Imiona, które BARDZO ŹLE się kojarzą

Ich właścicielki uważane są za mało sympatyczne.
Imiona, które BARDZO ŹLE się kojarzą
Fot. Unsplash
06.02.2018

Niektórym trudno uwierzyć, że imię zdradza charakter człowieka. To przecież niemożliwe, żeby każda Agnieszka, Patrycja czy Marta była dokładnie taka sama, jak jej imienniczki. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej kwestii to nie tylko kwestia układu gwiazd i magii, ale najzwyklejszych skojarzeń. Do niektórych jesteśmy po prostu uprzedzeni i z góry wiemy, czego możemy się spodziewać po drugim człowieku. Wyłącznie przez pryzmat danych osobowych.

Ta czarna lista powstała na podstawie przeprowadzonej przez nas sondy i wypowiedzi internautów. Obejmuje 12 damskich imion, które (rzekomo) mają świadczyć bardzo negatywnie o ich właścicielkach. Wraz z krótkim wytłumaczeniem, czyli opisem przypisywanych im negatywnych cech. Pamiętajcie, że to nie żadna prawda objawiona, ale jedynie próba zrozumienia, jak imię wpływa na człowieka. A przynajmniej jego postrzeganie.

Przekonajcie się sami, ile w tym prawdy. Być może doszliście już do podobnych wniosków.

Zobacz również: Wiemy, co mówi o Tobie nazwisko

znaczenie imion

fot. Unsplash

Joanna

„Każda Aśka jaką znam jest w pewien sposób wyniosła. A najgorsze z nich są jedynaczki. Zupełnie nie przejmują się innymi, a siebie uważają za idealne”.

Aleksandra

„Niby sympatyczna, ale kombinuje za twoimi plecami. Przyjaciółka wszystkich, czyli tak naprawdę niczyja. Zazwyczaj sarkastyczna i złośliwa”.

Jessica

„Nie znam osobiście żadnej, ale skojarzenia nie biorą się znikąd. To imię zbyt wymyślne, jak na polskie realia, więc jego właścicielka raczej nie jest zbyt życiowa”.

Mariola

„Od razu widzę przed oczami trochę zaniedbaną, poturbowaną przez los i mało rozgarniętą kobietę. Znam 3 Mariole i każda ma z nią coś wspólnego, więc coś musi w tym być”.

Zobacz również: Te imiona nie są już modne. Mało komu się podobają...

 

znaczenie imion

fot. Unsplash

Iwona

„Dużo mówi, często krzyczy i nawet jeśli nie ma racji, to i tak będzie przekonywała, że jest najmądrzejsza. Zazwyczaj nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością”.

Nikola

„Bardziej, niż o relacje z innymi ludźmi dba o swój wygląd. Zależy jej przede wszystkim na popularności. Jest strasznie zakompleksiona, a zgrywa gwiazdę”.

Patrycja

„Miałam kilka koleżanek o tym imieniu i z żadną nie potrafiłam się zaprzyjaźnić. Zamknięta w sobie, nie mówi o uczuciach, nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę myśli”.

Oliwia

„Do granic możliwości rozpieszczona i mało życiowa. Uważa, że wszystko jej się należy. Szybko się obraża i buntuje innych przeciwko tobie. Trzymam się z daleka”.

Zobacz również: 20 imion, które nosili geniusze – twoje jest na liście?

znaczenie imion

fot. Unsplash

Weronika

„Zazwyczaj typ karierowiczki, która dla osiągnięcia celu zrobi wszystko. Oczerni, podepcze, naskarży. I najgorsze jest to, że nie ma wyrzutów sumienia”.

Marzena

„Dobrze się z nią rozmawia, ale w sumie nie ma o czym. Często plecie bzdury, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Przez to staje się nudna”.

Ewelina

„Potrafi być bardzo wulgarna, czego nie trawię w ludziach. Wszystkich poucza i krytykuje, a jej samej brakuje klasy. Ma niewyparzony język i trudno z nią dłużej wytrzymać”.

Angelika

Uważa się za najładniejszą, więc zazwyczaj gardzi wszystkimi wokół. Buja w obłokach i jest mało konkretna. Szybko się też obraża”.

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 3) 03.05.2020 14:35
Mam na imię Aleksandra i moja psiapsi to Aleksandra i jesteśmy mega złośliwe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2020 14:28
Zdecydowanie prawda - byłem z Eweliną w związku i wykończyła mnie wulgarnością i obłudą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2018 10:54
Veronka 100
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2018 23:18
Mam na imie Angelika, ale ten opis to zupełna odwrotność mnie :) Chociaż zauwazylam, że postaci fikcyjne ( w filmach, bajkach itp) jeżeli noszą imie Angelika to przeważnie są to jakieś typowe pustaki niestety....
odpowiedz
rrrr (Ocena: 5) 07.02.2018 11:54
weronika jest bardzo ładnym dobrym imieniem artykul jej sfalszowany i zalosnyyyyy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie