Miesiąc urodzenia zdradza, gdzie będziesz pracować i... na co zachorujesz

Odważysz się sprawdzić?
Miesiąc urodzenia zdradza, gdzie będziesz pracować i... na co zachorujesz
Fot. Unsplash
07.02.2018

Kiedy słyszymy o przewidywaniu przyszłości, od razu wyobrażamy sobie hochsztaplera, który próbuje wyczytać to z gwiazd lub kart. Niesłusznie. Próba odpowiedzenia na pytanie „co się wydarzy?” to nie tylko kwestia magii i ezoteryki, ale także poważnej nauki oraz statystyki. Ośrodki badawcze z całego świata poświęcają dużo czasu i energii, by odnaleźć zależność np. między miesiącem urodzenia a naszym zdrowiem, osobowością czy karierą.

Dziś przyglądamy się wynikom badań przeprowadzonych na prestiżowym nowojorskim Uniwersytecie Columbia. Ekspertom udało się ustalić, jak data urodzenia wpływa na całe nasze życie. Oczywiście tylko statystycznie, ale coś musi w tym być. W końcu eksperyment opiera się na prawdziwych historiach równie realnych ludzi, którzy przyszli na świat w tym samym miesiącu, co ty.

Jak rysuje się twoja przyszłość? Nie wszystkie zawarte tu informacje będą pozytywne, ale dzięki nim każdy z nas będzie mógł zwrócić uwagę np. na prawidłową diagnostykę niektórych chorób.

Zobacz również: Imiona, które BARDZO ŹLE się kojarzą

znaczenie miesiąca urodzenia

fot. Unsplash

STYCZEŃ

Osoba urodzona w pierwszym miesiącu roku najczęściej zostaje lekarzem rodzinnym, pracuje w służbach mundurowych, pochodzi z rodziny szlacheckiej albo zajmuje się muzyką. Grożą jej takie choroby jak Alzheimer, choroba Crohna oraz padaczka.

LUTY

W tym miesiącu rodzą się przede wszystkim artyści. Sporo jest także strażników miejskich, którzy zajmują się wystawianiem mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Ryzykowne choroby: rak płuc, a zwłaszcza oskrzeli.

MARZEC

Osoby urodzone w marcu mierzą wysoko i marzą o spektakularnej karierze. Jeśli nie na estradzie, to w lotnictwie, bo statystycznie wielu pilotów jest z tego miesiąca. Narażone są przede wszystkim na choroby serca.

KWIECIEŃ

Możesz robić praktycznie wszystko, bo szczęście ci sprzyja. Sukces zawodowy osiągniesz z łatwością i to bez względu na branżę. Osoby z kwietnia najczęściej jednak cierpią z powodu alkoholizmu i zaburzeń odżywiania, chorób autoimmunologicznych oraz chłoniaków.

Zobacz również: Wiemy, co mówi o Tobie nazwisko

znaczenie miesiąca urodzenia

fot. Unsplash

MAJ

Mogą wykonywać praktycznie każdy zawód, ale raczej nie sprawdzą się w profesjonalnym sporcie. Wyjątkiem jest jedynie David Beckham. Co pocieszające, wśród osób urodzonych w maju spada ryzyko występowania przewlekłych chorób.

CZERWIEC

Całkiem możliwe, że niedługo usłyszy o tobie cały świat. Wśród osób urodzonych w czerwcu wielu jest laureatów nagrody Nobla. I to praktycznie we wszystkich dziedzinach. Osoby z tego miesiąca miewają problemy ze wzrokiem.

LIPIEC

Osoby urodzone w lipcu są bardzo pozytywne i zabawne. Zdecydowanie bardziej, niż te, które przyszły na świat zimą. Wśród nich sporo jest motorniczych i murarzy. Ryzykowne choroby to przede wszystkim autyzm oraz astma.

SIERPIEŃ

Sprawiają spore problemy w szkole i raczej nie zrobią kariery naukowej. Pisane im są zawody, które nie wymagają specjalistycznego wykształcenia. Chyba, że zdarzy cię cud i osiągniesz taki sukces, jak Barack Obama. Uważaj na choroby dermatologiczne.

Zobacz również: Seks a miesiąc urodzenia - dowiedz się o sobie czegoś nowego!

znaczenie miesiąca urodzenia

fot. Unsplash

WRZESIEŃ

Twoja edukacja na pewno nie zakończy się na szkole średniej. Osoby z września królują na najlepszych uniwersytetach. I mają największe szanse na przeżycie więcej, niż 100 lat. A to oznacza, że choroby przewlekłe raczej ich nie dotyczą.

PAŹDZIERNIK

Osoby urodzone w tym miesiącu mają największe szanse na zrobienie kariery sportowej na profesjonalnym poziomie. Są silniejsze i zdrowsze od innych. Równocześnie narażeni są na ugryzienia przez insekty, choroby weneryczne oraz schorzenia płuc.

LISTOPAD

Najczęściej są leworęczni, a wśród nich jest szczególnie wielu seryjnych morderców. Urodzeni pesymiści, którzy zadowolą się praktycznie każdą, ale stałą i przewidywalną pracą. W ich przypadku znacząco spada ryzyko chorób serca czy raka płuc.

GRUDZIEŃ

Istnieje spora szansa, że zostaniesz dentystą. Pod warunkiem, że skończysz studia, a statystycznie osoby z tego miesiąca pochodzą z gorzej wykształconych rodzin. Ryzykowne choroby to przede wszystkim astma i wszelkiego rodzaju alergie.

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 1) 18.04.2018 22:49
Ale bzdury. Ja i mąż jesteśmy z lutego i nic się nie zgadza.
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 08.02.2018 17:50
Jestem z lutego i zgodzę się tylko z pierwszym zdaniem. :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 17:50
Jestem z grudnia mam astmę i alergię na połowę świata :D pochodzę jednak z rodziny wykształconej, studia skończyłam jednak dentystą nie jestem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 16:55
ale głupoty, sprawdziłam 3 znaki , ( bliskie osoby i znajomi), równie dobrze można przewidywac z kozich bobków
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2018 16:20
U mnie zgadza się tylko to, że jestem narażona na choroby serca. Moja babcia jest z marca i cierpi na nadciśnienie tętnicze, ja jestem z marca i nieraz mam problemy z sercem tj. kołatanie, lekka arytmia lub drżenie. Reszta to kompletna bzdura.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo