksizm, marsz przez instytucje, ANTYKULTURA.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2018 17:55
pani z pierwszej foty zabrakło na pumeks
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2018 13:14
to ludzie nie ogladaja sie w lustrze, zeby szokiem dla nich bylo cialo??? Co wy za bzdury juz wymyslacie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 22.02.2018 12:36
Ło madko! Cud mniemany! Depresja mi przeszła natychmiast po obejrzeniu tych zdjęć! Dejcie autorce Świeżaka!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo